PEIDETUD KUNINGRIIK

Öötaeva säravate tähtede all
Praegu on 15. august 2018, 17:15

Kõik ajad on GMT + 2 tundi

Tee uus teema Vasta  [ 585 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5 ... 39  Järgmine
Autor Sõnum
 Postituse teema: Unenäod
PostitusPostitatud: 15. detsember 2004, 19:08 
Eemal

Postitused: 10
Ma ei tea kas see on sobilik teema siia aga siit see tuleb...

Ma olen ysna sageli lihtsalt tabanud yhe hetke , mis tuleb mulle meelde nagu oleks see juba olnud. Ja mulle tuleb see nii hästi meele, et ma v6in enam vähem isegi meelde tuletada, mida näiteks keegi ytleb, v6i mis peaks igahetk juhtuma.
Kui see hetk saabub, siis see tuleks meelde justkui kuskilt kaugelt, kuid samas ma tunnen et see on olnud kuskil unenäos. Selle "hetke" ja oletatava unenäo vahe on olnud mul olnud kuni aasta.

Kas keegi teist on midagi sarnast kogenud?

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 15. detsember 2004, 19:20 
Eemal
Tegelase avatar

Postitused: 714
Selle asja nimi on de-javu. Tegemist mu meelest hästi huvitava nähtusega.

Natuke lugemist - http://www.zone.ee/dejavu/index.htm
http://www.robsworld.org/dejavu.html

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 15. detsember 2004, 20:15 
Eemal
Tegelase avatar

Postitused: 327
ma arvab, et kõik on seda kogenud, ning Peregrinil on tuline õigus, et selle nähtuse nimi on de-javu.
Ma ükskord nägin füsa töö ajal de-javud. Teadsin täpselt, et ma olen selle olukorras juba varem olnud ja kõik selle korra läbi elanud...ja seda kõike, et ma vahtisin füsa töö mingit küsimust ja vastust ei teadnud...ktr :lol:
Aga jah, sellele nähtusele on igasuguseid seletusi: teaduslikke ja mitte nii väga teaduslikke. Ma olen neid ka lugenud, aga väga täpselt ei mäleta. Igastahes on välja pakutud, et see on mingi ajuanomaalia. Silm haarab mingi tegevuse või olukorra, ent ei ei teadvusta seda ajule, aga kuskile aju selle olukorra ikka salvestab. Ning mõne aja pärast aju teadvustab ja analüüsib seda olukorda ja siis tundubki, et oleme selles olukorras varem olnud. See tundus nendest teistest seletustest ka kõige loogilisem ja tõenäolisem.
Aga abstraktsema mõtlemisega inimesed on välja pakkunud sellise varjandi, mida ma ka osaliselt ise usun (pidage või imelikuks mind).
Niisiis, kõik see toimub ennem meie sündi. Ennem sündi asub meie hing kusagil hingede kogunemispaigas, kuhu lähevad kõik hinged pärast füüsilisest kehast lahkumist. Seal tehakse meiega igasugu huvitavaid asju. Juureldakse möödunud elu üle jne. Siis on vahepeal igasuguseid teisi protsesse, ning kui me oleme valmis uuesti siia või mõnda teise maailma (jah, on olemas palju erinevaid maailmasid kus me võime kahastuda) tagasi tulema, siis me ise valime omale elu ja vanemad. Me vaatame ennem sündi oma elu justkui filmi. Ja ehk seepärast meile tundubki, et see olukord on juba olnud, et see ongi.
Aga ma ei pea ka seda esimest varjanti valeks. Kõik võib olla.

