PEIDETUD KUNINGRIIK

Öötaeva säravate tähtede all
Praegu on 18. november 2017, 23:32

Kõik ajad on GMT + 2 tundi

Tee uus teema Vasta  [ 298 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Järgmine

Mis teeb poisist mehe?
Hääletus lõppes: 30. jaanuar 2005, 16:09
munder 0%  0%  [ 0 ]
sõjaväeteenistus 11%  11%  [ 5 ]
murdeea lõpp 4%  4%  [ 2 ]
vastutustunne 51%  51%  [ 24 ]
habemekasv 9%  9%  [ 4 ]
valimisõigus 0%  0%  [ 0 ]
Keskmaa Ordu 6%  6%  [ 3 ]
seda ei suuda isegi Keskmaa Ordu 19%  19%  [ 9 ]
Häälte arv : 47
Autor Sõnum
 Postituse teema:
PostitusPostitatud: 22. aprill 2005, 07:50 
Eemal
Keskmaa Ordu Relvakandja
Tegelase avatar

Postitused: 444
Lisades ja vaieldes Mortimeriga
- Õpid selgeks kuhjaga nippe, kuidas mingist (käsukorras saadud) tegevusest kõrvale hiilida või teha seda võimalikult halvasti, et ta veel kontrolli läbiks.- Tegelikult veider, et alles 18 aastat siin ilmas elanud inimene puutub kokku mõistega käsk ja sõnaga "vaja ära teha".

- Suudad hiljem mõnda nö naiste pärusmaale kuuluvat tegevust kindlasti paremini teha kui nemad - koristamine, pesu pesemine ja nõelumine nende hulgas.- Veider, miks arvatakse, et need on asjad mida keegi peab mehepoja eest ära tegema, arvatavasti, siis ema või mõni muu kodustat naisinime.

- Tead kuidas oma relva kinni-lahti panna-võtta ning suudad sellest "püssist" pärast ka pauku teha.. kui keegi vaid padruneid jagaks. (Teab ainult kui täpselt). - Samas võiks laskmiste vähesuse üle kurtja kokkulugeda palju ka selline põmmutamine maksumaksjale, ehk talle endale reservis maksab. Nagunii kui tõeline vajadus tekib taastatakse omandatud oskused ja isegi ületatakse ajateenistuse tulemus kahenädalase intensiivse müttamisega, kui maarjamaa olud kisuksid nii hapraks minema, et poliitika teiste vahenditega ehk sõda päevakorda on kerkimas.

- Välisilm tundub pataljonist välja saades palju sinisem ja kaunim. - Pole ka mitte paha teada kui ilus elu tegelikult võib olla.

- Omandad võibolla huvitava kõnemaneeri ning pisut venekeele algteadmisi idabloki kaasabil (ise oskan nüüd ropendada vene keeles täitsa vabalt)- Isegi ei kommenteeriks, kuigi omal ajal oli analoogiline kogemus kui Er-Murazoril.

- Saad aru, et inimesed võivad olla ikka väga haiged, veidrad, hoopis teisest maailmast või veel hullem - sinuga täitsa ühe sugused -kurb küll, et alles kaheksateistaastaselt, aga parem hilja kui mitte kunagi.

- Mõistad, mida tähendab distsipliin ja kuidas sellest kõrvale hiilida. Reaalsus.

- Näed kuidas inimesed tõesõnaga võivad muutuda auastmete kasvades. Hakatakse ette kujutama asju.. See juhtub iga päev ja mitte ainult seal kus inimesed vormis ringi liiguvad, huvitav et alles seal märgatakse. Aga imelik, miks kõrge intelligentsiga inimene ei kasutanud võimalust võtt aastast kõike ... .

- Saad aru, et kui tegelik lahing kätte jõuab, teed ennast samamoodi täis, nagu suvaline mats tänavalt - Oluline teadmine, et "hullivuud" filmidest liiga pähe ei lööks.

