PEIDETUD KUNINGRIIK

Öötaeva säravate tähtede all
Praegu on 19. juuni 2018, 14:23

Kõik ajad on GMT + 2 tundi

Tee uus teema Vasta  [ 48 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
Autor Sõnum
 Postituse teema:
PostitusPostitatud: 03. mai 2005, 23:40 
Eemal
rändur ja Durini Koja Sell
Tegelase avatar

Postitused: 3340
Ma nüüd ep teagi, kas tohin suud lahti teha... Olen suht äraootaval seisukohal. Kollivuud ja meerikamaa pole eriti kunagi muljet avaldanud. Noh, igased ajalooga flirtivad filmid. On kaks võimalus: on keskpärased või alvad, peale erandite. Aga need pigem kinnitavad reeglit. Jeremy Irons muidugi lubab, Bloom tõmbab vuhhti selle alla. Ridley Scott jälle ka - mõni asi on hea, mõni jälle ei ole.
Niiet, ma ei usu eriti sellesse. Ausalt. Kuigi, kui telekast näidataks, ilmselt vaataks poole silmaga küll.

Viimati muudetud: Kheled; 03. mai 2005, 23:43, muudetud 1 kord.

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 03. mai 2005, 23:41 
Eemal
Tegelase avatar

Postitused: 801
Mingi eriline kõnts... mulle peab palju maksma, et ma üldse seda vaadata viitsiks... arvamus põhineb Cinemanias nähtul... kui reklaam nii vilets...

Ridley Scott «tõestas» juba gladiaatoriga ära, et tema nimi ei tähenda alati kvaliteedimärki...

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 04. mai 2005, 00:12 
ulmeguru kirjutab:
Mingi eriline kõnts... mulle peab palju maksma, et ma üldse seda vaadata viitsiks... arvamus põhineb Cinemanias nähtul... kui reklaam nii vilets...

Ridley Scott «tõestas» juba gladiaatoriga ära, et tema nimi ei tähenda alati kvaliteedimärki...

Kui Ulmeguru sedasi arvas, siis peab kindlasti vaatama. Tõotab head elamust see asi! :twisted:

Üles

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 04. mai 2005, 00:16 
Eemal
Tegelase avatar

Er-Murazor kirjutab:
ulmeguru kirjutab:

Kui Ulmeguru sedasi arvas, siis peab kindlasti vaatama. Tõotab head elamust see asi! :twisted:

Tore... kui saab inimestele kasulik olla... :oops:

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 05. mai 2005, 08:21 
Eemal
Korra looja
Tegelase avatar

Postitused: 133
juba hakatakse tuututama:

http://www.epl.ee/artikkel_291149.html

kahetsusväärsel kombel on lühikeses artiklis kaks viga. Ridley Scott ei ole Ryani päästmise lavastaja ja ristisõdu ei nimetata ususõdadeks.

hmmm - artikli järgi otsustades pole süzhee tõesti suurem asi... mis puutub alexanderi, trooja ja arthuri kõrbemisse, siis olid need üsna kesised filmid ju, vaevalt siin ajalooline temaatika iseenesest asjassepuutuv on.

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 05. mai 2005, 08:44 
Tsiteeri:
Baliani vastaseks on Saladin, muslimite juht – tegelaskuju, kelle kohta islamiuurijad on juba öelnud, et tema kujutamisel on heroismiga üle pingutatud.

No eks näis. Kui on tegu ikkagi filmiga, mis massidele orienteeritud, siis on selge, et süzhee saab lihtsakoeline: sepp kes rüütliks löödi ja kes kuningannasse armus, kellega ei tohtinud suhteid luua. Mnjaaa...

Üles

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 05. mai 2005, 11:58 
Eemal
Tegelase avatar

Zmaiko kirjutab:
/.../ kahetsusväärsel kombel on lühikeses artiklis kaks viga. Ridley Scott ei ole Ryani päästmise lavastaja ja ristisõdu ei nimetata ususõdadeks./.../

Ryani viga on juba ära parandatud ja see teine kah... aga EPL-i filmikirjutised on viimasel ajal iseäranis vigased... miskis jaapani õuduse tükis tehti Koji Suzukist hoopis Suzuki Koji ja tehti temast ka filmi «Ringu» lavastaja... noh, jaapanlastel on kombeks perekonnanimi ettepoole panna, kuid ega seepärast ei pea seda meie tegema... ning Koji Suzuki on siiski vaid romaani «Ringu» autor...

lugu ise siin: http://www.epl.ee/artikkel.php?ID=290573

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 05. mai 2005, 12:05 
Krafinna kirjutab:
Jeremy Irons muidugi lubab, Bloom tõmbab vuhhti selle alla. Ridley Scott jälle ka - mõni asi on hea, mõni jälle ei ole.

