PEIDETUD KUNINGRIIK

Öötaeva säravate tähtede all
Praegu on 15. august 2018, 17:15

Kõik ajad on GMT + 2 tundi

Tee uus teema Vasta  [ 71 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
Autor Sõnum
 Postituse teema: Jalgpalli MM 2010
PostitusPostitatud: 08. juuni 2010, 15:31 
Eemal
Tegelase avatar

Postitused: 5047
Taas on meestel (ja osadel naistel) pidu, puhkused võetakse välja ja haiguslehtede arv mitmekordistub - jalgpalli MM on ukse ees. :jipii:

Ma pean küll tunnistama, et mulle meeldib EM üldiselt rohkem, kuna seal ei ole selliseid veidraid meeskondi nagu Paraguay, Lõuna-Korea ja Nigeeria, kes vabalt mõne palju sümpaatsema meeskonna konkurentsist välja võivad lülitada, aga no las nad siis olla. Pealegi mõne "musta hobuse" esiletõusmine teeb asja huvitavamaks, kui see meeskond ei mängi just niisama igavat jalgpalli kui Kreeka EM tiitlivõidu ajal. Ja õnneks seekord Türgi ei osale, mis tuleb jalgpallile ainult kasuks.

Kuna ennustamises täppi panemine on teatavasti suurte teadmiste tunnusmärk ja eksimine alati lihtsalt ebaõnne küsimus, siis otsustasin esialgu lähtuda Boethiuse mõtteterast "Si tacuisses, philosophus mansisses". Aga mõtlesin ümber.

Seega väidan, et alagruppidest pääsevad edasi:

A - Mehhiko ja Prantsusmaa. Viimases pole muidugi kindel, kuna tegemist on äärmiselt heitlikult mängiva meeskonnaga. Kui neil on hea tuju või Henry`l käega lubatakse mängida, siis saavad edasi. Uruguay on üllatusvõimeline, LAV mitte nii väga.

B - Argentiina ja Nigeeria. Lõuna-Korea ja Kreeka edasipääsu kohe meelega ei soovi, kuigi üks tuli 2002 aasta MM-il neljandaks ja teine 2 aastat hiljem Euroopa Meistriks. Või tegelikult just seetõttu.

C - USA ja Inglismaa. Samas on Sloveenia äärmiselt ühtne meeskond ja me oleme juba näinud, kuidas säärased platsil imetegusid teevad. Alžeeriast ei arva ma suurt midagi, sest lihtsalt ei tea suurt midagi.

D - Saksamaa ja...no pakun Serbia. Austraalia jalgpall areneb küll nii, et ragin taga (sarnaselt USA-ga), aga arvestades Serbia valikgrupi võitu Prantsusmaa ees on eelistus selline. Serblased muidugi väristavad iga vähegi kõvema vastase puhul jalga ja kukuvad kaheksandikfinaalis konkurentsist välja, kui neile satub vastaseks näiteks Inglismaa. Kui aga USA või sootuks Sloveenia, siis tont teab. Ghana edasipääsu puhul ei joo ma kuu aja jooksul grammigi Aafrika veini.

E - vastik alagrupp. Edasipääsu pakun Hollandile, aga Taani, Jaapani ja Kameruni võimalused on peaaegu võrdsed. Ütleme siis nii, et ikkagi Holland ja Taani, ehkki kahtlustan hoopis japside edasipääsu.

F - Itaalia ja Paraguay. Uus-Meremaa ei saa siit iialgi edasi ja Slovakkia puhul on see ka väga kahtlane.

G - Brasiilia ja Portugal. No comments. Kuulus Eriksson võib küll need Elevandiluuranniku Kolod, Kalud ja Han Solod (või kes nad seal kõik on) mängima panna, aga mis liig, see liig.

H - Hispaania ja Tšiili. Šveits mängis samas viimasel EM-il äärmiselt nauditavat ja võitluslikku jalgpalli, seepärast poleks mul midagi ka nende edasipääsu vastu.

Ja lõpetuseks avaldan kahetsust, et Hispaania ja Argentiina kohtuvad juba poolfinaalis.