- Kui sul ei avane võimalust tegeleda millegi intellektuaalselt paeluvaga, siis tagasi õppimisasutusse pöördumine saab olema vägagi vaevarikas. Matemaatika ja muu selline ei lähe nagu kuidagi kui sul on silme ees ainult rohelised laigud.. - Ühes teises armees, oli mul terve teine aasta pruukida ja pruukisin kõrgema matemaatika õpikud ja puhkuseks hispaania keele õpik iseõppijaile, see et hispaania keel ära on kadunud, pole küll tolle armee süü ... . Peab suutma ja oskama ise ennast sundima ja liigutama.

- Tead näiteks kuidas metsas katelokiga toimetada ning oled võimeline endale suppi keetma. - Siis paremates oludes saad veelgi paremini hakkama või on selleks, siis alati "köögikatat" vaja.

- Mõned õpivad selgeks tänu orienteerumisele lausa ilmakaared - No comments.

- Mõistad taolises asutuses kinni olles mõistet VABADUS kohe hulga paremini - :twisted:

Siiamaani pole saanud Kaitseväe kohta selle tulistelt pooldajatelt mingeid põhjalikemaid argumente, kui et "saab meheks" ja "kohustus isamaa ees". - "kohustus isamaa" ees kõlab õõnsalt, sest meie kõik oleme lasknud ta õõnsaks muutuda, meile ju meeldib liberaalne postmodernism, et oluline pole tegevus ise vaid riikliku ja kodaniku tegevus imiteerimine.

Võiks kirjeldada oma kogemust/tegevust väes ja seletada seda ülimat positiivsust lahti, sest minu jaoks taoline ümmargune "üllaste sõjardite" jutt ei kõlba kassi saba allagi. Miks arvatakse, et mingi tegevus peaks inimesele-indiviidile ülimalt positiivne olema? Ei pea. Indiviid tavaliselt rahuldaks hoole ja hasardiga oma põhivajadusi -sööks, magaks, naudiks.

Ja siis võiks kirjeldaja vaadelda teenistuse peale pisut objektiivsemalt ja leida mõne negatiivse kogemuse, sest ma ei usu, et keegi võib nii sinisilmne olla ning rääkida teenistusest kui oma elu parimast perioodist.. Ütleks, et üsna negatiivne oli, ja just see õpetas positiivseid külgi leidma inimestes, sündmustes, oludes.

Nagu Esteril mainis, et üks inimene näeb võimalusi Kaitseväes. Ma olen täitsa nõus. Kes soovibki sellise asjaga tegeleda - palun. Inimesed aga, kes absoluutselt sellest asjast kuulda ei taha - neil võiks olla vabadus valida seda "mõttetust" (nende jaoks) mitte läbi teha. Praegune olukord on sama kui ma ütleks, et minu arust peaks kõik inimesed ülikooli eesti filoloogia alal läbi käima, kuna see teeb "inimeseks". (ausalt öeldes ega see kahjuks tuleks - kõrgharidusega inimesed tunduvad tõesti tervema mõistusega kui ülejäänud osa ühiskonnast - terve mõistusega tuleb ka ülejäänud järele..) - Miks kõikidelt inimestelt küll kooliharidust nõutakse, ei saa aru? Miks eeldataks, et vähemalt ideaalis kõiki inimesi peaks riik ja kohtusüsteem kaitsma? Ei peaks ju, lahendus on olemas, aga see pole liberalism, selleks on anarhism või anarhosündikalism. Proovige järgi või uurige, mida see tähendab.

Minu point ennekõike oli see, et liberaalses ühiskonnas omab kodanik õigust ise valida, mida ta teeb - kui ta valib luuseriks olemise, siis on tal see õigus. Ei ole vaja mingit "kohustust" filoloogia läbimiseks (NPNK). Sunniviisilisus sünnitab ainult paksu pahandust ja vihkamist. Milleks see? - Oi see oleks kena, aga siis miks me ikkagi osutame kiirabiga abi kõigile neile luuseritele narkomaanidele, kellesse valatakse ca 70% doonori verest, miks nazgul võtaks peab jagama mingeid tasuta ühekordseid süstlaid, krt vaba valik ise teavad mis teevad.