Maptea - seesamune Irons on saastas (kasvõi Raudne mask) ka kaasa mänginud. Vaevalt, et ühe mehe näitlejamesiterlikkus asja parandab, kui see üldiselt ei kanna.

Üles

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 05. mai 2005, 12:08 
Eemal
rändur ja Durini Koja Sell
Tegelase avatar

Postitused: 3340
Er-Murazor kirjutab:
Maptea - seesamune Irons on saastas (kasvõi Raudne mask) ka kaasa mänginud. Vaevalt, et ühe mehe näitlejamesiterlikkus asja parandab, kui see üldiselt ei kanna.

Aa. Võimalik. Ma ei ole teda saastades näinud. Üldiselt on jätnud väga hea mulje.
Aga mulle ka meeldivad seda laadi näitlejad, niiet :roll:

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 05. mai 2005, 16:41 
Eemal
Tegelase avatar

Postitused: 578
Er-Murazor kirjutab:
Simbelmyne kirjutab:
Asjal pole ju sisu, ja kui peaosas on Orlando Bloom... ei tasu ka oodata imetegusid näitekunsti vallas.

Mis on Sinu jaoks imetegu näitekunsti vallas? Ja mis pädev infokanal paneb Sind arvama, et asjal sisu ei ole?

Imetegu on raske ja keeruka rolli kiiduväärne sooritamine. Et mõistet laiendada:mitme erineva keerulise rolli kiiduväärne sooritamine. Kuna Orlandol pole seni õnnestunud mängida raskeid ja keerukaid rolle, vaid ikka põhitüübilt ühtesid ja samu - häid, ilusaid, vapraid, rohkem või vähem romantilisi kangelasi - , ongi mul jäänud mulje, et ta millegi muuga hakkama ei saa. Eks see ole vist minu kujutlusvõime viga... Samas, tõstku käsi, kes oskab teda ette kujutada näiteks elust väsinud joodiku, psühhopaadi, hullu geeniuse, nõrgamõistusliku, koomilise kobakäpa rollis? Või olen ma ainuke kujutlusvõimeta inime?

Oh, I wish I was a punkrocker with flowers in my hair!

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 05. mai 2005, 17:03 
Eemal
Keskmaa Ordu Südametunnistus
Tegelase avatar

Postitused: 4695
ettekujutusega mul probleeme pole. Sopajoodiku olemine temast täitsa nähagi ju ;)

Tera paremas käes,
jalge all lõriseb maa,
pilkavalt irvitab taevas.

kelner? midagi verist ja rrrrromantilist mulle, paluks

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 05. mai 2005, 17:20 
Eemal
Korra looja
Tegelase avatar

Postitused: 879
Sõrmuste Isanda DVD lisades oli poiss selline easy-going punkari välimusega extremist, nii et vähemalt pole ta päris elus selline memmepoeg nagu filmides. See lubab oletada, et ehk on viga olnud tõesti rollides, samas lahjat rolli tuleb osata ka hästi välja mängida.
Ahjaa - Ekspressi TV kavas oli Jaan Ruus filmile 4.5/5 andnud. Üllatus, vana paneb tavaliselt suhteliselt kriitiliselt ja õiglaselt ikka. Ehk on tegu siis ikkagi hea filmiga . . .

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 05. mai 2005, 18:12 
Eemal
Ordurüütel, Elrondi Koja Sinine Emand
Tegelase avatar

Postitused: 9501
Simbelmyne kirjutab:
[Samas, tõstku käsi, kes oskab teda ette kujutada näiteks elust väsinud joodiku, psühhopaadi, hullu geeniuse, nõrgamõistusliku, koomilise kobakäpa rollis? Või olen ma ainuke kujutlusvõimeta inime?

