PEIDETUD KUNINGRIIK

Öötaeva säravate tähtede all
Praegu on 18. november 2017, 23:35

Kõik ajad on GMT + 2 tundi

Tee uus teema Vasta  [ 298 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Järgmine

Mis teeb poisist mehe?
Hääletus lõppes: 30. jaanuar 2005, 16:09
munder 0%  0%  [ 0 ]
sõjaväeteenistus 11%  11%  [ 5 ]
murdeea lõpp 4%  4%  [ 2 ]
vastutustunne 51%  51%  [ 24 ]
habemekasv 9%  9%  [ 4 ]
valimisõigus 0%  0%  [ 0 ]
Keskmaa Ordu 6%  6%  [ 3 ]
seda ei suuda isegi Keskmaa Ordu 19%  19%  [ 9 ]
Häälte arv : 47
Autor Sõnum
 Postituse teema:
PostitusPostitatud: 24. aprill 2005, 16:58 
Eemal
Tegelase avatar

Postitused: 1466
Niiet keegi ei pea meest ajateenistuses sunniviisiliselt kinni pidama. See on ebaõiglane, alatu, vastik jne. Las mees ise valib. Tahab olla ajateenija (loe: sõdalane ja riigi kodanik) või ei taha. Valik on sinu :)

Naistele võiks aga ikkagi seda sünnitust, lastetusmaksu alternatiivina pakkuda, kui nad sõjaväes käia ei taha...(ma muidugi ilgun) ;)

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 24. aprill 2005, 19:11 
Eemal
Keskmaa Ordu Rüütel
Tegelase avatar

Postitused: 2862
Mortimer kirjutab:
Theodred pani pärli - "sõduri puhul on intelligents ebaoluline faktor". Selle peale ütleks "ahah". Mul on tunne, et sa olid raudselt mingi aspirant või vähemalt seersant, sest tavakodanikke pole ma veel kuulnud sellist juttu rääkimas.

Kas "sa" tähendas mind?

Olen sündinud 29. aprillil läänemaailma ajaarvestuse aastal 1989. Ei plaani läbida pikemat teenistust, kui 8 või 11 kuud.

Iseenesest El kui targem inimene sõnastas mu mõtte palju selgemalt natuke hiljem - tänud.

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 24. aprill 2005, 21:09 
Eemal
Tegelase avatar

Postitused: 801
Hallsilm Pisike kirjutab:
/.../Ajateenistus on:/.../

Hallsilma toodud skeem oli ka Robert A. Heinleini romaanis Starship Troopers (ek. Tähesõdalased)... USAs hakati Heinleini selle romaani ilmumise järel suisa fašistiks sõimama... ja et oleks selgus majas, siis ütlen, et tegu on väga hea romaaniga (just ideestikult) ning isiklikult mulle on selles romaanis kujutatud ühiskonnakorraldus ääretult sümpaatne.

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 25. aprill 2005, 11:02 
Eemal
Keskmaa Ordu Relvakandja
Tegelase avatar

Postitused: 444
Ulmeguru/Hallsilm/Heinlein, või vastupidises või teistsuguses järjekorras ideed on head, kuid ennem käib see maailm veel puhastustulest läbi, kui midagi taolist toimuma saab.'

Mingi alternatiiv hiilivale lodevusele, mis varjunud kellele vabaduse kellele anarhia sildi alla.

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 25. aprill 2005, 15:21 
Eemal
Tegelase avatar

ulmeguru kirjutab:
Hallsilm Pisike kirjutab:
/.../Ajateenistus on:/.../

Hallsilma toodud skeem oli ka Robert A. Heinleini romaanis Starship Troopers (ek. Tähesõdalased)... USAs hakati Heinleini selle romaani ilmumise järel suisa fašistiks sõimama... ja et oleks selgus majas, siis ütlen, et tegu on väga hea romaaniga (just ideestikult) ning isiklikult mulle on selles romaanis kujutatud ühiskonnakorraldus ääretult sümpaatne.

mm...arvestades autori tagapõhja, mina võtsin "Tähesõdalasi" kui autori irooniat teatud patriootiliste ühiskonnanähtuste suhtes.

