PEIDETUD KUNINGRIIK

Öötaeva säravate tähtede all
Praegu on 22. juuni 2018, 05:41

Kõik ajad on GMT + 2 tundi

Tee uus teema Vasta  [ 26 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Postituse teema: Hoia nendest filmidest eemale!
PostitusPostitatud: 15. september 2007, 01:56 
Eemal
Tegelase avatar

Postitused: 220
Sai siin jõutud järeldusele, et peaks tegema eraldi teema filmidele, mis on kohe uskumatud saastad ja mille vaatamise peale aja raiskamist ei tahaks soovida isegi oma vihavaenlasele. Tindómë lubas kohe ka mõnda soovitada, kuid teen ise siis otsa lahti.

Bloodrayne2 - Deliverance
Valmimisaasta: 2007
Režisöör: Uwe Boll
Žanr: Action/Fantasy/Horror/Western

Lühikokkuvõte&kommentaar:
Vampiirmehe poolt vägistatud naine sünnitab tulevase vampiiritapja, pool-inimese/pool-vampiiri Rayne, kellest saab liibuvas nahas ringi ratsutav pikad-noad-selja-peal kõht-paljas kauboitsikk. Põhineb nähtavasti mingil videomängul. Tundub, et tänapäeval on väga lihtne korralikku salvestustehnikat ja cgi-d saada/osta, sest mul tuli lõpupoole slow-motion surmastseenide ja sajas teises filmis juba kasutatud klišeekaadrite peale toit üles. Aga puht operaatoritöö ning post productioni osas üpris korralik toodang. Paraku sisu ei mingisugust - sellised filmid annavad fantasy žanrile halva nime. Film lõppes mõtteteraga, mis tegi selle linateose ühekordseks vaatamiseks kulunud aja peaaegu selle vääriliseks, kuid ma ei ole viimases siiski nii kindel:
"Life is like a penis – when it's hard, you get screwed. When it's soft, you can't beat it."

Kuna ma meeleheitlikult püüdsin sellest filmist midagi leida, siis ka teine tsitaat:
Rayne: "I'm not as sweet as i look!"
"Then we need to make the meat tender," ütleb vampiir ja virutab tibile näkku.

Pisut triviat filmi põhjal:
* kas teadsite, et vampiirid surres ruigavad nagu sead
* kas teadsite, et Wyatt Earp oli vampiiritapja
* kas teadsite, et kui te lähete vampiire välja suretama, siis kaaslasi sellele teekonnale leiab lähimast lõbumajast ja kirikust

Üles
 Profiil  

Postituse teema: Re: Hoia nendest filmidest eemale!
PostitusPostitatud: 16. september 2007, 19:38 
Eemal
Tegelase avatar

Postitused: 217
Filmid, millest eemale hoida.

1)WTC.
http://www.filmiveeb.ee/foorum/viewtopic.php?p=21368&sid=2d82f398c471a7f2cdb720f022f2ce6e
See on ainult minu arvamus. Mõnele võib ehk meeldida. Aga hoiatan, üks kolmandik ajast toimub pilvelõhkujate varisemine ja see koliseb nii kõvasti, et topi või kõrvad kinni (mida ma tegingi). Teine kolmandik ajast on ainult pimedus ja rusude vahel rääkimine ning kolistamine. Ja kõik ülejäänu on iiveldamaajavalt sentimentaalsed stseenid. Mõnes kohas tuli küll ka pisar silma, aga pigem jättis film täitsa ükskõikseks. Vist kõige halvem asi, mida näinud olen. Ei soovita neile, kellele ei meeldi masendavalt elulähedased filmid.

2) Shrek. Kõik osad. See oli ikka selline õudus, et ma ei taha isegi kommenteerida.

3) Teekond hukatusse.
http://www.helitroop.ee/?m=prod&w=show&id=142502
Minu arust liiga palju tulistamist. Soundtrack oli enamustes kohtades kehvavõitu ega jäänud meelde. Ei ühtegi enam-vähem huvitavat tegelast. Ilma kellegi seletusteta on minu arust üpris raske aru saada (eriti alguses) kes kelle maha lõi ja miks. Lõpp oli juba palju parem, väga liigutav ja täitsa arusaadav. Aga siiski ei soovitaks vaadata.

4) 300
http://et.wikipedia.org/wiki/300_(film)
Kogu film koosnes põhiliselt võitlemisest. Selline iseloomustus räägib juba iseenda eest. Aluses oli isegi huvitav, kui nad sõtta läksid ja võitlema hakkasid, aga lõpu poole olin juba päris tüdinud, sest kui kaua sa ikka seda odadega vehkimist vaatad, kui isegi normaalset süzeed, huvitavaid tegelasi ja head soundtracki pole, erinevalt LOTRist.

