PEIDETUD KUNINGRIIK

Öötaeva säravate tähtede all
Praegu on 22. juuni 2018, 05:35

Kõik ajad on GMT + 2 tundi

Tee uus teema Vasta  [ 9 postitust ] 
Autor Sõnum
 Postituse teema: SAAR
PostitusPostitatud: 06. veebruar 2006, 10:47 
Eemal

Postitused: 119
“Saar” - põgenevad kloonid otsivad tõde
Seda filmi ei saatnud millegipärast Eesti kinolevis liialt suur edu. Samas ka ma ise mõtlesin, et jätan seekord kinokülastuse vahele ning tutvun filmiga lähemalt alles siis, kui ta lõpuks DVDle on jõudnud. Ja kui vaadata, millise hoolega “Saare” laenutamine esimesel nädalal käis, võib vist ainult järeldada, et ma polnud sugugi ainuke, kes selles suunas mõtles.
Aga niisiis veidike ka filmist endast - on teine selline ulme-action, vandenõuteooriaga vürtsitatud masendav tulevikunägemus. Nimelt on aastaks 2019 leiutatud moodus, kuidas inimest kiirelt kloonida. Kuid kahjuks on sellest saanud äri vaid rikaste jaoks - neile pakutakse võimalust omada iseenda klooni, kellelt saab vajadusel organeid või kudesid siirata. Muidugi kerkivad sellise tegevuse puhul esile mitmed moraalsed ja eetilised probleemid. Küll ainult rikkuritele “varuosadeks” mõeldud kloonid on kohati hoopis empaatilisemad, kui nende “päris” variandid. Olles omavahel füüsiliselt identsed tekibki küsimus, et kumb see neist kahest nüüd see parem ja õigem on? Rahajõmm, kes on valmis igavese nooruse nimel inimest kasvatama ja tapma või hoopis siiras ja karlik teisik, kellel oma kohutavast saatusest õrna aimugi pole? “Inimesed on ellujäämise nimel kõigeks võimelised!” tõdeb filmis tehnik McCord ning vaadates, kuidas kahte oma saatuse eest põgenenud klooni peale ajujahti peetakse tekib tunne, et see ütlus peab ikka saja protsendiliselt paika. Milleks meile südametunnistus, kui võimalus oma eluiga pea 60 aastat pikendada terendab selle asemel?
Filmis on õnnestunud luua üsnagi tasemel nägemus tuleviku elukeskkonnast ning nagu “Minority repot’iski” on see kenasti detailideni viimistletud ja loogiline jätk sellele, mis meil juba praegu olemas on. Ka visuaalse külje pealt pole mul sellele filmile küll mingeid etteheiteid teha, reshisöör Michael Bay (“Armagedon”) teab suurepäraselt, kuidas vaatajaid heleda ekraani ette naelutada ning neile tasemel elamust pakkuda.
Ning kui seda filmi mitte mingil muul põhjusel vaadata, siis võik seda vaadata juba ainuüksi näitleja Sean Bean’I pärast, kes teeb ühe oma karjääri parima kurikaela osatäitmise kloonimiskeskuse õela psühhiaatrina.

Naiste emantsipatsioon, see sai alguse juba Vanas-Roomas: naised, kes mehi laua alla jõid, naised, kes gladiaatoritena võitlesid, naised, kes – nagu teatab Juvenalis – tundsid kirglikku himu protsessida.

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 06. veebruar 2006, 12:59 
Eemal

Postitused: 151
Kinos vaatasin. Saal oli suht täis, btw :? Algus oli huvitav, siis läks suht koledate eriefektidega märuliks(tähendab, näha oli et arvutiga tehtud), ja see ei olnud üldse põnev märul kah. Mõte oli hea.

Viimati muudetud: fadalow; 06. veebruar 2006, 13:43, muudetud 1 kord.

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 06. veebruar 2006, 13:17 
Eemal
Keskmaa Ordu Relvakandja
Tegelase avatar

Postitused: 320
khm, "efektidega" on ühe f-ga. :oops:

(Vabandust, aga ma lihtsalt pidin seda ütlema. Professionaalne maniakaalsus, mis teha :D )

"I ended up in a Scout camp in Kent with people who dress up as Orcs and Goblins. And they were carrying foam axes at the time but they are lovely people. They're called Larpers and essentially they live out any Tolkien fantasies they have."

