PEIDETUD KUNINGRIIK

Öötaeva säravate tähtede all
Praegu on 18. november 2017, 23:32

Kõik ajad on GMT + 2 tundi

Tee uus teema Vasta  [ 298 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 16, 17, 18, 19, 20  Järgmine

Mis teeb poisist mehe?
Hääletus lõppes: 30. jaanuar 2005, 16:09
munder 0%  0%  [ 0 ]
sõjaväeteenistus 11%  11%  [ 5 ]
murdeea lõpp 4%  4%  [ 2 ]
vastutustunne 51%  51%  [ 24 ]
habemekasv 9%  9%  [ 4 ]
valimisõigus 0%  0%  [ 0 ]
Keskmaa Ordu 6%  6%  [ 3 ]
seda ei suuda isegi Keskmaa Ordu 19%  19%  [ 9 ]
Häälte arv : 47
Autor Sõnum
 Postituse teema:
PostitusPostitatud: 28. aprill 2005, 10:55 
Eemal
Tegelase avatar

Postitused: 1466
el kirjutab:
Venemaa- palju küll peaks pingutama, et suuta konventsionaalset piisavat kaitsevõimet tagada.
PPS: mulle lihtsalt meeldib vaielda, ma naudin seda.

ja vahetevahel demagoogitseda... :D

Eeldusel, et tuumalööke ei vahetata... :? :( ...aga võiks ju ;)

Riigisaladusi pole sul vaja teada, piisab kui tead, et eesmärk on võetud selline: suutlikkus piisava ajaperioodi jooksul vajaduse korral tekitada moskoviidi armeele selliseid kaotusi, mis paneb tema sõjamasina seisma seal kus meie tahame ja sellise aja jooksul nagu meie tahame. Võid kindel olla, et see pole Härjapea mägi, Eesti riigipiir ega Vilsandi looduskaitseala, üks aasta ega üks päev.

Teadmised ja parim spioon - loogika - peaks sulle ütlema nüüd kõigepealt, et mõnest pataljonist ei piisa. Ja mida on vaja ja tehakse selleks eelnevalt.

Et sulle aga anda juhiseid iseseisvaks tööks, uuri, palju mahuks moskoviitide diviise Eestis opereerima ja palju on tal vaja kokku vägesid, et rünnata üheaegselt igast suunast oma sõdalastega Leedut, Lätit, Eestit.

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 28. aprill 2005, 11:12 
Eemal
Keskmaa Ordu Relvakandja
Tegelase avatar

Postitused: 444
Miks peaks meie -orcish naaber ründama kõike korraga see tähendab kolm riiki korraga, kas nemad rumalad on.

Mida, mina Mordori põhja-tiiva ülemana teeks või tegemata jätaks. Nii- rasked väed müttaksid läbi kõige tugevama st liituks ja ühendaks Kuningamäe-linna Püha-Lukaa mark-krahvkonnaga otse. Tahaks näha seda põhjapoolsete maakondlaste "saldejums" ja "mulgikapsas" rünnakut, et ära segada tegevus tulevases Dol-Gulduris elik Trakai juures. Edasi vastavalt oludele.

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 28. aprill 2005, 14:18 
Eemal
Tegelase avatar

el kirjutab:
Miks peaks meie -orcish naaber ründama kõike korraga see tähendab kolm riiki korraga, kas nemad rumalad on.

Mida, mina Mordori põhja-tiiva ülemana teeks või tegemata jätaks. Nii- rasked väed müttaksid läbi kõige tugevama st liituks ja ühendaks Kuningamäe-linna Püha-Lukaa mark-krahvkonnaga otse. Tahaks näha seda põhjapoolsete maakondlaste "saldejums" ja "mulgikapsas" rünnakut, et ära segada tegevus tulevases Dol-Gulduris elik Trakai juures. Edasi vastavalt oludele.

Siis kui sinu väed rasked
oleksid seotud Trakais,
sõdimas panide väega,
maabuksid Valinorist vihaga
luigetiibsetel laevadel
sinu äraarvamatu lolluse tõttu
neile vabalt jäetud platsdarmidel
sellised hulgad kurje haldjaid,
mis põhjapoolsete maakondlaste
mulkiskapsas änd saldejumps
odad Angmari väravate taha
mitte ette
võidukalt tooksid.