Siin nimetatutest jääks hätta vaid kujutlusega hullust geeniusest Orlando esituses. Või on viga minus, et ei suuda adekvaatset hullu geeniust ette kujutada. Niisama hullu võiks ta ära mängida küll.

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 05. mai 2005, 18:44 
Eemal
Tegelase avatar

Postitused: 5045
Ma kujutan vabalt ette O.Bloomi (et ma teda isiklikult ei tunne, siis eesnimepidi ei kutsu :D ) ükskõik, millises rollis. Ma olen valmis kihla vedama, et sellel suht noorel näitlejal rohkem sisu on, kui produtsendid-filmisepad on seni võimaldanud. Siin võiks kohe mitu nime esile tuua, kes alguses mingit kindlat stereotüüpi mängivad (ja elukutselised "küll-me-juba-teame-tüübid" muudkui kurjustavad), kuid võta näpust - aja jooksul on nood mitu hääd rolli teinud.

Muuseas - Black Hawk Downis mängis Bloom väga hästi oma osa välja - ehk tegi seda, mida temalt oodati. Sügavust muidugi nii väikesesse rolli ja üldse mitte karakterfilmi naljalt ei pane, eriti juhul, kui otsustajad seda sinult ei oota. Poleks ka J.Irons pannud.

Küll jääb üle nõustuda, et hr. Bloom tõenäoliselt sajandi leid filmikunstis ei ole.

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 05. mai 2005, 22:23 
Esteril kirjutab:
Küll jääb üle nõustuda, et hr. Bloom tõenäoliselt sajandi leid filmikunstis ei ole.

Kas nüüd sajandi leid aga...!?

Käisin ja vaatasin ära. Mulle meeldis. Vägagi meeldis. Väga hea ja mõnus tempo. Väga head värvid ja meeleolu. Paatost - nohh oli, aga mitte masendavalt palju. Parasjagu ma ütlen. Ja isegi Saladini koha pealt ei heidaks eriti miskit ette. Filmi üldise meeleoluga sobis vägagi hästi.

Loomulikult pandi ajaloost mitmeti mööda. Irisemiskohti võib leida kohe mitu. Aga neid ei olnud häirivalt palju. Ja märksa rohkem oli selliseid mõnusaid äratundmiskohti, et näe - nii oli ka selles targas raamatus kirjas (vihje Pörtneri "Ristisõdadele").

O.Bloom - tundub et paraneb iga filmiga. Sõnaga - ta ei häirinud, pigem oli tema mäng isegi nauditav.

Loomulikult oleks võinud ses filmis asjad tõetruumad olla. Vastastikust julmust rohkem ja võikamalt demontsreeritud. Aga ma arvan, et autor ei pidanud autentsust kogu oma jõhkruses siin filmis peatähtsaks. Peatähtsaks pidas autor inimlikkuse jutlustamist. Ja sellisena pakutuna läks see mulle, vanale küünikule, peale küll.

Ma ei nõustu nendega, kes ütlevad, et sel filmil sisu ei ole. Natuke härib muidugi, et seda sisu ehk liiga läägelähedaselt pakutakse. Aga mulle tundus, et päris moosi sisse ei astutud - pigem riputi seal kuskil veerand jalalaiusega üle selle piiri, mis mulle isiklikult oleks ehk rohkem sobinud.

Soovitan vaadata!

Kusjuures - jõle fun oli leida end otsimas sarnasusi vaadatava filmi ja Helmi süviku ning Kassinurme lahingute vahel. Uskuge või mitte - neid kohti on päris mitmeid võimalik leida. :D

Üles

Näita postitusi vastavalt:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta  [ 48 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine

Kõik ajad on GMT + 2 tundi

Vaata tegelaste toimetusi

Tegelased siin foorumis: Mitte ühtegi rändurit ja 1 tundmatu seikleja

Sul puuduvad õigused uute teemade algatamiseks siin foorumis
Sul puuduvad õigused postitustele vastamiseks siin foorumis
Sul puuduvad õigused oma postituste muutmiseks siin foorumis
Sul puuduvad volitused oma postituste kustutamiseks siin foorumis
Sul puuduvad volitused manuste lisamiseks siia foorumisse

Otsi :
Mine :