PEIDETUD KUNINGRIIK

Öötaeva säravate tähtede all
Praegu on 18. november 2017, 23:31

Kõik ajad on GMT + 2 tundi

Tee uus teema Vasta  [ 12 postitust ] 
Autor Sõnum
 Postituse teema: Debati hindamine - mai 2008 (Thorin & Tindómë)
PostitusPostitatud: 18. mai 2008, 22:36 
Eemal
Paadunud tolkienist
Tegelase avatar

Postitused: 7592
Paar sõna sissejuhatuseks

Kuna tegemist oli tavapärasest kergema teemavalikuga ning kogu väitluse meelelaad oli pigem selline lustlik ja päikeseline, siis jätkan sarnast joont ka oma otsuses. Sestap ei näe te tavapärast tõsimeelset ja analüütilist lähenemist, mida olen eelnevatel kordadel teatavat meelehärmi tekitades ülesnäidanud. See aga ei tähenda, et oleksin oma hinnangus kergemeelne ja teeksin järeleandmisi pelgalt seetõttu, et muidu pole lahe.

Hindamine

Hindasin iga postituse iga argumenti ning poolt- ja vastuargumenti skaalal 0-1. 1 punkti saite siis, kui see oli antud postituse ja eelnevate postituste kontekstis kehtiv; 0 siis, kui see polnud kehtiv ja erandjuhtudel 0,5 punkti, kui 0 või 1 andmine ei olnud põhjendatud.

Ülaltoodud punktide kogusumma põhjal selgus väitluse võitja.

NB! Ma ei hinnanud Thorini esimese postituse vastuväiteid, kuna unustasin väitluse alguses ütlemast, et oma esimeses postituses ei tohi eitaja seda teha. Sellega eviks ta eelist, kuna jaatajal puudub võimalus oma esimeses postituses rünnata olematut. Küll aga võtsin ma neid vastuväiteid arvesse järgnevate postituste hindamise kontekstis. See on kivi minu kapsaaeda, aga selline lähenemine on paraku õiglane. Vabandan väitlejate ees.

Tindómë I

1. argument: 1 punkt. Põhjendatud situatsioonikirjeldus ja pädev järeldus.

2. argument: 1 punkt. Põhjendatud situatsioonikirjeldus ja pädev järeldus.

3. argument: 0 punkti. Esiteks oli saabumise järjekord Beorni juurde juhuslik ja tähtsusel polnud siin midagi pistmist. Teiseks ei saa ma nõustuda väitega, et tähtsamatel isikutel on alati rohkem mõju kui tähtsusetutel. Ja seda eriti Tolkieni loomingus, kus just pealtnäha tähtsusetud isikud muutsid Maailma kulgu.

4. argument: 1 punkt. Põhjendatud situatsioonikirjeldus ja pädev järeldus.

Märkus - Sa ütled:
Tsiteeri:
et grupi Dori, Nori ja Ori tegutsemine mõjutas Üksildase Mäe rännakut enam kui Bifuri-Bofuri-Bomburi oma.

Järgnevalt tood neli argumenti, kus kahes - esimeses ja neljandas - kirjeldad mitte tegutsemist, vaid juhuslikkust. Juhul, kui sõna "tegutsemine" oleks sisaldunud ka väitluse pealkirjas, poleks ma Sulle nende argumentide eest üldse punkte andnud.

Kokku I: 3 punkti

Thorin I

1. argument: 1 punkt. Pehmetes teadustes kasutatakse ühe uurimismeetodina kontentanalüüsi ja tõesti - üks statistilisi meetodeid on märksõnade esinemissagedus.

2. argument: 0 punkti. Kahjuks jätab Thorin põhjendamata muusika ja orkestri mõju Üksildase Mäe retkele. Oleks ta seda teinud ehk oleks ka punkti saanud.

3. argument: 1 punkt. Põhjendatud situatsioonikirjeldus ja pädev järeldus.

4. argument: 1 punkt. Põhjendatud situatsioonikirjeldus ja pädev järeldus.

Kokku I: 3 punkti

Tindómë II

Vastuargument 1: 0 punkti. Väitluse kontekst antud juhul on kuus päkapikku ja teos nimega „Kääbik“. Kui Sa oleksid üldistuse asemel keskendunud vastuargumendis sellele, miks konkreetselt nende kuue tegelase kontekstis ei näita nimede esinemissagedus ei üht ega teist, siis ehk oleks ka punkt kukkunud.

Vastuargument 2: 1 punkt. Huvitav lähenemine päkapikkude musikaalsusele.

Vastuargument 3: 0 punkti. Lahingolukorras on minut väga pikk aeg ja kindlasti oli see olukorra leevendamisel abiks ning selle puudumine oleks olnud kahjuks. Samas, olen Sinuga nõus, et Gandalf evis vajadusel võimekust vaidlust pikendada. Aga taas – see pole väitluse teema. Väitluse teemaks on kuus päkapikku - mitte Gandalf ja kolm päkapikku.

Pooltargument 1: 1 punkt. Põhjendatud argumentatsioon, mis põhineb nii elementaarsel loogikal kui ka raamatus kirjapandul.