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 25. aprill 2005, 15:46 
Eemal
Keskmaa Ordu Relvakandja
Tegelase avatar

Sellist irooniat ja sarkasmi olen mina valmis kannatama ning Heinlein on üks mu lemmik autoreid.

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 25. aprill 2005, 18:49 
Eemal
Tegelase avatar

Postitused: 220
Teemasse: uus kaitseminister võtab sõna

http://www.epl.ee/artikkel_290024.html

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 26. aprill 2005, 10:19 
Eemal
Tegelase avatar

Mortimer kirjutab:
Teemasse: uus kaitseminister võtab sõna

http://www.epl.ee/artikkel_290024.html

Väga hea artikkel. Loodan, et need kes lugesid ja kel oli mingeid vastuväiteid NATO-sse kuulumise kohta ja eriti NATO poolt meile esitatud majandusega seotud nõuete kohta, proovivad ettevaatlikult, (et mitte oma egot riivata) asjaga kaasa mõelda.

Ja siis veel preventiivne kaitse mõnedele vastuväidetele, mida näen tulevat.

Et kohe tulevad turbanid ja hakkavad kätte maksma Iraagis jm. sõdijate tegude eest.

Ma elan pigem mõõdukas euroopalikus islamiterrorismiohus ;) kui
hakkan riskima moskoviitide maa, õhu ja mereväe lausrünnakuga või sellega ähvardamisel vastuvõetud järelandmistega a´la vene keel riigikeeleks, Ida-Virumaa autonoomia, liitriik Venemaaga jne.

Ja kui ka ei tule välisrünnakut, siis totaalsel iseolemisel kõvasti parempoolses riigis on veel mõned vastikud ohud: hunta, muukeelsete sovjettide baskilaadne terror, rahulolematute revolutsioon a´la jäägrid&mosin&lumpen&madison jne.

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 27. aprill 2005, 08:55 
Eemal
Keskmaa Ordu Relvakandja
Tegelase avatar

Lugesin kommentaare artikli juurde ja silma jäi arvestus numbrite 8/40 protsendist. Nüüd oleneb mida lubatakse 8 ja mida 40 protsendi sisse. Kui see 40% on skaudid, siis kaitse väe rahuaegne suurus rahuldab täiesti seda ideed kahest pataljonist. Arusaamatuks jääb vajadus küll mitmete asjade järele alates suurtest mobilisatsiooni ladudest mittevajaliku mobilisatsiooni läbiviimiseks, pidevast jätkuvast ohvitseride juurde koolitamisest ja nii edasi, igaüks võib ju vaadata varasemaid ettepanekuid.

Teine juhtum on kui skaute loetakse selleks 8 protsendiks, mis teeks alaliseks maaväe suuruseks üle 10000 inimese, millest 4000 peaks siis olema kasutatavad/asendavad sellele 8%, ehk professionaalid. Järeldus: see ei ole ei võimalik, ega seni ka mitte mingil moel tehtud.

Järeldus: kahe pataljoni jagu väge kokku ikka saab, aga miks selleks kõigeks sellist staapi, toetavat struktuuri ja ministeeriumi vaja on ei ole küll arusaadav.

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 27. aprill 2005, 13:17 
Eemal
Tegelase avatar

Postitused: 220
el kirjutab:
Järeldus: kahe pataljoni jagu väge kokku ikka saab, aga miks selleks kõigeks sellist staapi, toetavat struktuuri ja ministeeriumi vaja on ei ole küll arusaadav.

No seda on vaja eelkõige selleks, et need inimesed sealt palka saaksid. Mõtle ise ka tagajärgedele, mida toob taoline massiline koondamine. Kusagil peab ju leiba teenima. Ja no põhjuseid leiab kindlasti teisigi.