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 28. aprill 2005, 15:07 
Eemal
Keskmaa Ordu Relvakandja
Tegelase avatar

Ebastrateeg el: plax-plax-plax :mrgreen:
Meenutaks vaid brittide õppetundi Falklandist, mida peale maismaa ühenduse läbi lõikamist Saldejumsia ja Mulgikapsa muud on?, laevade haavatavust sellises olukorras, mis süvendab sellisel juhul saarelise iseloomu tõttu kommunikatsioonide kasutamise raskust (
http://fs.huntingdon.edu/jlewis/Prof/Fa ... entn03.htm ). Võidukad Valinori väed jäävad tiba kerge-relvastatuks ja nende varustamine omab jätkuvat probleemi. Maakondlastel endil aga võidukaid odasid uhkelt lüüa maasse Morannoni väravate taga võib osutuda veidi ülejõukäivaks oma jõududega ( http://www.european-defence.co.uk/direc ... medforces/ )

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 28. aprill 2005, 16:12 
Eemal
Tegelase avatar

el kirjutab:
Meenutaks vaid brittide õppetundi Falklandist, mida peale maismaa ühenduse läbi lõikamist Saldejumsia ja Mulgikapsa muud on?, laevade haavatavust sellises olukorras,...

Malviini saared ...
Sa vist ei saa aru erinevast strateegilis-taktikalisest situatsioonist Atlandi ookeanil ja Läänemeres. Võta õige gloobus. Saavad vähemalt distantsid selgeks kui teadmist/mõistust napib arusaamiseks, kes kommunikatsioone Läänemeres valitsevad :)

Moskoviitide punalipuliśe baltimerelaevastiku uhkused uputataks juba sadamatest väljudes tiibrakettide ja lennuväelöökide poolt ja nad teavad seda. Ainuke mõjus vahend lääne jõudude dessandi tõrjumiseks oleks tuumarelv. Veidi aitaks meie sadamate (ehk ka mereteede, kui võimu on) mineerimine lennukitelt kui laevastik ei suuda..... ehk miks on Eestil ülepea vaja miinitraale-laevu lätlastega sõdimiseks...kui võiks osta flotilli tigedaid väikseid raketikaatreid kilusõja lõplikuks võiduks ;)

Ma muidugi nende ostmise vastu ei ole, eeldusel et laevateed puhtad suudetaks hoida, äkki saab pjotr veliki teha saareks Suurde Väina, rannameestel oleks hea meel metallimaardlast ja saarlastel sillatalast või nii ja eestlased hoobilt maailmakaardil kui uus tuumaenergiat omav riik.

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 28. aprill 2005, 18:56 
Eemal
Keskmaa Ordu Relvakandja
Tegelase avatar

Miks ainult lennukitelt mineerida, lisaks saab ka sadamarajtistega midagi ette võtta ja miinilaevadega samuti. Muidugi vaevalt, et isegi orkid hakkavad iga miininoppijat exoset-analoogiga põhja ajama, aga selleks vahendeid odavamaidki. Blokaadi nagu 39 aastal on raskem teha, kuid ... kui poliitliselt lasta asjal niikaugele minna, siis miks sedagi võimatuks pidada. Sakslastel ju traditsioon olemas kui talvesõja lõpuni ostetud lennukid põhjapoegadeni ei jõudnud.

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 29. aprill 2005, 05:08 
Eemal
Tegelase avatar

el kirjutab:
... kui poliitliselt lasta asjal niikaugele minna, siis miks sedagi võimatuks pidada.

Selleks Iraagis ja Afganistanis istutaksegi, et jänkid peaksid meid liitlasteks-surmani, et peaksid pea iseendaks keda rünnatakse.
Ja iga eestlane saab poliitikat mõjutada. Suured las teevad suuri tegusid, väikesed väikseid: käivad läänes, sõlmivad majandus- ja kultuurisidemeid ja saavad endale sealt sõpru, suhtlevad nendega ja on ise ka lääne moodi (muidugi nii, et oma nägu veel ei kaota)

el kirjutab:
Miks ainult lennukitelt mineerida, lisaks saab ka sadamarajtistega midagi ette võtta ja miinilaevadega samuti. Muidugi vaevalt, et isegi orkid hakkavad iga miininoppijat exoset-analoogiga põhja ajama, aga selleks vahendeid odavamaidki.

Eks sõdalased ongi selleks ametis ja ostetakse neile mänguasju, et võimalikult vähe midagi ette võtta annaks. Et moskoviit leiaks siiatulemise vaeva liig ränga oleva. Ja meie hool selles suhtes ei tohi raugeda. Aidaku meid jumal... :P

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 29. aprill 2005, 07:29 
Eemal
Keskmaa Ordu Relvakandja
Tegelase avatar

Hallsilm Pisike kirjutab:
Selleks Iraagis ja Afganistanis istutaksegi, et jänkid peaksid meid liitlasteks-surmani, et peaksid pea iseendaks keda rünnatakse.
Kuulun mitteuskujate kilda. Eriti sellesse, et riikide vahel ... .