Ning paneks mõtlemiseks veel ühe mõtte: tänapäeval võetakse riike üle pigem välisfirmade ja rahaga - veretult. Kellele seda kulukat üritust nagu sõda ikka vaja on (peale USA suurkontsernide General Electric, McDonnel-Douglas, Northrop-Grumman jms..) - Kui vaataksite põhjalikumalt, millest sai alguse I ilmasõda, mõlemad lahesõjad, Venetsueela ja Equdori riigipöörded, siis ütleks ... et lihtsustate ... .

Viimati muudetud: el; 22. aprill 2005, 09:30, muudetud 1 kord.

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 22. aprill 2005, 08:55 
Eemal
Keskmaa Ordu Rüütel
Tegelase avatar

Postitused: 1628
taevas taevas --te räägite asjadest millest te ei tea
te näete ühte ja esimest käiku --aga kolmandat - neljandat?? põhjusi ja tagajärgi --aina oma mugavused

te olete ühepäevaelajad -- nagu praegune valitsus kes mõtleb kogu ressursi kohe ja praegu ära kulutada/laiali jagada sest homme tulgu v veeuputus

kurask -- vaadake asju mitte oma mätta otsast vaid küla valla rahva riigi
vaadake 3 käiku ette -- mitte 10 vaid ainult kolm ja siis arutage miks on vaja koolitada meesterahvad võimalikult grupistoimivaks -selliseks kes teab mis on käsk, oskab ennast ja teisi kaitsata jne jne

jah möönan et mugav on mitte teha -- lasta kõigel minna isevoolu teed
samastuda ehk ainult oma pere vajadustega jne

vahepeal tunnen ennast mõtlevat nagu mooses kõrbes kui juudirahvas samamoodi nurises ja mässu tõstis ja mõnude - a-la egiptuse lihapottide juurde tagasi tahtis --et nuu kaua võib - miks ma olen teenistuses - miks ma ei tee põhitööna oma hobisid - teeniksin vähemalt kolm korda rohkem
-siin aina nagu hüüdja hääl kõrbes - iga natsu aja pärast tuleb keegi kelle suhtumine on
kunagi enam midagi ei juhtu - sõda ei tule ju enam sest ta on niiiii kole

ohud on nüüd hoopis teised -- meil on vaja vaid virtuaalmängureid -- kuigi kõik normaalsed inimesed peaks mõistma et kui midagi lahti läheb on just it maailm mis esimesena ei toimu kuna ta on nii haavatav

ke arvavad et noori inimesi ei tule migil juhul ettevalmistada sõjaks suht metsikutes oludes -enda eest hoolitsema jne

hiljuti tegid mingid idikad kava et välitingimustes pole arste vaja tööle koolitada kuna meil on nii palju haiglaid --numaeivõi
ja veel sadu häid kavasid mis kõik on tingitud mugavusest ja soovist eelarverahaga osta odavat ühepäevapopulaarsust
või kuidas see oli et põrgutee on sillutatud heade kavatsustega

kujutage nüüd ette et näiteks üks minister väidab aegajalt et poes pole ehk vaja kauba eest maksta --populaarne eks -- ja inimesed haaravad sellest mõttest heal meelel kinni

aga kui teatud grupp inimesi valitsuses väidab et riigikaitset pole ju tegelikult vaja -- peame auvahtkonda ja kahte pataljoni kes kordamööda meid üro ja nato operatsioonidel esindavad --siis tekib neil kelles pole mehemeelt ja isamaalist mõtlemist -- või kes on mugavad - arvamus et kuna kaitsevägi võtab mul jupi mu mõnusast elust --et siis pole seda ülepea vaja

seda tulemust võib siin juba mõni lehekülg lugeda -- a la oi kui nõme ---
kulla mehed ise olete nõmedad ja nahahoidjad --kulla vinglejad -ma ei läheks teiega isegi paadimatkale kuna ma ei tea kas te hakkate ilma sooja voodita nutama või ei hakka
hädaolukorras - ükskõik millises - ei oska teie peale küll loota

meelis säre
major
kj väljaõppevahendite keskuse ülem

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 22. aprill 2005, 09:29 
Eemal
Tegelase avatar