Tuli üks anekdoot meelde:
Miks hiinakad eestlastele olümpial sõudmises ära teevad?
Sest hiinakatel 10 meest sõuavad ja 1 kamandab, meil aga 10 meest kamandab ja 1 sõuab.

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 27. aprill 2005, 14:36 
Eemal
Keskmaa Ordu Relvakandja
Tegelase avatar

Lahendusi vähemalt kaks:
britid 45ndal (või veidi hiljem) omadele - kaks võimalust- olete nõus kaks või enam auastet (ja ametikohta) allpool teenima või valik teie ehk kuningriigi majandust toetama.
Rootsi: kuidas 16-17 brigaadist kümnekonna aastaga 1,5 teha. Umbes sama, pluss lootusetumad juhtumid instrukoritena arenguriikidele ehk baltikumile appi.

Et teine Eestile ei sobi, siis brittide- variant reservi või ühest nendes kahes pataljonis. Pudi padi veel sinna tänna ja kõik. Küll suu kinni peavad.

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 27. aprill 2005, 21:05 
Eemal
Tegelase avatar

Ei süvenenud sellesse arvutuskäiku kuid NATO eeldab meilt sõja korral üksikute pataljonide asemel täisvereliste brigaadide väljapanemist. Sellepärast sebitaksegi.

Tegelikult, kui kõik mehed püssi alla panna 17- 65 siis saaks oma 250 000 ära küll :D

Ma ise tahaks, et vähemalt sellist teoreetilist võimalust saaks vajadusel vähemalt olemasolevate püsside ja laskemoonaga praktikas rakendada...

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 27. aprill 2005, 21:17 
Eemal
Keskmaa Ordu Rüütel
Tegelase avatar

Postitused: 2862
Artikkel positiivne. Norra F16 oli jah stiilne 24ndal. ;)

Hallsilma ideed relvis rahvast pooldan! :D

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 27. aprill 2005, 21:20 
Eemal
Keskmaa Ordu Rüütel
Tegelase avatar

Postitused: 1628
miks kõik te räägite artiklist 5 aga ei räägi artilist 3

so iga nato riik peab esmalt enne artili 5 (teise nato riigi toetamine agresiooni korral) täitma artili 3 --elik -- omama iseseisvat kaitsevõimet --so looma ise eeldused et artikel 5 saaks rakeduda

oo appiiii suured strateegid

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 28. aprill 2005, 09:35 
Eemal
Keskmaa Ordu Relvakandja
Tegelase avatar

Kelle suhtes, siis eestil võimalik ja vajalik artikkel kolm täita.
Nii vajalik:
Nali:
Rootsi asub impeeriumi taastama- ei ole vat natu liige.
Soome loob lõpuks Hellinna- sama.
Läti: Riia lahe kilude asi tuleb ikka lõplikult lahendada- ja jaa, Kreeka ja Türgi situatsioon.
Eba-nali:
Venemaa- palju küll peaks pingutama, et suuta konventsionaalset piisavat kaitsevõimet tagada.
Eba-strateeg El.
PS: küll on võimalik ja vajalik tagada kaitse mittekonventsionaalsete rünnakute eest sealt samast, so idasuunast, aga kas see täpselt artikkel 3 on ... .
PPS: mulle lihtsalt meeldib vaielda, ma naudin seda.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi vastavalt:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta  [ 298 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Järgmine

Kõik ajad on GMT + 2 tundi

Vaata tegelaste toimetusi

Tegelased siin foorumis: Mitte ühtegi rändurit ja 1 tundmatu seikleja

Sul puuduvad õigused uute teemade algatamiseks siin foorumis
Sul puuduvad õigused postitustele vastamiseks siin foorumis
Sul puuduvad õigused oma postituste muutmiseks siin foorumis
Sul puuduvad volitused oma postituste kustutamiseks siin foorumis
Sul puuduvad volitused manuste lisamiseks siia foorumisse

Otsi :
Mine :