PEIDETUD KUNINGRIIK

Öötaeva säravate tähtede all
Praegu on 23. juuni 2017, 19:09

Kõik ajad on GMT + 2 tundi

Tee uus teema Vasta  [ 59 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4
Autor Sõnum
 Postituse teema: Re: Jüriöö ülestõus
PostitusPostitatud: 09. veebruar 2009, 21:36 
Eemal
Tegelase avatar

Postitused: 322
....

Viimati muudetud: Wrangel; 28. märts 2009, 21:02, muudetud 1 kord.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 09. veebruar 2009, 22:18 
Eemal
Ordurüütel, Elrondi Koja Sinine Emand
Tegelase avatar

Postitused: 9500
Jüriöö ülestõusu jutuga olen küll päri. St. et olen sellist varemgi kuulnud ja see tundub tõepärane olevat.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 04. veebruar 2010, 20:22 
Eemal
Tegelase avatar

Miks Te karjana käitudes saite mingi rahulduse kui mind maha tegite? Minu mõtted lõigati toorelt maha, ma ei usu et te väärite seda, et nüüd kui mu tookord räägitu on osutunud tõeks ma sellest teile uuesti räägin.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 05. veebruar 2010, 12:02 
Eemal
Tegelase avatar

Postitused: 5043
Wrangel kirjutab:
Miks Te karjana käitudes saite mingi rahulduse kui mind maha tegite? Minu mõtted lõigati toorelt maha, ma ei usu et te väärite seda, et nüüd kui mu tookord räägitu on osutunud tõeks ma sellest teile uuesti räägin.

Vaene väike Wrangel, koguaeg teda kiusatakse.

Häbi teil kõigil olgu! Sinul, ja sinul, ja sinul seal kah!

:angel:

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 05. veebruar 2010, 12:13 
Eemal
Keskmaa Ordu Südametunnistus
Tegelase avatar

Postitused: 4695
Ma ei saa muhvigi aru.
Kas Wrangelit on Jüriöö ülestõusu teemas kuidagi massiliselt tümitatud v?? On ta siin midagi öelnud üldse? Ja kui ongi, siis oli ainus vastus Nimrodeli nõustumine asjaga.

/ei mõika midagi ja ei hakkagi mõikama

Tera paremas käes,
jalge all lõriseb maa,
pilkavalt irvitab taevas.

kelner? midagi verist ja rrrrromantilist mulle, paluks

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 05. veebruar 2010, 14:47 
Eemal
Tegelase avatar

Oleks endalgi olnud huvitav lugeda üle seda aastatagust postitust. Kahjuks ei mäleta sellest enam midagi. Isegi loogikat appi võttes ei suuda meenutada, millisest versioonist võis jutt olla.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 05. veebruar 2010, 21:23 
Eemal
Tegelase avatar

Järeleaitamine siis (aga te olete kordi mul KARJANA käitudes vaid rünnanud seega ma võtan õiguse, kui teema jamaks läheb oma postitused kustutada.)

Jüriöö ülestõusu alge on selles, et see mida Taani kuningas (rohkem kui sajand ennem) müüs ordule ei olnud tema omand. Taani kuningas oli LEPINGULISES suhtes siinsete aadlike koguga. Seega de jure ei olnud siinsed maaomanikud mitte Taani alamad vaid nad lepingu alusel loovutasid teatud funktsioonid Taani kuingale. Taani kuningas neid õigusi ei omanud, seega ka neid edasi müüa ei saanud, sel lihtsal põhljusel, et neid tal polnud.

Siiamaani muuseas on "Loderode Vabariik" senini eksisteeriv riik, sest keegi ei saa tõestada, et sellist asja ei ole olemas.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 06. veebruar 2010, 10:45 
Eemal
Ordumeister
Tegelase avatar

Postitused: 2935
Wrangel kirjutab:
seega ma võtan õiguse, kui teema jamaks läheb oma postitused kustutada.

head isu, oma sõnade söömine on ikka päris auväärne tegevus.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 06. veebruar 2010, 21:51 
Eemal
Tegelase avatar

Wrangel kirjutab:
Järeleaitamine siis ...

See tekst erines päris kindlasti kustutatust, sest selle peale poleks küll kilganud, et olen kuulnud.
inwe kirjutab:
Wrangel kirjutab:
seega ma võtan õiguse, kui teema jamaks läheb oma postitused kustutada.

head isu, oma sõnade söömine on ikka päris auväärne tegevus.

Kuula Inwet! Tasuks loobuda nii sõnade söömisest kui sellega kelkimisest.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 06. veebruar 2010, 23:47 
Eemal
Tegelase avatar

Minu rääkimise peale tekib paljudel ennem vajadus rünnata, kui mõelda, millest ma rääkisin.