8)

Üles
 Profiil  

Postituse teema: Re: Jalgpalli MM 2010
PostitusPostitatud: 08. juuni 2010, 16:42 
Eemal
Paadunud tolkienist
Tegelase avatar

Postitused: 7592
Üldjoontes prognoosin sama - väikeste eranditega:

A - Mehhiko ja Prantsusmaa
B - Argentiina ja Nigeeria
C - USA ja Inglismaa
D - Saksamaa ja Austraalia
E - Holland ja Jaapan
F - Itaalia ja Paraguay
G - Brasiilia ja Portugal
H - Hispaania ja Šveits

Lisaks Argentiina edule loodan väga, et seekord jõuab kaugele ka mingi sümpaatne väikeriik, kes mängib ilusat (ILUSAT) jalgpalli.

Šveits on minu hinnangul vägagi üllatusvõimeline, kuigi tõsi - teisena edasipääsemise korral läheb ta kaheksandikfinaalis vastu kas Brasiiliale või Portugalile.

Never mind.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 09. juuni 2010, 14:31 
Eemal
Maakonna Kojaülem
Tegelase avatar

Postitused: 2621
Mina hoian pöialt Inglismaale, Portugalile ja Argentiinale. Ja suure huviga ootan jaapanlaste mänge :)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 10. juuni 2010, 16:52 
Eemal
Tegelase avatar

Et asja segasemaks ajada, toon ära mõnede koondiste viimased kontrollmängud, kus on üht-teist üllatavat.

Itaalia - Šveits 1:1
Itaalia - Mehhiko 1:2
Hispaania - Poola 6:0
Hispaania - L-Korea 1:0
Hispaania - Saudi-Araabia 4:3
Prantsusmaa - Hiina 0:1
Brasiilia - Tansaania 5:1
Portugal - Mosambiik 3:0
Portugal - Kamerun 3:1
Serbia - Uus-Meremaa 0:1
Serbia - Kamerun 4:3
Slovakkia - Kamerun 1:1
Slovakkia - Costa Rica 3:0
Holland - Ungari 6:1
Holland - Ghana 4:1
USA - Austraalia 3:1
USA - Türgi 2:1
Saksamaa - Bosnia 3:1
LAV - Taani 1:0
Nigeeria - P-Korea 3:1

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 10. juuni 2010, 19:52 
Eemal
Paadunud tolkienist
Tegelase avatar

Nende mängude kasutamine indikaatorina on küllatki tänamatu tegevus. Mõned treenerid mängitavad põhikoosseisu, et tekiks pärast pikka klubihooaega mänguklapp, teised jällegi hoiavad võtmemängijaid pingil ja eks mehed ise hoiavad end samuti tagasi. Lisaks veel see, et kõik üritavad ennast tippvormi ajada MM-ks, tippmeeskonnad ajatavad minu teada vormi lausa play-offideks.

Teisalt on muidugi südantsoojendav näha, et makaronid on nii nõrgalt esinenud.

Never mind.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 10. juuni 2010, 20:18 
Eemal
Tegelase avatar

Turniirieelsed kontrollkohtumised näitavad alati pea eksimatult vähemalt kolme asja: a) nende järgi saab järeldusi teha; b) nende järgi ei saa järeldusi teha; c) aga ikkagi tehakse.

:D

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 10. juuni 2010, 22:22 
Eemal
Maakonna Kojaülem
Tegelase avatar

Postitused: 2621
Ma olen peaaegu kõigega rahul, kui vaid Brasiilia ja Itaalia ei võidaks. Ma isegi ei tea miks. Ilmselt kiusu pärast :P

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 10. juuni 2010, 22:55 
Eemal
Ordurüütel, Elrondi Koja Sinine Emand
Tegelase avatar

Postitused: 9501
Aga mina tahan vaid, et mängitaks ILUSAT mängu. Lemmikmeeskonda hetlel ei ole.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 11. juuni 2010, 11:38 
Eemal
Paadunud tolkienist
Tegelase avatar

Messi algkooosseisus Nigeeria vastu väljakule ei tule. Esimene mäng Nigeeriaga saab seega olema päris huvitav - ise prognoosin argentiinlastele sarnast algust nagu prantslastel oli 4 aastat tagasi.