Pooltargument 2: 1 punkt. Põhjendatud argumentatsioon, mis põhineb raamatus kirjapandul.

Pooltargument 3: 0 punkti. Minu silmis on absoluutselt irrelevantne, kas keegi tuleb esimese või viimasena v.a. juhul, kui see reaalselt sündmustikku mõjutab! Te kumbki aga polnud suutelised vastavat näidet tooma.

Pooltargument 4: 1 punkt. Kohane ja sisukas argument.

Kokku II: 4 punkti

Thorin II

Vastuargument 1: 0 punkti. Küsimus pole selles, kas sündmus on juhuslik või mitte. Küsimus on lakoonilises faktis (vt. väitluse pealkirja).

Vastuargument 2: 0 punkti. Ainus põhjus, miks Thorin käsutas just Dori Bilbot päästma oli see, et habemik istus kõige parema puu kõige alumisel oksal olles päästmiseks kõige pädevam variant. Dori istus seal juhuslikult, kui seal oleks istunud Thorin, siis ma usun, et ka tema oleks Bilbot aidanud. Tõsi küll, pealik hindab lahingolukorras proportsionaalselt e. võimalikku kaotuse suhet võimalikku kasusse, kuid antud juhul olen veendunud, et see polnud isikuline – Thorin oleks nõnda käsutanud igat päkapikku.

Vastuargument 3: 1 punkt. Lõpuks ometi!

Vastuargument 4: 0,5 punkti. Esimene olukord, kus olen sunnitud punkti poolitama. Ühest küljest pean nõustuma Tindómë ülaltoodud põhjendusega, kuid samas olen sama meelt Thoriniga, et ehk oleks edasi otsitud. Kui mitte kaua, siis vähemalt natuke.

Pooltargument 1: 1 punkt. Absoluutselt nõus.

Pooltargument 2: 0 punkti. Lähed teemast välja.

Pooltargument 3: 1 punkt. Täpipealt!

5. argument: 0,5 punkti. Taas olen sunnitud punkti poolitama. Ühest küljest on Sul õigus, samas oleksin oodanud vähe täpsemat kirjeldust (kasvõi ajatelje põhjal), mis vastasel juhul oleks Sinu arvates teisiti läinud.

Kokku II: 4 punkti

Tindómë III

Pooltargument 1: 1 punkt. Täpipealt!

Pooltargument 2: 1 punkt. Pädev kirjeldus, millega antud argumentatsioon on end sisuliselt ammendanud.

Pooltargument 3: 0 punkti. Vt. ülal.

Pooltargument 4: 1 punkt. Väga hea tähelepanek! Kui Sa oleksid selle sisse toonud oma eelmises postituses, siis ma poleks Thorinile ülal poolt punkti andnud!

Vastuargument 1: 0 punkti. Ma ei aktsepteeri Sinu põhjendust oma seisukoha toetuseks. Jah, seiklus on Bilbo poolt kirja pandud. Aga see omakorda tähendab, et absoluutselt kõike raamatus on võimalik tõlgendada Bilbo-põhiselt. On ju Gandalf otsesõnu öelnud, et tema oleks selle loo hoopis teistmoodi paberile pannud. Aga paraku on meil ainult Bilbo lugu ehk ainult üks kontekst. Seega, erinevalt Sinu seisukohast – see siiski on väitluse kontekstis oluline, kuna võrdlusmoment ses osas, kas neid mainiti pelgalt sõpruse või olulisuse tõttu, puudub.

Vastuargument 2: 0 punkti. Väga jama näpukas. Argumenteerides oma seisukohta küsimusega kaotad võimaluse saada punkti.

Vastuargument 3: 0 punkti. Vt. ülal.

Vastuargument 4: 0,5 punkti. Sa tood oma vastuargumendis sisuliselt sisse uue argumendi. Oleksid pidanud selle kohaselt vormistama. Hetkel jääb asi nõksa segaseks, sestap pool punkti.

Kokku III: 3,5 punkti

Thorin III

Vastuargument 1: 0 punkti. Vastupidi, väitluse teema on just isikud.

Vastuargument 2: 1 punkt. Jah!

Vastuargument 3: 0,5 punkti. Kaalusin siin pikalt, kas anda pool punkti või mitte. Ma kaldun ise arvama, et tegelikult leidis Dori Bilbo päris viimasel võimalusel, aga samas pole mul võimalik miskitpidi Thorinile täie veendumusega vastu vaielda. Pool punkti.

Pooltargument 1: 0 punkti. Jälle kipub teemast välja minema.

Pooltargument 2: 1 punkt. Kordan jaatajale – Gandalf ei puutu tõesti asjasse!

Pooltargument 3: 0 punkti. Öelduga väidad ju ka endale vastu. Sinu eesmärk on ikkagi seda mõju enda argumentatsiooni toetuseks adekvaatselt mõõta.

Pooltargument 4: 0,5 punkti. Moonavaru päästmise osas on tõesti mõlemal seltskonnal võrdne mõju, sestap ka Sulle pool punkti.

Kokku III: 3 punkti

Tindómë kokku: 10,5 punkti

Thorin kokku: 10 punkti

Seega ülinapilt võitis Tindómë!

