PEIDETUD KUNINGRIIK

Öötaeva säravate tähtede all
Praegu on 22. juuni 2018, 05:30

Kõik ajad on GMT + 2 tundi
Tee uus teema Vasta  [ 2 postitust ] 
Autor Sõnum
 Postituse teema: Asutati MTÜ Paganakoda
PostitusPostitatud: 09. oktoober 2007, 23:22 
Eemal
Tegelase avatar

Liitunud: 27. märts 2006, 10:48
Postitused: 96
Asukoht: Keila
Neil päevil tulid kolm paganat kokku ning võtsid vastu otsuse rajada Koda, mille eesmärgiks oleks paganluse ja shamanismi arendamine Maavalla aladel. Paganakoda ise oli virtuaalsel kujul juba aastakese eksisteerinud, nüüd aga sai astutud samm edasi ning kuulutatud Koda ühinguks.

MTÜ Paganakoda on enese eesmärgiks seadnud kõikide meite alade paganate ja loodususksete vahelise infovahetuse tihendamise, avalike loengute ja loengusarjade läbiviimise ning paganlike laagrite ja õpitubade korraldamise. Ja seda kõike võimalikult väikese tasu eest, kui mitte suisa aitäh-i eest. Sest meie usume, et info ja teadmised on meile kõigile ühesuguse õigusega jagatud ning nende eest hingehinna küsimine on kohatu. Ja mis saab ühe pagana jaoks enam tähtsam olla, kui see, et tema kaasmaalased temaga ühte maailmavaadet jagavad.

Käesolevaga kutsume teid kõiki meie ühinguga liituma. Arutleme koos muistsete kommete, jumalate ning vaimse maailma kontseptsiooni üle. Õpime shamanismi põhialuseid ning arendame iidseid teadmisi tänapäeva maailma. Sinu abiga loome kommuuni, mille eesmärk on vaba infovahetus ja enesearendus läbi üksikisiku ning grupi tasandi.

Lisainfot leiad meie kodulehelt (hetkel foorumi kujul) http://www.paganakoda.org kuhu lähipäevil saab üles riputatud ka meie värske põhikiri ja eesmärkide tahvel.

Meie õpetuised ja maailmavaade tihedas seoses on maausuga, kuna maausk on meie Maavalla elukorraldus ja pärimus. Ka Paganakoda toetub meite ala põhjale... ning kogu meie tegevus on tihedalt seotud meite eneste pagusega. Pagus siis on kohavaim või uuema aja keeles rahvusegregor. Sellest ka nimi pagan, ehk kohavaimu austaja.

Maavalla pärand on väga rikas ning Koja eesmärk ongi uurida seda veidi teise nurga alt kui seda teeb Maavalla Koda. Shamanismi me ei impordi, muidugi veame paralleele teiste shamanistlike pärimustega... ent seda kõike Maavalla vaimus ja mõttes :D
Enamus teadmisi pärinevad muidugi sealt, kuhu meie esivanemad nägid ent meie industrialiseerunud ühiskond enam vaadata ei taha - vaimsed teadmised ei kandu ainult inimeselt inimesele üle vaid kõik mis on kunagi olnud on senimaani olemas. Kuskil.

Nii näiteks on meie poolt propageeritava õpetuse sees manala ja toonela, maaema ja taevataat, hiied ja energiasambad, kaevud ja allikakohad.
Et olla shamaan, ei pea sa tingimata õppima kusagi Uuralite taga seda kunsti. Ka meite maal olid muistsel ajal teadmamehed ja posijad.

Päikest!


Üles
 Profiil  
 
 Postituse teema: Re: Asutati MTÜ Paganakoda
PostitusPostitatud: 10. oktoober 2007, 18:01 
Eemal
Keskmaa Ordu Rüütel
Tegelase avatar

Liitunud: 09. september 2004, 19:43
Postitused: 2271
Ei saa küsimata jätta, et kust on võetud too kummaline etümoloogia pagus>pagan (vähemasti tahaks kuulda, mis murdes too pagus eksisteerib). Kuna sõna on eeldatavasti alamsaksa kaudu ladina laen (algselt maal elavate vanu jumalaid austavate talupoegade nimetus), siis on tema liikumine meite keelde pigem selline, et sakslased nimetasid taoliselt maamehi.

Pagus, kui taoline nimetus mingile koduvaimule tõesti on, tundub olema seotud pigem paos ja varju all olekuga.

Või on mul miski ajalooline areng tabamata?


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi vastavalt:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta  [ 2 postitust ] 

Kõik ajad on GMT + 2 tundi


Vaata tegelaste toimetusi

Tegelased siin foorumis: Mitte ühtegi rändurit ja 2 tundmatut seiklejat


Sul puuduvad õigused uute teemade algatamiseks siin foorumis
Sul puuduvad õigused postitustele vastamiseks siin foorumis
Sul puuduvad õigused oma postituste muutmiseks siin foorumis
Sul puuduvad volitused oma postituste kustutamiseks siin foorumis
Sul puuduvad volitused manuste lisamiseks siia foorumisse

Otsi :
Mine :  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group