Diegokesele on omane kangesti rahmida ja rapsida (pakun, et hakkame nägema ohtralt vahetusi ehk isegi juba esimestel poolaegadel), asjade paikaloksumine toimub loodetavasti turniiri edenedes.

Never mind.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 11. juuni 2010, 13:34 
Eemal
Tegelase avatar

Tänased seisud:

Mehhiko - LAV 2:1
Uruguay - Prantsusmaa 1:0

Samas kui neegrinaised paljaste rindadega tribüünil keksivad ja neegripoisid oma kõrvulukustavaid pasunaid puhuma hakkavad, võivad Mehhiko ja Uruguay ka muidugi kaotada - pasunahelid tõmbavad tähelepanu tribüünile ja on teada, et paljast ihu nähes tekib tavalisel latiinomehel üldiselt midagi jooksuaja-sarnast. :D

Õhtuseks meeleoluks üks prantsuse vanasõna, mis sobib tegelikult veelgi paremini iseloomustama tänast Argentiina koondist ja selle treenerit: suuga teen suure linna, käega värava! ;)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 11. juuni 2010, 17:16 
Eemal
Tegelase avatar

Hahah-hahaaaa!!! :D 1:0

Tahtsin just kirjutada, et mu sümpaatia kaldub vaikselt LAV-i poole, kui tuligi värav. Mõnus. 8)
-------------
Polnud üldse paha mäng. Mehhiko on ikka klassijagu pädevam meeskond, aga LAV-i taktika ja motivatsioon pani seekord asjad paika - 1:1

Viimati muudetud: Esteril; 11. juuni 2010, 17:57, muudetud 1 kord.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 11. juuni 2010, 17:28 
Eemal
Paadunud tolkienist
Tegelase avatar

Mida #%!&# mis undamine see tribüünidelt tuleb. On alles elukad! Oli mingi hetk juttu, et need debiilsed vuvuzelad keelatakse ära, aga siis oli neegrite lalin taevani.

Never mind.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 11. juuni 2010, 17:51 
Eemal
Paadunud tolkienist
Tegelase avatar

Vuvuzelas have been controversial, linked to permanent noise-induced hearing loss, potentiality spreading colds and flu germs on a greater scale than coughing or shouting, and injury to pets who generally have more sensitive hearing and are more likely to run away because of being terrified by the sound.

Hahaaa - head puhumist, neegrid!

Never mind.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 11. juuni 2010, 22:28 
Eemal
Tegelase avatar

Prantsusmaa-Uruguay mäng oli ülimalt veider. Mõlema meeskonna puhul jäi mulje, nagu mehed mängiks koos esimest korda, kusjuures pole koos ka ühtegi trenni teinud, ja kummagil meeskonnal pole treenerit. Fenomenaalselt palju valesööte ja eksimusi. Jne. Plats oli ka muidugi pehme nagu svamm, suur osa koperdamisi/libastumisi tuli sellest. Ma pole isegi pettunud, mäng oli niivõrd veider. :roll:

0:0 asemel oleks pidanud seis olema -1:-1

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 11. juuni 2010, 22:43 
Eemal
Keskmaa Ordu Relvakandja
Tegelase avatar

Postitused: 1438
Ma jäin jõhkralt hiljaks mängu vaatamisele, kuid jah, viimastel minutitel polnud ka midagi ägedat. Mehhiko - LAV oli ikka märksa etem. LAV mängis tegelikult väga püüdlikult ja ussskumatult distsiplineeritult. Ma mõtlesin, et lihtsalt karin eegereid, aga ei. Individuaalsete oskustega jäid mängijad vist siiski alla, kuid selle see kord korvas. Samuti ei väsinud nad niimoodi ära, päris teravaks jäid lõpuni.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi vastavalt:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta  [ 71 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5  Järgmine

Kõik ajad on GMT + 2 tundi

Vaata tegelaste toimetusi

Tegelased siin foorumis: Mitte ühtegi rändurit ja 1 tundmatu seikleja

Sul puuduvad õigused uute teemade algatamiseks siin foorumis
Sul puuduvad õigused postitustele vastamiseks siin foorumis
Sul puuduvad õigused oma postituste muutmiseks siin foorumis
Sul puuduvad volitused oma postituste kustutamiseks siin foorumis
Sul puuduvad volitused manuste lisamiseks siia foorumisse