5) Trooja
http://movies.ee/film/886/
Sama viga mis 300-l. Liiga palju võitlemist + kehv süzee ja lausa kohutav soundtrack = jube tulemus! Isegi Orlando Bloom ei päästnud seda lootusetut filmi, kuigi tal õnnestus seda teha POTCi 3. osaga ja see ütleb juba midagi. Ning veel üks asi. Vabandust, et jälle LOTRiga võrdlen, aga suurejooneline lahingustseen on ilus kaunil maastikul või sellises kindluses nagu Minas Tirith. Keset kõrbetolmu on see lausa masendav.

6) Matrix.
http://www.vp.ee/film.php?id=91
,,Maailm on illusioon, mille kõikvõimsad arvutid on loonud meie üle valitsemiseks." Juba see idee iseenesest kõlab minu meelest äärmiselt absurdselt.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 16. september 2007, 20:04 
Eemal
Paadunud tolkienist
Tegelase avatar

Postitused: 7592
Ma julgen toodutest 100%-liselt soovitada kolme: loomulikult esimest Matrixit, 300-t ja Teekonda hukatusse, mis on VÄGA hea film VÄGA heade näitlejatega. Ses mõttes, et Tom Hanks, Paul Newman, Jude Law.... Eriti suurepärane oli viimane psühhopaatilise fotograafi rollis.

Mis puutub steitmentisse:
Tsiteeri:
,,Maailm on illusioon, mille kõikvõimsad arvutid on loonud meie üle valitsemiseks." Juba see idee iseenesest kõlab minu meelest äärmiselt absurdselt.

Siis see näitab vaid Sinu rumalust.

Peter Jenkins ajakirjas Journal of Future Studies ütleb järgmist:

A future society will very likely have the technological ability and the motivation to create large numbers of completely realistic historical simulations and be able to overcome any ethical and legal obstacles to doing so. It is thus highly probable that we are a form of artificial intelligence inhabiting one of these simulations. To avoid stacking (i.e. simulations within simulations), the termination of these simulations is likely to be the point in history when the technology to create them first became widely available, (estimated to be 2050). Long range planning beyond this date would therefore be futile.

Võttes siia juurde selle info, millele mõned kuud tagasi ka käesolevas foorumis tähelepanu juhtisin, siis osutub Matrixi idee vägagi võimalikuks.

US Department of Defense (DOD) is developing a parallel to Planet Earth, with billions of individual "nodes" to reflect every man, woman, and child this side of the dividing line between reality and AR.

Never mind.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 17. september 2007, 00:36 
Eemal
Tegelase avatar

Palun järgnevaid postitajaid mitte enam Eleanora moodi mõttetult lahmida. Kogu eelmainitu postituses on pädev soovitus vaid esimese filmi puhul. Ülejäänud filmide "mädasust" pole absoluutselt põhendatud. Ma lootsin, et siia teemasse hakatakse lisama filme, mis on KOHUTAVALT halvad. Mitte "mulle ei meeldinud peaosalise kleidivärv" või "minu arvates hingasid peaosalised liiga kiirelt" põhjendustega lihtsalt HALVAD või KESKPÄRASED filmid. Objektiivne olla on loomulikult võimatu, kuid palun mitte inimestel, kellele ei meeldi romantilised komöödiad, hakata neid siia nimekirjana laduma. Kvaliteet enne kvantiteeti, teie lahkel loal.

"Nii halb et ei taha kommenteeridagi" - no selge, ära siis üldse kirjuta sellest. Tundub, et sul pole midagi selle kohta niikuinii öelda.
"Mõte tundub absurdne" - ulmes võib kinnisele mõistusele nii mõnigi pakutud idee tunduda teostamatu, veider või jabur - sellepärast seda kutsutaksegi ulmeks. Mina oleks selliste väidetega antud valdkonnas küll topelt ettevaatlik.
"Mõnes kohas tuli küll ka pisar silma, aga pigem jättis film täitsa ükskõikseks" - kuidas see film sind ükskõikseks jättis, kui sul mõnes kohas lausa pisar silma tuli. Kontradiktsioon.
"Kogu film koosnes põhiliselt võitlemisest. Selline iseloomustus räägib juba iseenda eest." - tea kas ikka räägib? Kunagi ei tule kahjuks mõni lause selgituseks juurde panna. Hetkel näib jälle tühja lahmimisena.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 17. september 2007, 14:10 
Eemal
Keskmaa Ordu Relvakandja
Tegelase avatar