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 15. detsember 2004, 22:35 
Jah, yks mu s6ber on ka seda tundnud. Aga kuidas suudab teadus seletada asjaolu, et ma tean mis juhtuma hakkab ja see juhtub ka. Kuid see teine variant on ka minu arust usutavam. Enne syndi näidatakse meile meie elu ja kui sureme näidatakse seda uuesti.
M6ni kord peale magamist v6i uinakut jääb meelde mis seal toimus. Näiteks need "hetked". Ja m6ni neist on ka hiljem täide läinud ja teised jälle pole. Muidugi osad ei saa enam minna ka kui nägemus on olnud mingist esemest v6i isikust keda enam pole. Siit ma tooks idee, et sellist asja nagu saatus otseselt pole, vaid me saame teha ise otsuseid ja kunagi on meile kuskil ehk näidatud mida yks, v6i teine otsus endaga kaasa toob. Seega saatuseks ma nimetaks oma elu elamist nagu me seda teeme varem v6i hiljem.

Üles

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 15. detsember 2004, 22:37 
Eemal

Anonymous kirjutab:
Jah, yks mu s6ber on ka seda tundnud. Aga kuidas suudab teadus seletada asjaolu, et ma tean mis juhtuma hakkab ja see juhtub ka. Kuid see teine variant on ka minu arust usutavam. Enne syndi näidatakse meile meie elu ja kui sureme näidatakse seda uuesti.
M6ni kord peale magamist v6i uinakut jääb meelde mis seal toimus. Näiteks need "hetked". Ja m6ni neist on ka hiljem täide läinud ja teised jälle pole. Muidugi osad ei saa enam minna ka kui nägemus on olnud mingist esemest v6i isikust keda enam pole. Siit ma tooks idee, et sellist asja nagu saatus otseselt pole, vaid me saame teha ise otsuseid ja kunagi on meile kuskil ehk näidatud mida yks, v6i teine otsus endaga kaasa toob. Seega saatuseks ma nimetaks oma elu elamist nagu me seda teeme varem v6i hiljem.

Vabandust, unustasin sisse logida...

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 15. detsember 2004, 23:02 
Eemal
Tegelase avatar

Nagu ma ütsin, on seletusi mitmeid ja eks igaüks valib ikka selle, mis talle meelepärasem on. Ja pealegi on maailmas veel niipalju seletamatulid nähtusi, mis omakorda väärivad uurimist. Aga võibolla ongi parem kui me kõike ei tea ega püüa teaduslikult selgitada, sest see paneb meie fantaasia tööle. Ehk kui me kõike teaks ja kõigele oleks loogiline seletus, kaoks maailmast see salapära ja avastamisrõõm. Seniakua, kuni kõiki nähtusi ei ole ole kindlalt uurimistega tõestatud, pole fanaatsial piire. Igaüks võib välja pakkuda oma teooriad, ning keegi ei saa väita, et see vale oleks. Aga nii arvan ainult mina, kes teab kõigest mittemidagi 8)

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 15. detsember 2004, 23:30 
Ma taban sageli end mõttelt, et just see asi juhtub järgmisena, asi, mis tegelikult ei ole loogiline. Ja see juhtubki. Või tean, mida inimene järgmisena ütleb, enamasti klapib ka sõnastus.

Ning muidugi olukorrad, mis lubavad aimata teisi reaalsusi, mis on peaaegu identne sellega siin, kuid väikese nihkega. Miks muidu tunnevad täitsa võõrad inimsed teiseteist esimesest pilgust? Miks nad arvavad, et on kogu aeg teineteist tundnud? Sest nad ongi. Aga kusagil mujal. Sealt mu meelest ka see deja vu tunne.

Üles

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 15. detsember 2004, 23:44 
Mis unedesse puutub, siis ma arvan et olemas selliseid "oma fantaasia unenägusid", näiteks koolist v6i mingist ajaviitest, aga on ka teistsuguseid unenägusid , mis toimuvad nii ehedalt, et nad lihtsalt peavad olema mingi teine reaalsus v6i muuselline. Sest sellised unenäod on k6ik omavahel seotud, et selline tunne et oled keegi teine, aga samas sa ise.
Siit idee , et me suudame kuidagi syyvida meie paraleel maailma Minasse, kes v6ib sama moodi minust und näha.
Uni on tee tundmatusse...