Postitused: 801
Hämmastav, aga üks kord olen ma tõesti Esteriliga nõus... see kohustusliku sõjaväeteenistuse küsimus on tõesti selline, kus eitaja ja pooldaja kunagi ühte keelt ei leia... inimesed lihtsalt on erinevad... see on ka põhjus, et miks ma reeglina siin teemas sõna ei võta... jama lihtsalt vähem.

vanakaru kirjutab:
/.../kulla mehed ise olete nõmedad ja nahahoidjad --kulla vinglejad -ma ei läheks teiega isegi paadimatkale kuna ma ei tea kas te hakkate ilma sooja voodita nutama või ei hakka
hädaolukorras - ükskõik millises - ei oska teie peale küll loota

meelis säre
major
kj väljaõppevahendite keskuse ülem

Vaata, austatud Meelis Säre, see minu poolt tsiteeritud lõik kvalifitseerub lihtsalt laiamiseks... ning Sa kipud seda siin foorumis pidevalt teostama... et on Meelis Säre arvamus ja on noorte ja lollide inimeste vale arvamus... ma muideks rääkisin kahe oma tuttava militaristiga (kaadriohvitser ja paadunud kaitseliitlane) ning viitasin sellele foorumile ja sellele teemale ning nende kommentaar oli, et eks Säre peab oma ametit õigustama... kas ei oleks Sul aeg leppida sellega, et osad inimesed lihtsalt arvavadki sõjaväest teistmoodi... inimesed on ju erinevad, õnneks.

Ma võiks ju ka hakata siin lahmima ja ütlema, et mina küll miski põrunud militaristiga ei soovi kuhugi matkale minna, sest ma ei tea, et millal tal närvid üles ütlevad ja katus sõitma hakkab... vaadates sõjaväelembide nõrka närvikava siin foorumis on mul ju sellisteks kahtlusteks alust...

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 22. aprill 2005, 09:53 
Eemal
Keskmaa Ordu Relvakandja
Tegelase avatar

Hämmastav, aga üks kord olen ma tõesti Esteriliga nõus... see kohustusliku sõjaväeteenistuse küsimus on tõesti selline, kus eitaja ja pooldaja kunagi ühte keelt ei leia... inimesed lihtsalt on erinevad... see on ka põhjus, et miks ma reeglina siin teemas sõna ei võta... jama lihtsalt vähem. - ei, miks mitte, meeldiv on vaielda ... .

... lõik kvalifitseerub lihtsalt laiamiseks... - sellist vastulööki oli tegelikult oodata. :twisted:

... Säre peab oma ametit õigustama ... - eks arvajaid ole igasuguseid ja arvamuste mitmekesisus on ka sõjaväes KÄSU kinnitamiseni olemas ja vajalik. Tundes vanakaru arvan, et siin ei toimu niivõrd mitte iseenda õigustamine, kuivõrd inimlik soov sotsiaalse ja kaitseväe välise tunnustuse järele, eks me kõik ole inimesed.

... kas ei oleks Sul aeg leppida sellega, et osad inimesed lihtsalt arvavadki sõjaväest teistmoodi... inimesed on ju erinevad, õnneks. - miks meist keegi peaks, millegiga leppima, mis talle ei meeldi. Vastupidi, tuleb võidelda nii sõna kui ka teoga muutmaks kehtivat reaalsust, selles suunas mida keegi meist õigeks, paremaks, ilusamaks, õilsamaks peab. Ja seni kuni see toimub samal tasandil kui oponentidel, siis on ju see õigustatud. Kui ühed võivad omada vabadust öelda "mõtetu, ajuvaba jms", siis ka vanakaru võib öelda ... seda mida ta ütles. Kas ta teist, oponentidest vähem inimene ja omab vähem õigusi oma arvamuse avaldamiseks?