Postitused: 384
The Book of Swords
http://www.imdb.com/title/tt0202267/
Esimene nii halb film, mida ma ei suutnud/tahtnud/viitsinud kauem vaadata kui 15 min. Esiteks oli filmi kvaliteet täiesti jube, kuigi DVD oli justnagu ametlik... Tõlge oli kohati isegi naljakas, kuna tõlkinud oli arvatavasti keegi leedu või läti kodanik, kes arvas, et "äh, osan küll seda eesti keeld". Peaosatäitja oli võitluskunstides (isegi minu silmis, kes ma praktiliselt midagi ei tea võitluskunstidest) sama "kodus" kui näitlemises. Kuigi tegu on 2005. aasta USA filmiga, jääb mulje nagu oleks keegi võtnud heaks vanal heal 1985. aastal koduvideot teha. Ilmselt just seetõttu ei jaksanud ma ära oodata, et süžeest midagi kooruma hakkaks. Äkki on päris lahe lugu. Öelge mulle ka, kui keegi on jaksanud selle lõpuni vaadata.
Igav algus võib teinekord viia huvitava või vähemalt emotsionaalse lõpuni. Üks selline näide on mitmel pool Austraalia halvimaks filmiks tituleeritud Japanese Story http://www.imdb.com/title/tt0304229/, kus filmi esimesed 2/3 on äärmiselt igav ja praktiliselt sisutühi tuiutamine. Mõnus näitlejanna Toni Collett on ainus asi, mille/kelle pärast on mõtet filmi silmanurgast kiigata ja ära näha täiesti vapustav pööre, millega lugu praktiliselt kohe ka lõpeb. Peale filmi on igatahes kehv olla.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 18. september 2007, 23:07 
Eemal
Ordu Kroonikakirjutaja
Tegelase avatar

Postitused: 422
Eleanora kirjutab:
2) Shrek. Kõik osad. See oli ikka selline õudus, et ma ei taha isegi kommenteerida.

Vaidlen. Minuarust on Shrek üks väheseid viimase aja multifilme/filme, mis ei ole edenedes (tuntavalt) halvemaks läinud (võrreldes näiteks PotC'i või Potteri-filmidega). Aga see on minu arvamus.
Võibolla ongi asi minus.

enam ei pääse tema viha eest!

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 19. september 2007, 14:49 
Eemal
Tegelase avatar

Postitused: 325
Kaklen teema pealkirjaga ning hoopis soovitan soojalt üht õuduskomöödiat aastast 1999. Film, mis on olnud minu edetabeli tipus juba mitu aastat ning mida on ikka hea aeg-ajalt sõpradega vastu hommikut üleväsimuse all kannatades uuesti ja uuesti üle vaadata.
Tequila Body Shots ("Tequilast pöördes") on traagiline lugu noortest kenadest kuttidest, kes sõidavad halloweeniks Mehhikosse, et lihtsalt täiega pidutseda ning ilusaid tšikke sebida. Asjad hakkavad allamäge minema, kui saatuslikud kalatacod poiste kõhtudele liiga teevad. Nad pöörduvad salapärase ravitseja poole, kes joodab ühele poistest sisse võlujooki, mis paneb tolle naiste mõtteid lugema.
Esmalt tundub see imepärane võime kui taeva kingitus. Kuid joogil on kõrvalmõjud ning peagi on noored mässitud põrgulikku jamasse, kust ei puudu saatanlik võrgutaja, eelmisest elust naasnud armukade abikaasa ning viimase vaimu poolt seestatud ärritav nohik.
See filmikunsti tippteos on minu teada režissööril Tony Shyul esimene ning ka viimane saavutus.
Filmi teevad nõnda vapustavaks:
*Peategelase Johnny (Joseph Lawrence) ülimalt ilmekad kulmud. Nende abiga teeb mees ära kogu näitlemise.
*Mehhiko. See on justkui Disneyworld. Aga palju-palju ilusam, värvilisem ning sõbralikum.
*Haarav soundtrack.
*Nupukad dialoogid. Üldse paistavad tegelased silma oma ereda mõistuse ning terava jutuga. Tõeline tsitaadivaramu! ("Did you hear that?" "What?" "That evil laughing sound!")
*Hämmastav arvutigraafika ja eriefektid.
*Meeldivad ning originaalsed tegelaskujud, kellega võib iga noor (ning miks ka mitte vana) samastuda.
*Põnev süžee, millele lihtsalt peab kaasa elama.
*Värvid! Värvid! Värvid!
*Õnnelik lõpp (kuid annab lootust järjele).
Ja veel suur hunnik asju, mis mul hetkel kohe meelde ei tule.
Treiler

Lisaks on filmi sees veel üks põnev lühifilm "Stud Wars", mis vääriks eraldi äramärkimist.