Eks sõdalased ongi selleks ametis ja ostetakse neile mänguasju, et võimalikult vähe midagi ette võtta annaks. Et moskoviit leiaks siiatulemise vaeva liig ränga oleva. Ja meie hool selles suhtes ei tohi raugeda. Aidaku meid jumal... :P.
Nii millised siis meie enda need õhutõrje mänguasjad on sadamate ja mereteede kaitseks. Ja looda jumalale ja liitlastele, aga ole ka ise valmis.

Viimati muudetud: el; 29. aprill 2005, 08:59, muudetud 1 kord.

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 29. aprill 2005, 08:58 
Eemal
Tegelase avatar

Kas sa usud seda või oled veendunud? Kui veendunud, siis peaks sul olema hulk reaalseid fakte, mis kinnitavad, et NATO/jänkid müüvad meid venelastele maha. Fakte, mille tõele vastavust saab alati tõestada.
Usu puhul...oled sa samal pulgal prohvet Priskillaga :notworry:

Meie enda õhutõrje mänguasjadest ja nende juurdesoetamisest on sul vaja teada niipalju nagu oled ise lugenud. Kõik ülejäänu on suuremas osas riigisaladus.

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 29. aprill 2005, 09:07 
Eemal
Keskmaa Ordu Relvakandja
Tegelase avatar

Olgu, võib ju öelda, et veendunud. Näide Panama režiim, kunagine. Omal ajal oli vaja Noriegat, et narkotransiiti kontrollida ja ... et vaherahadest nikaraagua ja afganistaani ülestõusnutele relvaosti katta. Ilus op oli. Operatsioon, ehk vajadus sai läbi ja ... seotust narkokaubandusega sai kasutada ära Panama suhtes.

Umbes sama mudel, hüpoteetiline, näiteks Eesti puhul. Oleme praegu afganistanis ja iraagis. Ütleme, et homme pole eesti lipu seal olemine oluline, aga on vaja näiteks Mordoriga häid suhteid, et see nii palju maa-õli Hiinasse ei pumpaks. Eestile saab süüks panna - terrorismi toetust, näiteks tšetšeenid, keda suur valge pealik terroristideks on tunnistanud. Siis kaevatakse välja vana IRA relvaäri läbi eesti jne.

Ehk tahan öelda: usun, et eestil on niikaua soodne seis kui me oleme vajalikud suuremas mängus. Kui ei ole enam, siis ei loe kas meil oleks seal eemal sõjas rühm või pataljon praegu.

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 30. aprill 2005, 08:21 
Eemal
Tegelase avatar

el kirjutab:
Olgu, võib ju öelda, et veendunud. Näide Panama režiim, kunagine. Omal ajal oli vaja Noriegat, et narkotransiiti kontrollida ja ... et vaherahadest nikaraagua ja afganistaani ülestõusnutele relvaosti katta. Ilus op oli. Operatsioon, ehk vajadus sai läbi ja ... seotust narkokaubandusega sai kasutada ära Panama suhtes.

Umbes sama mudel, hüpoteetiline, näiteks Eesti puhul. Oleme praegu afganistanis ja iraagis. Ütleme, et homme pole eesti lipu seal olemine oluline, aga on vaja näiteks Mordoriga häid suhteid, et see nii palju maa-õli Hiinasse ei pumpaks. Eestile saab süüks panna - terrorismi toetust, näiteks tšetšeenid, keda suur valge pealik terroristideks on tunnistanud. Siis kaevatakse välja vana IRA relvaäri läbi eesti jne.

Ehk tahan öelda: usun, et eestil on niikaua soodne seis kui me oleme vajalikud suuremas mängus. Kui ei ole enam, siis ei loe kas meil oleks seal eemal sõjas rühm või pataljon praegu.

Mis ma siin ikka sulle peale pressin. Ma võiks sulle ju selle Hiina maaõli jutu peale vastu visata teise fiktsiooni sellest, kus Euroopa riigid, mures oma piiridele lähenevate moskoviitide pärast võtavad kätte ja...Lähis-Ida ja Venetsueela nafta...Euroopa-Hiina majandussõprus...blablabla. Ja mis kõige tobedam, sina ei suuda tõestada oma fiktsiooni paikapidavust, mina enda oma. Me võime vaid vaadata ajalukku ja visata üksteisele ette näiteid, mida peale suurt vägistamist saaks meie oludesse toppida. Seda sa ka tegid: Noriega. Ma teen siis vastu: USA on alati Taivanit alati toetanud. Kuigi Hiinaga sämmimine oleks poliitilis-sõjalis-majanduslikult üüratult tulusam: kes saaks vastu Hiina-USA liidule???