Ma võiks ju ka hakata siin lahmima ja ütlema, et mina küll miski põrunud militaristiga ei soovi kuhugi matkale minna, sest ma ei tea, et millal tal närvid üles ütlevad ja katus sõitma hakkab... vaadates sõjaväelembide nõrka närvikava siin foorumis on mul ju sellisteks kahtlusteks alust... - Aga eelnev tekst ütles seda ilma viimase lõigutagi aga kuhu te sellest "paadimatkast" pääsete, istume kohe mitmeti ühises suures paadis "eesti-euroopa-maa".

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 22. aprill 2005, 11:09 
Eemal
Peidetud Kuningriigi Rõvedaim Mees
Tegelase avatar

Postitused: 1182
no offence aga vanakaru viimane post kvalifitseerub küll nutuks ja halaks. midagi sisulist seal ei olnud

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 22. aprill 2005, 11:16 
vanevald kirjutab:
no offence aga vanakaru viimane post kvalifitseerub küll nutuks ja halaks. midagi sisulist seal ei olnud

Aga Sa õpi lugema!

Üles

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 22. aprill 2005, 11:24 
Eemal
Peidetud Kuningriigi Rõvedaim Mees
Tegelase avatar

Postitused: 1182
Tsiteeri:
taevas taevas --te räägite asjadest millest te ei tea
te näete ühte ja esimest käiku --aga kolmandat - neljandat?? põhjusi ja tagajärgi --aina oma mugavused
/.../
kurask -- vaadake asju mitte oma mätta otsast vaid küla valla rahva riigi
vaadake 3 käiku ette -- mitte 10 vaid ainult kolm ja siis arutage miks on vaja koolitada meesterahvad võimalikult grupistoimivaks -selliseks kes teab mis on käsk, oskab ennast ja teisi kaitsata jne jne

no millised need käigud siis on mida me ette ei näe?
ühtegi põhjust ega tagajärge ei ole ju välja toodud

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 22. aprill 2005, 11:28 
vanevald kirjutab:
no millised need käigud siis on mida me ette ei näe?
ühtegi põhjust ega tagajärge ei ole ju välja toodud

Nagu näha, on tal vähemasti Sinu suhtes õigus :lol: !

Võta tema tekst ette ja loe rahulikult. Kui esimesel korral aru ei saa, siis loe uuesti. Üsna lihtne on ütelda - see tekst on jama. Või näiteks, et Vanevald on kommionu. Nõksa raskem on muidugi panna end vastasväitleja positsiooni, et aru saada, mida ta ütelda tahab.

Üles

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 22. aprill 2005, 11:45 
Eemal
Keskmaa Ordu Südametunnistus
Tegelase avatar

Postitused: 4695
No ma ei tea - kui mina hakkan ette vaatama, näen ma hukas loodust, kakauputust ja nii laialdast üleilmset sõda ja katku, et mõnikümmend tuhat, mis me räägime, üks terve miljongi inimest kaob sinna nagu kivike merre ja keegi ei pane neid tähelegi.

Kusjuures omast arust olen ma tuleviku suhtes optimist, sest ma siiski loodan, et mõned inimesed, kes vaikselt kuskil soos passivad, elavad selle üle ja inimkond isegi kestab ehk edasi...

Tera paremas käes,
jalge all lõriseb maa,
pilkavalt irvitab taevas.

kelner? midagi verist ja rrrrromantilist mulle, paluks

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 22. aprill 2005, 11:53 
Eemal
Paadunud tolkienist
Tegelase avatar

Postitused: 7592
Oi - pannakse küll tähele.

Aga - nobody gives a flying f*ck.

Kurb, aga tõsi.

Never mind.