EDIT: Palun vabandust inimeste ees, kes loevad alati asju täpselt nii nagu need kirjas on. Minu postitus võib tunduda nagu räige teemast möödapanemine. Kuid kombates ridadevahesid, tundub ka alateema valik märksa loogilisem.

Viimati muudetud: Sibyll Hordwynn; 20. september 2007, 21:24, muudetud 1 kord.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 19. september 2007, 19:04 
Eemal
Keskmaa Ordu Südametunnistus
Tegelase avatar

Postitused: 4695
tegelikult on olemas ka teema "filmisoovitus" :D

Tera paremas käes,
jalge all lõriseb maa,
pilkavalt irvitab taevas.

kelner? midagi verist ja rrrrromantilist mulle, paluks

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 19. september 2007, 23:53 
Eemal
Tegelase avatar

Njah. Nägin ja mõtlesin sellele. Aga otsustasin ikkagi selle teema kasuks. Noh, et kui panen selle hoiatuse alla, on põnevam. Seda enam, et see on selline isemoodi soovitus. ;)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 20. september 2007, 21:03 
Eemal
Tegelase avatar

mismoodi see "põnevam" on, kui sa teemast mööda paned? ma arvan pigem, et see käib teistele närvidele, et sa ei mõista pealkirju lugeda.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 20. september 2007, 21:36 
Eemal
Tegelase avatar

Postitused: 107
Ei saa ju soovitada, et hoia sellest filmist eemale. Kui on pakkumine- on ka ju nõudlus. Tähendab keegi ikka vaatab ja fännab :king: .

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 20. september 2007, 22:15 
Eemal
Tegelase avatar

Oh. Kõike saab soovitada!

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 21. september 2007, 10:51 
Eemal
Tegelase avatar

Targutaja kirjutab:
Ei saa ju soovitada, et hoia sellest filmist eemale. Kui on pakkumine- on ka ju nõudlus. Tähendab keegi ikka vaatab ja fännab :king: .

Soovitada ikka tohib. Lihtsalt sulle peab antama piisavalt palju infot ise otsustamaks, kas sina siiski tahaksid seda filmi vaadata või mitte. Sellepärast ongi kasulik kirjutada film natuke lahti, sest mulle tõesti ei anna mingit infot lausekatke "kohutav film oli, ärge vaadake".

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 12. detsember 2007, 10:13 
Eemal
Keskmaa Ordu Südametunnistus
Tegelase avatar

Postitused: 4695
Ghostrider.

Tähendab, kui teile meeldivad igasuguse sügavuse ja elulisuseta karakterid, sitt-naeruväärne-ebaloomulik dialoog, ettearvatav süzhee, ja kõigi maailma inimeste jagamine skaalale süütud/ülipatused, vaadake ikka.

Teistele - ärge tehke seda viga.
Ma ei ütlekski, et näitlejad teevad väga halba tööd, nad isegi nagu püüavad - aga neil pole millegagi tööd teha. Dialoog on NIIIIII nõrk ja ebaloomulik, et neid "oivalisi" kilde elusalt kohale tuua on pea võimatu. Muinajutuline eepiline "iidne ratsanik jms"-värk iseenesest pole ju tingimata halb, aga üritades seda reaalse maailma siduda on tehtud no nii armetu käkk, et... iik.
Umbes pool filmi on väga häbi vaadata, mis tehakse.

Tera paremas käes,
jalge all lõriseb maa,
pilkavalt irvitab taevas.

kelner? midagi verist ja rrrrromantilist mulle, paluks

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 13. detsember 2007, 09:19 
Eemal
Keskmaa Ordu Relvakandja
Tegelase avatar

Postitused: 384
Hm, mõte Nicolas Cage'ist mingi Ghostriderina tundub niigi pentsik.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi vastavalt:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta  [ 26 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine

Kõik ajad on GMT + 2 tundi

Vaata tegelaste toimetusi

Tegelased siin foorumis: Mitte ühtegi rändurit ja 2 tundmatut seiklejat

Sul puuduvad õigused uute teemade algatamiseks siin foorumis
Sul puuduvad õigused postitustele vastamiseks siin foorumis
Sul puuduvad õigused oma postituste muutmiseks siin foorumis
Sul puuduvad volitused oma postituste kustutamiseks siin foorumis
Sul puuduvad volitused manuste lisamiseks siia foorumisse