Jüriöö ülestõusu tausta osas ma võtsin sõna ka ennem. Minuarust see polnud mingi matsirahva johmas peaga tegu vaid oma õiguste maksmapanemise soov. See mida ajalooõpikukutes JOONISTATAKSE "Taani alaks" ei ole seda mitte, sest see pole mitte Taani riigi osa vaid lepingu alusel Taani kuningale hallata antud ala. Taani kuningale oli Eesti ala omamine väga kallis lõbu. Kui 1066 aasta tausta silmas pidada siis oli Taani kuningal pigem rahalised väljaminekud kui kasu, ehk siis Taani kuningas maksis ränka raha selle eest, et ta Eesti- ja Saaremaad "omas".

Jutt on tõesti pikk.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 07. veebruar 2010, 10:22 
Eemal
Tegelase avatar

Wrangel kirjutab:
Minu rääkimise peale tekib paljudel ennem vajadus rünnata, kui mõelda, millest ma rääkisin.

Üldse mitte paha pärast, aga minu hinnangul on sellisel puhul aeg vaadata peeglisse - kui Sa pole just Esteril, ja sa pole, sest viimane teeb eranditult kõiki asju õigesi. :lol:

:catz:

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 08. veebruar 2010, 21:57 
Eemal
Tegelase avatar

Mina võtan endale õiguse eksida, ma pole järgnenud inimesele, kes ennast eksimatuks peab ning pühin oma sabast need kiibitsejad, kes mind selliseks peavad.

Samas ma juhtisin mitu kuud oma üksust ilma kaotusteta nii meile kui kohalikule rahvale ohvriteta. Ma sain krundi Mati Mandlilt ja Vormsi metsaülemalt, Villem Raamilt jne

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 09. veebruar 2010, 18:06 
Eemal
Tegelase avatar

Wrangel kirjutab:
Mina võtan endale õiguse eksida, ma pole järgnenud inimesele, kes ennast eksimatuks peab ning pühin oma sabast need kiibitsejad, kes mind selliseks peavad.

Samas ma juhtisin mitu kuud oma üksust ilma kaotusteta nii meile kui kohalikule rahvale ohvriteta. Ma sain krundi Mati Mandlilt ja Vormsi metsaülemalt, Villem Raamilt jne

Krt, Sa oled ikka paras frukt - võtad ka kõike nii tõsiselt, et nutt tuleb peale. Ja lood seejärel endale kujutletavaid vaenlasi. Ime, et Sa Matilt ja Vormsi metsaülemalt sellise suhtumise käigus peksa ei saanud. Ära ole nüüd pahur ja käitu inimesemoodi. Meil kõigil on omad kogemused, tõekspidamised ja vigurid, aga ega selle väikese asja pärast tasu nüüd tülli minna, kuule! Parafraseerides Kreisiraadiot: oleme ikka sõbrad edasi, niiviisi ei saa ju rallit sõita! :P

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 09. veebruar 2010, 20:46 
Eemal
Tegelase avatar

Inwe-le. Ma ei söönud mitte sõnu selles teemas vaid kustutasin oma 100 postitust PÜHAS VIHAS (see oli õigustatud kuid ma räägin teiega uuesti) , sest umbes 10 inimest spämmisid mu mõtteid teemas, milles nad ei kuulanud millest ma räägin (ja see tõmbas alla foorumi haldaja pädevuse minu silmis), see ei olnud õiglane ning ebaõiglust ma ei salli. Ehk lõpetaks siis praegu siinkohal minu personaalse juhtumi ja keskenduks teemasse?

Minu väide on ikkagi see, et Taani kuningas sõlmis 1065/1066 aastal "vastastikuse abistamise/mõistmise lepingu" seni tema valdusi ahistanud Saaremaa, Kuramaa, Läänemaa, Harjumaa, Virumaa, Vadjamaa (ja ehk ka muudega) lepingu vallutuste osas. Seega lubati vallutuste (hõivamiste) juures abiks olles röövida samu maid piiramatus ulatuses. Vastutasuks sellise sõjalise toetuse eest pidi Taani kuningas kaitsma neid maid juhul kui mingi X-vaenlane peaks neid ründama, seda nii moraalselt kui sõjaliselt. 1219 aastal tuligi sama lepingu raames Taani laevastik Tallinnasse jne.

Seega Jüriõõ ülestõusu alge on de jure olemasolevate õiguste taaskehtestamise püüe. Lodenrode vabariik on de jure olemas.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi vastavalt:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta  [ 59 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4

Kõik ajad on GMT + 2 tundi

Vaata tegelaste toimetusi

Tegelased siin foorumis: Mitte ühtegi rändurit ja 1 tundmatu seikleja

Sul puuduvad õigused uute teemade algatamiseks siin foorumis
Sul puuduvad õigused postitustele vastamiseks siin foorumis
Sul puuduvad õigused oma postituste muutmiseks siin foorumis
Sul puuduvad volitused oma postituste kustutamiseks siin foorumis
Sul puuduvad volitused manuste lisamiseks siia foorumisse