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 22. aprill 2005, 12:13 
Eemal
Tegelase avatar

Postitused: 1630
sõjaväele kui sellisele ei heida ma midagi ette, kindlasti vajalik asutus. enda viibimise kohta: minu jaoks täielik ajaraiskamine. sai küll ka kasulikke kogemusi jms aga neid ma oleksin saanud ka mujalt.

kõige rohkem masendab mind ressursside raiskamine. on asju, mida korraliku planeerimisega saaks teha mitu korda effektiivsemalt. See totrus hakkas siis silma kui olin ise seal ja samas loed sellest pidevalt ka meediast. kindlasti on tublisid inimesi seal, kes viivad sisse uuendusi ja üritavad asju korda saada aga tavaliselt paistavad negatiivsemad asjad rohkem silma. see iseloomustab üldse meie riigiasutusi ja ka eraettevõtteid.

ise töötan mitme kvaliteediprojektiga ja iga projekt mõjutab kedagi negatiivselt (kas töö muutub kontrollitavaks või koondatakse töökohti) ja siis hakkab tõsine vastutöötamine ja sinu suurem mahv läheb inimestele asja selgitamise peale. eeldan et sõjaväes on veel raskem muudatusi läbi viia.

Tüüpiline viga, mida sõjaväes tehakse, on see, et ei seletata ära, miks seda tehakse ja mida võidavad selles osalejad. tavaliselt inimene ei hakka üldse liigutama kui tal ei ole selge, et mida tema sellest asjast võidab (ka minu enda töökogemus). Ka negatiivsete asjade puhul on võimalik leida asju, millest osalejad võidavad. Kui see oleks paigas, siis muutuks ka sõjavägi kui selline effektiivsemaks. Tegelikult on ka sõjavägi kui suur äriorganisatsioon kuigi eesmärgid on teised, muud reeglid aga on sarnased.

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 22. aprill 2005, 12:42 
Eemal
Tegelase avatar

Postitused: 1466
Patsifistidel on üsna julge seletada, et eesti sõjaväge pole vaja, sest neil on mõjukas ja arvuliselt suur toetajaskond. Nimelt arvab sama ka enamus venemaalasi.

Mõned patsifistid saavad venemaalastest aru ning on nõus omamaiste püssimeeste olemasoluga tingimusel et ei pea Vene armees teenima... kuid ei nad taha sõjaväe arvukust ja tugevust enda abiga tõsta - ning leiavad, et peaks palgamaksmisega tüütu, vastiku ja ebamugava ihaldavaks tegema.

Nagu me kõik teame on inimestel on omadus teha tüütut, vastikut ja ebamugavat tööd mõistliku raha eest, ja seda raha ka makstavat kui nõudlus on...sestap peaks asi nagu toimima, peaksid olema vabatahtlike järjekorrad riigikaitseosakondade uste taga aga ei ole...

Oskab keegi öelda, miks see nii on? :cry:

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 22. aprill 2005, 13:06 
Eemal
Tegelase avatar

Postitused: 1630
lihtne turureegel,pakkumine ja nõudlus peavad olema tasakaalus. kui pakkujad arvavad, et nad maksavad piisavalt hästi aga tahtjaid ikka ei ole, siis

a) ei ole nad nõudlusega kursis ja tegelikult selle raha eest ei soovi keegi seda teha - nad peavad suurendama pakkumist
b) nõudlus on olemas aga sobivaid kandidaate ei ole, nn spetsialistide põud - peavad otsima tööjõudu mujalt või koolitama seda ise (tõstma populaarsust, et noored leiaksid, et see on pop ja hea ning seda karjääri poole tasub püüelda)

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 22. aprill 2005, 13:48 
Eemal
Keskmaa Ordu Relvakandja
Tegelase avatar

Bard ja Hallsilm Pisike on enamvähem kõik ära öelnud.
Ehk palgasõjaväest eestis. Eesti on Euroopa ja tähe-allianssi lubanud mingi pataljoni moodi asja. Selline üksus eeldab suutmist teda ka väljavahetada, mis teeb vajalikuks omada kokku kolme pataljoni. Üks on lahingvalmiduses või juba kusagil kuumas kohas, pole isegi tähtsust kus- kas on selleks Mordor (kusagile keskaasiasse) või Umbar-Khand (aafrikasse). Osad saavad just õpetatud kohe vahetamiseks ja teised alustavad soendus treeningut. Miks ei saa ühe pataljoniga vahetada?