Üles

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 15. detsember 2004, 23:45 
Eemal

Anonymous kirjutab:
Mis unedesse puutub, siis ma arvan et olemas selliseid "oma fantaasia unenägusid", näiteks koolist v6i mingist ajaviitest, aga on ka teistsuguseid unenägusid , mis toimuvad nii ehedalt, et nad lihtsalt peavad olema mingi teine reaalsus v6i muuselline. Sest sellised unenäod on k6ik omavahel seotud, et selline tunne et oled keegi teine, aga samas sa ise.
Siit idee , et me suudame kuidagi syyvida meie paraleel maailma Minasse, kes v6ib sama moodi minust und näha.
Uni on tee tundmatusse...

Ma tegin seda jälle, ma olen vist ikka jumala hajameelseks muutunud.

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 16. detsember 2004, 00:12 
Eemal
Tegelase avatar

Muide uni pidavat olema teine reaalsus 8)
Ma ei tea, aga juba lapsest saati (võibolla alateadvusest) olen ma tundnud, et elu on uni, või et elu on kui raamat, mida keegi loeb, ja kus mina olen peategelane.
Aga unest veel. Et kui reaalne mina magab (hing puhkab füüsilisest kehast), siis see teine mina, see hing, asub tegutsema ja omi asju ajama.
Ja midagi huvitavat hinge olemasolu kohta.
Räägitakse, et kui inimene magab, siis tema hing hõljub/heljub kehast umbes meetri kõrgusel. Kui tahad inimest üles äratada, siis ära hõika teda või midagi sellist, vaid lihtsalt aseta oma käsi magava inimese kohale (umbes meetri kõrgusele) - inimene peaks ärkama hoobilt. Tegin katse, ja ehmatasin tõega ära. SEE TOIMIS!
Inimene magas sügavalt, ega saanud kuulda midagi. Mõtsin ,et oh, teeks pulli, et kuskilt olen kuulnud, et nii saab inimest äratada. Tõstsin käe korra selle inimese kohale ja tal olid silmad plõks lahti. Krt, ma ehmatasin nii ära :shock: Minu katse kohaselt see igastahes toimis, ja kuidas veel 8)

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 16. detsember 2004, 15:05 
Eemal
Keskmaa Ordu Südametunnistus
Tegelase avatar

Postitused: 4695
Minul on uni ja ärkvelelu fenomenaalselt tasakaalus - kui elu on masendav ja jube ja kurb jne, on unenäoelu väga ere, väga intensiivne ning seikluslik ja sisaldab kõike, mis vähegi elus olemas võiks olla. ja kui mul elu on köitev ja õnnelik ja soe, näen unes mingit ebamäärast jura, segast värki, mis jääb vaid pingutusega meelde ja ei kutsu edasi vaatama. Loomulikult võiks asja seletada alateadvusega, sellega et mõistus lihtsalt loob endale selle, millest tal puudus on, aga ma eelistan mõtet, et kui ma olen kurb, tülpinud ja ei taha mitte midagi teha, siis on see otseselt seotud sellega, et mu hingel on mujal maailmades nii palju rahmeldamist, et siia ei jätku jõudu. :D

Tera paremas käes,
jalge all lõriseb maa,
pilkavalt irvitab taevas.

kelner? midagi verist ja rrrrromantilist mulle, paluks

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 16. detsember 2004, 21:14 
Eemal
Tegelase avatar

Väga õige Murumuna :D Piparkook Sulle sellepeale ;)

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 16. detsember 2004, 21:20 
Eemal
Tegelase avatar

Postitused: 633
A vot mõnikord on mul sellised unenäod, mis mind ennnast ka kartma panevad. Ma ei mõtle õudukaid. Ei. Ma mõtlen selliseid unenägusid, kus ma ise teen midagi ebamoraalset või valet. (näiteks käin kahe tüdrukuga korraga, tarbin kokaiini jne.) Ehmatab ära- kas ma tõesti olen selline inimene, kes selliseid asju teeb?

http://www.sibeliusmusic.com/cgi-bin/sh ... reid=63146

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 17. detsember 2004, 09:59 
Eemal