Loodan, et käesolev väitlus ei jäänud viimaseks. Minu poolt lugupidamine väitlejatele!

Never mind.

Üles
 Profiil  

Postituse teema: Re: Debati hindamine - mai 2008 (Thorin & Tindómë)
PostitusPostitatud: 18. mai 2008, 23:28 
Eemal
Keskmaa Ordu Südametunnistus
Tegelase avatar

Postitused: 4695
äge.

Dori on vägev!

/rahul

aga hinnangut on pea võimatu lugeda, kui ei tee kõrvale teist akent koos väitlusega lahti. Või noh, lugeda saab, aru ei saa.

Tera paremas käes,
jalge all lõriseb maa,
pilkavalt irvitab taevas.

kelner? midagi verist ja rrrrromantilist mulle, paluks

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 18. mai 2008, 23:43 
Eemal
Tegelase avatar

Postitused: 241
Kena sõna...ee võitlus oli :D, Õnnesoovid Tindomele.
Omalpoolt sooviks lisada, et te olete hämmastavalt head väitlejad(noh minu skaalal vähemalt)
Minu väitlemisoskused ei oleks arvatavasti nii head kui teil isegi siis kui ma elaks 200 aastasks ning nendest 100 oleksin käinud väitlusringis.
Nii et veel kord plaks plaks teie mõlema ja ka eelmistes väitlustes osalejate auks

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 18. mai 2008, 23:58 
Eemal
Paadunud tolkienist
Tegelase avatar

Tindómë kirjutab:
Aga hinnangut on pea võimatu lugeda, kui ei tee kõrvale teist akent koos väitlusega lahti.

Mind on alati hämmastanud inimeste mugavusest tekkivad etteheited. Ole nii kena ja tee siis see teine aken kõrvale lahti. Või on see ülejõukäiv tegevus?

Või veel parem - otsige endale järgmine kord kohtunik, kes nelja A4 asemel kirjutab kaheksa A4 pikkuse hinnangu.

Never mind.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 19. mai 2008, 10:45 
Eemal
Keskmaa Ordu Rüütel, Durini Koja Meister
Tegelase avatar

Postitused: 2359
Õnne Tindomele võidu puhul.
Tänud kohtunikule nähtud vaeva eest.
Minu esimese väitluse kohta ei läinudki nii hullusti. :P

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 19. mai 2008, 10:49 
Eemal
Maakonna Kojaülem
Tegelase avatar

Postitused: 2621
Sügavad kummardused mõlemale väitlejale - see oli üks tõeliselt meeltlahutav väitlus, mis tegi ennastki jupi maad jälle targemaks.
Tänu ka Azaghalile, et keerulise hindamistöö ette võttis.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 19. mai 2008, 12:03 
Eemal
Tegelase avatar

Taevas ja maa, ma ei kaeba, ma annan lugejatele nõu, et nad avaksid teise akna paraleelselt.

Loomulikult ma ise tegin seda.

Ja kohtunikutööle mul etteheited puuduvad.

Tänan!

/abitu eneseväljendaja

Tera paremas käes,
jalge all lõriseb maa,

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 19. mai 2008, 14:45 
Eemal
Paadunud tolkienist
Tegelase avatar

Aga, aga .....

Mis siis, kui mul endal tekib tahtmine väidelda? Kes lööb kaasa?

Ah?

Mes?

Never mind.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 19. mai 2008, 17:00 
Eemal
Tegelase avatar

muide, ma mõtlesin, et äkki tasuks seda ka öelda, et mitte ainult kohtuniku vaid ka minu jaoks oli tegu väga tasavägise võistlusega ja ma poleks üldse üllatunud olnud, kui Thorin oleks võitnud.

Mina võin vajaduse tekkides kohtunikeeruda. Kui mind nii palju usaldatakse.

Tera paremas käes,
jalge all lõriseb maa,

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 21. mai 2008, 09:15 
Eemal
Paadunud tolkienist
Tegelase avatar

Kuna Tolkieni-huvilised jooksevad debatile lausa tormi, siis võib teha nii, et me oleme samaaegselt nii väitlejad kui ka kohtunikud!

Never mind.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 21. mai 2008, 15:39 
Eemal
Tegelase avatar

Vahest me peaksime üldse väitlema à deux? :elf:

Tera paremas käes,
jalge all lõriseb maa,

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 01. märts 2013, 21:43 
Eemal
Tegelase avatar

Postitused: 5045
Minu arust oli Thorinil palju usutavam jutt.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi vastavalt:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta  [ 12 postitust ] 

Kõik ajad on GMT + 2 tundi

Vaata tegelaste toimetusi

Tegelased siin foorumis: Mitte ühtegi rändurit ja 1 tundmatu seikleja

Sul puuduvad õigused uute teemade algatamiseks siin foorumis
Sul puuduvad õigused postitustele vastamiseks siin foorumis
Sul puuduvad õigused oma postituste muutmiseks siin foorumis
Sul puuduvad volitused oma postituste kustutamiseks siin foorumis
Sul puuduvad volitused manuste lisamiseks siia foorumisse