Alati on neid, kes eelmisest vahetusest väljalangevad- lähevad ära, jäävad haigeks, saavad lihtsalt vanaks.

Palgad, nõudmine pakkumine: tuttavatelt ja loetud/kuuldud infi järgi, hoiab neid proffe kohal ainult silme ees terendav lootus sõtta suuremale palgale saada. Järeldus eesti siseseks kaitseks ei jää midagi, ei inimesi ei palka. Kui ka eestis teenival profil palka tõstame, siis veel enam peame maksma sõjas olijale.

Muideks väga kurb näitaja, ebamoraalne, sest palgasõdur on "huvitatud" sõjast kui sellisest, eriti sellisest, kus risk väga kõrge pole, ehk alati ja kõikjal võitja ja tugevama poolel.

Loobuda osalemisest välistest nii öelda "teiste" sõdadest pole võimalik, sest siis peaks ära ütlema isegi mõttepojukesest teiste abile, ja arvestada totaalkaitsega.

Praegune valik on segu kahest, ehk leegionäridest ja rahvakaitsest. Muuks ei piisa ei raha ega ka piisavalt ja kitsalt militaarsete huvidega inimesi.

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 22. aprill 2005, 19:03 
Eemal
Keskmaa Ordu Rüütel
Tegelase avatar

Postitused: 1628
palgaarmee on paras häving
olen neid palgaarmeesid omajagu näinud
kui te tahate ikka eesti sõduri marki alla viia siis teeb palgasõjaväe ja sinna siis koguneb suur enamus töötatööliste hulgast vt näiteks kuulsusrikast inglise sõjaväge --esimene pool aastat on õppekavas suures enamuses ühtlustusõpe (kuidas triikida riideid -kuidas noa ja kahvliga lauas käituda - jne jne --ma ei tee sugugi nalja vaid olen neid ise pidanud kõvasti lugema)
kui me tahame tõesti sõjaväe võõrandumist ühiskonnast siis on palgaarmee hea valik

neile kes ikka on palgaarmee poolt soovitan lisaks arvestada palju see läheb rohkem maksma

ja neile kes ikka veel (vat see on küll keeruline sest selle probleemi puhul on vaja just vaadata need käigud ette) väidavad palgasõjaväe kasuks - neil tasuks mõelda teemal mis asi on reserv teenistuses olevatele meestele ja milleks seda vaja ja palju seda tekib ajateenistuse ja palju kutselise sõjaväe puhul (väike mõtisklusallikas on näiteks see miks usa laseb praegu põhja koreal endale varba peale pissida)

aga Sulle kulla Ulmeguru ütlen ma sõnad säärased -- mul pole midagi arvamuste plajususe vastu seni kui see ei ähvarda rahva eksistentsi - riigi eksistentsi --sealt mu sallivus kaob nagu peoga pühitud -- kui Sa ise ei näe et Su sõnade järgi selles küsimuses talitamine selleni paratamatult viib -siis mul on kahju küll -- ma olen veendumusel et Su arvamuse riiklisel teostumisel kaotame selle riigi kohe kindlasti väga kiiresti -- kui mitte 10 a jooksul siis 40 a jooksul kindlasti --sestap olen selles küsimuses ka sallimatu

Üles
 Profiil  

Näita postitusi vastavalt:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta  [ 298 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Järgmine

Kõik ajad on GMT + 2 tundi

Vaata tegelaste toimetusi

Tegelased siin foorumis: Mitte ühtegi rändurit ja 1 tundmatu seikleja

Sul puuduvad õigused uute teemade algatamiseks siin foorumis
Sul puuduvad õigused postitustele vastamiseks siin foorumis
Sul puuduvad õigused oma postituste muutmiseks siin foorumis
Sul puuduvad volitused oma postituste kustutamiseks siin foorumis
Sul puuduvad volitused manuste lisamiseks siia foorumisse

Otsi :
Mine :