Postitused: 1
hei !mina olen kula
võib ma poen kah teie pessa :)

lugesin seda teemat siin..
Hõbeli kirjutab:
Räägitakse, et kui inimene magab, siis tema hing hõljub/heljub kehast umbes meetri kõrgusel. Kui tahad inimest üles äratada, siis ära hõika teda või midagi sellist, vaid lihtsalt aseta oma käsi magava inimese kohale (umbes meetri kõrgusele) - inimene peaks ärkama hoobilt. Tegin katse, ja ehmatasin tõega ära. SEE TOIMIS!
Inimene magas sügavalt, ega saanud kuulda midagi. Mõtsin ,et oh, teeks pulli, et kuskilt olen kuulnud, et nii saab inimest äratada. Tõstsin käe korra selle inimese kohale ja tal olid silmad plõks lahti. Krt, ma ehmatasin nii ära :shock: Minu katse kohaselt see igastahes toimis, ja kuidas veel 8)

ja nüüd tunnen suurt kahetsust selle üle, et praegu on hommik ja kell on 10 ja keegi enam ei maga..ma NIII tahaks seda proovida.

Minu arust on igasugused unedega seotud asjad väga huvitavad. Näiteks meil on koolis hästi vahva usundiloo õppejõud, kes rääkis meile 10 tundi šamanismist ning unenägudest ja seal ta rääkis ärkvelunenägudest, kus sa ise tajud, et sa magad ja saad oma unenägu juhtida. Kas keegi teist oskab selliseid asju? Et õppejõud rääkis, et kui sa paned tikutopsi püsti laua peale ja ärkvelunenäos lähed ja selle tikutopsi ümber lükkad, siis mis temaga päriselt juhtub? Ja ta ei öelnud vastust ja ma niit ahaks proovida, aga ma ei suuda unenägudes ärkvel olla, kui seda tajuma hakkan siis ärkan kohe üles. Jah.. mingi jutt oli, et kui sa hakkad unenägusid üles kirjutama, siis lõpuks suudad neis ärkvel olla, aga peale paari nädalat ei viitsinud ma enam kirjutada, eriti kui ma naugnii ärkasin öösel üles ja kirjutada ei jõudnud ning ärgates oli kõik peast pühitud :/

jajah.. aitab.. ma olen nüüd vahelduseks vait kah :P

tervitustega
väike kula

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 17. detsember 2004, 11:23 
Eemal
Tegelase avatar

Postitused: 316
Tsiteeri:
kus sa ise tajud, et sa magad ja saad oma unenägu juhtida. Kas keegi teist oskab selliseid asju?

Juhtunud küll, väga lahedaid asju näeb. Muide unenäos tajusin, et seal ei ole stereonägemist. Ehk sa näed nagu üks silm kinni. Väga jube oli, kauguseid oli võimatu hinnata. Samuti tuli tohutult keskenduda, et "ärksus" ära ei kaoks ja et üles ei ärkaks. Tuleb piisavalt absurdsusega kaasa minna, et mitte ärgata.

Tuleb väga meelde see tõenäosusajami jutt raamatust "Pöidlaküüditeejuht galaktikas."

Väga huvitav oleks õppida ärkvelolemist unes. Kui on nii, et unes oled kontaktis oma alateadvusega ja mingi valemi läbi ka tuleviku mineviku jmt taolise värgiga, siis võib väga väga huvitav olla.

Oskab keegi viidata või õpetada?

Üles
 Profiil  

Näita postitusi vastavalt:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta  [ 585 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5 ... 39  Järgmine

Kõik ajad on GMT + 2 tundi

Vaata tegelaste toimetusi

Tegelased siin foorumis: Mitte ühtegi rändurit ja 1 tundmatu seikleja

Sul puuduvad õigused uute teemade algatamiseks siin foorumis
Sul puuduvad õigused postitustele vastamiseks siin foorumis
Sul puuduvad õigused oma postituste muutmiseks siin foorumis
Sul puuduvad volitused oma postituste kustutamiseks siin foorumis
Sul puuduvad volitused manuste lisamiseks siia foorumisse

Otsi :
Mine :