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 06. veebruar 2006, 13:43 
Eemal

Whatever :D .

Ja ma arvasin kusjuures tõsimeeli, et kahe f-ga.
Anna andeks.

Parandatud.

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 06. veebruar 2006, 15:02 
Eemal

Postitused: 194
Sellest on juba tükk aega möödas kui filmi nägin, paljud asjad pole enam meeles - film oli enamvähem. (Väga) heaks filmiks ma seda ei pea, kuid mingi pask ka polnud. Selline actionfilmide hall mass.

Scarlett Johansson, Ewan McGregor ja Sean Bean olid kõik väga head. Kuid mulle ei meeldinud ei sisu ega ka mõte. Visuaalselt ilus film, kõik need miljonid, mis filmile kulutati jõudsid ka ekraanile. Mind häiris 2 klišee pisistseeni - 1) kui "madala tähtsusega paha tegelane" Scarletti tegelase kohta paar ebasõbivat kommentaari ütles. Kõigile selge, mis 5 sekundit hiljem selle "paha tegelasega" juhtus. Saaks veel aru, kui seda huumoriga oleks tehtud, kuid stseen oli nii tõsine kui veel olla saab.; 2) Beani tegelase põhjendus küsimusele miks. Väga odav põhjendus, pidasin tema tegelast targemaks. Mulle kohe üldse need 2 klišee ei meeldinud, arvamus filmist langes päris palju (lisaks olid mõlemad stseenid filmi lõpus, mis jättis kogu asjale halva maigu juurde).

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 06. veebruar 2006, 15:56 
Eemal
Keskmaa Ordu Relvakandja
Tegelase avatar

Postitused: 320
fadalow kirjutab:
Ja ma arvasin kusjuures tõsimeeli, et kahe f-ga.
Anna andeks.

Parandatud.

Kae kui tore, siis sain kohe rahvahariduslikku tööd ka täna teha :D

Ei, sina anna andeks, et ma selline tähenärija olen - olen lihtsalt parandamatu grammatikafriik, see viga on kaasasündinud :)

"I ended up in a Scout camp in Kent with people who dress up as Orcs and Goblins. And they were carrying foam axes at the time but they are lovely people. They're called Larpers and essentially they live out any Tolkien fantasies they have."

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 07. veebruar 2006, 15:45 
Eemal

Jaah lõpp oli tõesti kohutav, kogu see happy endi värk on juba nii ära leierdatud. Pealegi üks koht meenutas vähemalt kahtlaselt palju oma dialoogi poolest The Matrixit...Aga oli ka helgeid kohti, tehnikamees ise oli lihtsalt nii hea tegelane, hästi mängitud ja sümpaatne. Kole kahju oli, et ta suht vara ära tapeti :(

Naiste emantsipatsioon, see sai alguse juba Vanas-Roomas: naised, kes mehi laua alla jõid, naised, kes gladiaatoritena võitlesid, naised, kes – nagu teatab Juvenalis – tundsid kirglikku himu protsessida.

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 07. veebruar 2006, 18:49 
Eemal

Ahjaa too oli jah lahe(ma arvan, et me räägime samast tegelasest). Steve Buscemi'l on üldse huvitavad rollid(Con Airis oli ta miskene väga segane maniakk). Olen teda seni vist ainult kõrvalosades näinud, aga need on peaaegu alati huvitavad (Y).

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 08. veebruar 2006, 14:40 
Eemal

Jah, räägime küll samast sellist :) Tundub, et talle sellised segase maniaki osad lausa sobivad. (Ma ei usu, et ta eluski mõne advokaadi rolli saaks! :D ;) )

Üles
 Profiil  

Näita postitusi vastavalt:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta  [ 9 postitust ] 

Kõik ajad on GMT + 2 tundi

Vaata tegelaste toimetusi

Tegelased siin foorumis: Mitte ühtegi rändurit ja 1 tundmatu seikleja

Sul puuduvad õigused uute teemade algatamiseks siin foorumis
Sul puuduvad õigused postitustele vastamiseks siin foorumis
Sul puuduvad õigused oma postituste muutmiseks siin foorumis
Sul puuduvad volitused oma postituste kustutamiseks siin foorumis
Sul puuduvad volitused manuste lisamiseks siia foorumisse