Kas jäämegi fiktsioone üksteisele ette viskama? Fiktsioonid ole faktid, El.
Sina tundud kahtlaselt olevat säherdune usuvend, kes jutlustab allaheitlikkust. :)

Suures poliitikas võidakse väikseid ohverdada. Jah ma tean. Maailmapoliitikas on vähem humanismi, sõprust ja eneseohverdamist ning rohkem pragmatismi kui inimeste suhetes. Sa arvad, et olen idealist? Ma arvestan sellega, mida sina kardad.

Võibolla on meil erinevad ideoloogiad. Võibolla oled selline allaheitlik, varmas pigem käsku täitma ja mitte sõjakas isepäine aga võibolla just vastupidi.

Kas sina oled pigem nõus liituma Venemaaga ja täitma nende kõike soove, selleks et ei peaks täitma ameeriklaste tahtmist ja sõdima moskoviitidega ning teed kõik selleks? Sest pole mõtet olla vajalik suures mängus, (tuues mõttetuid ohvreid) kus sind võidakse ohverdada.

Mina olen praegu nõus olema liidus NATO-ga ja täitma kõiki nende soove, selleks et ei peaks täitma venelaste tahtmist ning valmis sõdima moskoviitidega. Sest on vajalik olla suures mängus, hoolimata võimalusest et sind ohverdatakse. Sõdida võib ise, erinevate poolte eest ja poolte all. Aga minu viisi järgi saab valida poole, kus hetkel on kasulikum majanduslikult-kultuuriliselt-rahvuslikult. Ja hetkel juhtumisi oleme õigel pool.

Või soovid vene keelt siia teiseks riigikeeleks, ehk isegi kirillitsat ladina asemel (vastavalt Vene föderatsiooni seadustele) ja vene odavat tööjõudu, hästi suurel hulgal, koos kõigi sellest tulenevate hüvedega: ei pea enam kuulama süüdistusi a´la oleme fashistid, ei ole muret nafta, elektri, vene, kuuba ja vietnami viisaga, oleme koos venelastega suur ja vägev riik, kelle ees maailm väriseb, saab ilusas Kaug-Idas reisida, äkki esimene eestlasest kosmonaut, meie ees avanevad põhjatud võimalused õppida kuulsates Moskva, Petrogradi ja Tambovi ülikoolides, saame kaitsta vene armees aega teenides maailma pealetungiva islamiterrori eest, vene larparitel-tolkienistidel olevat vägevad klubid...ja kõik muu ka veel ;)

Võibolla sa arvad, et sinu viis ei vii Eestit hukatusse. Mina arvan, et minu viis ei vii Eestit hetkel hukatusse.

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 30. aprill 2005, 14:44 
Eemal
Keskmaa Ordu Relvakandja
Tegelase avatar

Mis ma siin ikka sulle peale pressin. Ma vѕiks sulle ju selle Hiina maaѕli jutu peale vastu visata teise fiktsiooni sellest, kus Euroopa riigid, mures oma piiridele lфhenevate moskoviitide pфrast vѕtavad kфtte ja...Lфhis-Ida ja Venetsueela nafta...Euroopa-Hiina majandussѕprus...blablabla.
Ajaloos kunagi Euroopa lootis, eriti kui araablased oma kalifaadiga juba üle Püreneede kippusid. Liikusid ringi jutud Ristija Johannese järeltulijate riigist kusagil kaugel Aasia südames. Esmalt isegi džingiise, Džingis khaani pealikke ja Batut nendeks peeti. Hiina Euroopa majandusliit, võiks olla reaalne, kuid tänapäeva vajaduste juures on tooraine ja energia varud juba liigväikesed, et neid nii pikaajaliste plaanide korral üksteisega jagada.

Ma teen siis vastu: USA on alati Taivanit alati toetanud. Kuigi Hiinaga sфmmimine oleks poliitilis-sѕjalis-majanduslikult ќќratult tulusam: kes saaks vastu Hiina-USA liidule???
Maailma "suur-südamaa-manner" ja "saar" teooria kohaselt on alati kasulik omada sellist platsdarmi "saarel" südamaa kõrval. See on umbes sama positsioon kui Euroopal - Venemaa kõrval (suvalist moodustist südamaa)omada. "Saar" omab sellisel juhul alati toetuspunkti, kuhu toetada "kang", et minimaalseima jõu rakendusega saavutada soovitud tulemus.

