PEIDETUD KUNINGRIIK

Öötaeva säravate tähtede all
Praegu on 19. juuni 2018, 23:33

Kõik ajad on GMT + 2 tundi
Tee uus teema Vasta  [ 2 postitust ] 
Autor Sõnum
 Postituse teema: Da Vinci Code
PostitusPostitatud: 21. mai 2006, 00:57 
Eemal
Korra looja
Tegelase avatar

Liitunud: 15. aprill 2004, 11:06
Postitused: 133
Asukoht: Viimsi
Film on täiesti OK ja selle DVD-d võib vabalt müüa raamatuga ühes paketis. Kuna Brown on ise exec. produtsent, siis järgib film väga täpselt romaani sündmustikku. Ja kahjuks ka dialooge. Nii et siis film on romaani illustratsioon. Loomingulisem adapstioon oleks ehk filmile pikemat ja iseseisvamat eluiga lubanud aga kultusteostega juba on nii, et lavastaja on üsnagi kammitsais. Romaani mahukas taustamaterjal on filmis üsnagi kokku pressitud, mis on ju iseenesest hea... Siiski on ainese "omandamiseks" kasulikum raamatut lugeda. Näitlejatöödest pole palju rääkida... See lugu pole kuigivõrd karakteritest. Audrey Tatoul pole rohkem teha kui silmi pööritada ja küsimusi esitada. Jean Reno mängib seda tüüpi, keda ta juba kümnetes filmides on kehastanud. McKelleni roll on ehk kõige avaram, mis annab mänguruumi ja vana teebki Teabingust ehk selle filmi kõige inimlikuma (fanaatiku) kuju. Hanks on Hanks. Ei sobi ta Langdoniks ja vaevalt see film tema unstuläinud karjääri enam kuidagi kergitab. Aga poole filmi peal unustad juba ära, et see on Hanks ja vaatad rahuga edasi. Molina on tase nagu ta alati on (ilgelt kahju, et ta reeglina ainult kõrvalosades esineb). Paul Bettany (väidetavalt naiste lemmik) Silas on tegelikult samuti päris hea. Nii et film on minu meelest täiesti korralik romaani kompanjon... ei midagi epohhiloovat ega filmikunsti seisukohalt erakordselt aga täiesti vaadatav. Filmi vead ja nõrgad kohad on juba romaanis sees ja kuna miski süzheeline ega ideeline kohendamine polnud võimalik (no võrdl. sõrmuste isandaga), siis pole ka mõningaid ebaloogilisusi ja jaburdusi mõtet filmile (loe Ron Hoeardile) ette heita. See on olnud juba põnevusromaanide teema aastakümneid, et avastatakse miskid piibliloolised saladused, mis väidetavalt pööravad kogu ristiusu pahupidi ja löövad kirikul jalad alt. Come on! Ristiusku ega usklikke ei kõiguita miski, ei mingid iidsed pärgamendirullid, dna proovid ega kaine mõistus. ristiusk on jääb. ainult põnevuskirjanike fantaasiates võib minna sellepärast madinaks nagu suudaksid miskid revelatsioonid minevikust ristiusu pinda kõigutada. aga see selleks, Da Vinci Code film on vaadatav ja normaalne meelelahutus. kellele see mõjub, kellele mitte on iseasi. igatahes on minu arvates naisjumalusse hoopis lihtsam ja loomulikum uskuda, kui mingisse pattudestja lunastusest jahvatavasse demagoogi.


Üles
 Profiil  
 
 Postituse teema:
PostitusPostitatud: 12. juuni 2006, 10:51 
Eemal
Paadunud tolkienist
Tegelase avatar

Liitunud: 18. oktoober 2004, 00:55
Postitused: 7592
Nojah .....

Paras seep.

Näitlejatööd olid rabavalt nõrgalt - isegi McKelleni joviaal-skisofreeniline Teabing - klisheelik "hull teadlane" - ei olnud veenev.

Ainukene, kellele etteheited pole on see vennike, kes kehastas usufanatist Silast.

Hanks võiks aga kaaluda pika puhkuse võtmist - mees tundub olevat surmväsinud või siis põeb mingit haigust, millest avalikkus pole teadlik.

Kogu värk oli minu jaoks liiga tempokas - nii mõnedki infoküllased stseenid oleksid võinud olla aeglasemad, et läbi dialoogi ja visuaali esitatavat mõjusamalt presenteerida. Näitena sobiks siia Teabingu poolt läbiviidud maalitutvustus, mis minu jaoks oli sisuliselt niivõrd intrigeeriv, et hakkas häirima liigne kiirus selle vaatajani toomisel. Huvitav - kuhu oli filmitegijatel küll nii kiire?

Ning vaatamata sellele, et tegemist oli klassikalise põnevusfilmiga puudus üllitises pinge - ei tekkinudki otsest huvi linateost kaedes, et mis nüüd siis huvitav edasi saab (ma pole muide raamatut lugenud).

Muusika ja taustaefektid oli tasemel - eriti imponeerisid filmi viimased 5 minutit.

Asja võtaks kokku kolme sõnaga:

Üks paras jant.

_________________
What is mind?
No matter.
What is matter?
Never mind.


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi vastavalt:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta  [ 2 postitust ] 

Kõik ajad on GMT + 2 tundi


Vaata tegelaste toimetusi

Tegelased siin foorumis: Mitte ühtegi rändurit ja 1 tundmatu seikleja


Sul puuduvad õigused uute teemade algatamiseks siin foorumis
Sul puuduvad õigused postitustele vastamiseks siin foorumis
Sul puuduvad õigused oma postituste muutmiseks siin foorumis
Sul puuduvad volitused oma postituste kustutamiseks siin foorumis
Sul puuduvad volitused manuste lisamiseks siia foorumisse

Otsi :
Mine :  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group