Kas jффmegi fiktsioone ќksteisele ette viskama? Fiktsioonid ole faktid, El. Sina tundud kahtlaselt olevat sфherdune usuvend, kes jutlustab allaheitlikkust. :)
Pole ennast analüüsinud, äkki olengi.

Vѕibolla on meil erinevad ideoloogiad. Vѕibolla oled selline allaheitlik, varmas pigem kфsku tфitma ja mitte sѕjakas isepфine aga vѕibolla just vastupidi.
Kogemus, ajalooline ütleb, et ainuke keel, mida Mordooria mõistab on mõõk ja tahe, järgijätmatu ja igikestev, neile vastu näppe anda.

Vѕibolla sa arvad, et sinu viis ei vii Eestit hukatusse. Mina arvan, et minu viis ei vii Eestit hetkel hukatusse.
Ma ei jutlustanud sugugi allaheitlikkusest, vaid sellest, et pole olla vaja liig sinisilmne kellegi suhtes. Ainuke tõsine jõud, mis alati ka meie kontrolli all võib olla on meie enda jõud. Ja kui selle jõu tagamiseks oleks kusagilt vaja pihta panna kümmekond 100kT pead koos kohale toimetamise vahenditega, siis miks mitte :twisted: icic. Ainuke asi sel juhul, see peab olema tehtud nii, et meie oleksime vaid ühed võimalikest kahtlustatavatest, :evil: selles nimekirjas, mitte ainsad. Seaks riski piisavalt kõrgele.
Siseriiklik julgeolek tuleb tagada ikkagi endil. Ja olen nõus, et selleks on täitsa viisakas lasta nii "kahe-jõe-orus" kui ka "mandri-südames" inimestel kogemusi oskusi omandada. Ainult, et ei tasu pimesi kedagi usaldada. Viimane valik ja viimane relv meie riigi jaoks peab olema meie käes.

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 02. mai 2005, 19:01 
Eemal
Keskmaa Ordu Rüütel
Tegelase avatar

Postitused: 1628
mjah -- el kirjutab nüüd küll sulatõtt -- oleks et rahvas sellest kuidagi ka aru saaks --et suudaks üle elada oma mugavusele sellest tuleneva kahju
minu jaoks on ülepea keeruline aru saada meestest kes ei suuda taha enda- oma ligemeste- tuttavate - oma küle linna maa jne eest seista

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 02. mai 2005, 21:18 
Eemal
Keskmaa Ordu Rüütel
Tegelase avatar

Postitused: 2862
Tegelikult on utilitarism see kõikse puhtam ja ehedam egotsentrism ja enesekeskne mõtlemine - miks kurat pead sina, looder, sööma toitu, mida võiksid süüa minu lapsed, ja elama katuse all, kus võiks elada minu pere, kui sinust endast vajadusel neile ja mulle mitte mingisugust kasu pole???

Kõigile neile, kes ütlevad, et inimene ja tema soovid on ülem distsipliinist.

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 02. mai 2005, 21:30 
Eemal

Postitused: 852
aga see on nagu natu naljakas, et osad inimesed , kes siin selle teema üle arutlevad osalevad rollimängudes ( loe: taplevad mõõgaga) ja on siis justkui kõvad tegijad ja sõdalased aga räägivad riigikaitse küsimustes ulli juttu-milles asi? "sõjamees" vaid selleks, et edvistada vai mida....
ülepääkaela on väga tobe, et arutletakse selle üle kas riigikaitse on vajalik (alguses) aga vahepääl on mingi areng toimund....:twisted:
ps: aga see ei käi siin KÕIGi kohta, kyll need kelle kohta käib saavad aru:)

Üles
 Profiil  

Näita postitusi vastavalt:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta  [ 298 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 16, 17, 18, 19, 20  Järgmine

Kõik ajad on GMT + 2 tundi

Vaata tegelaste toimetusi

Tegelased siin foorumis: Mitte ühtegi rändurit ja 1 tundmatu seikleja

Sul puuduvad õigused uute teemade algatamiseks siin foorumis
Sul puuduvad õigused postitustele vastamiseks siin foorumis
Sul puuduvad õigused oma postituste muutmiseks siin foorumis
Sul puuduvad volitused oma postituste kustutamiseks siin foorumis
Sul puuduvad volitused manuste lisamiseks siia foorumisse

Otsi :
Mine :