PEIDETUD KUNINGRIIK

Öötaeva säravate tähtede all
Praegu on 22. juuni 2018, 05:48

Kõik ajad on GMT + 2 tundi

Tee uus teema Vasta  [ 135 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Järgmine
Autor Sõnum
 Postituse teema:
PostitusPostitatud: 19. juuni 2005, 09:08 
Eemal
Tegelase avatar

Postitused: 146
vanevald kirjutab:
no kelle muu arvamust ta siis ikka peaks esindama kui mitte enda oma?

a, ja ütle ka, mis on sinu arvates väärtfilm

On mis on. Ja ma ütlesin, et mulle värtfilmid lihtsalt ei meeldi. Mul suva milleks neid nimetada, mulle ei meeldi ikkagi. Ma loodan, et ma tegin oma arvamuse arusaadavaks.

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 19. juuni 2005, 10:45 
Eemal
Korra looja
Tegelase avatar

Postitused: 879
Mulle ka kunagi ei meeldinud. Aga siis ma hakkasin iga päev filme vaatama, vaatasin kohe mitu tükki päevas ja sain pidevalt vanemaks. Lõpuks, kui teisele poole kaamerat jõudsin, siis mõtlesin juba teistmoodi.

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 19. juuni 2005, 14:27 
Eemal

Postitused: 194
Tekib küsimus, mis on väärtfilm? Lihtsalt film, mis on hästi tehtud?

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 20. juuni 2005, 10:06 
Eemal
Peidetud Kuningriigi ilusaim mees

Postitused: 630
Keegi pani kunagi kommentari maha, et väärtfilmid on need mida ETV südaöösiti näitab ja mida too tobe kriitik soovitas saatekavas.
Ükskord me siis vahtisimegi 6 h mingit prussakate siblimist, pimedas toas ning ma ei leia, et tegemist oli väärtfilmiga. Ainuke kellele selline asi võis huvi pakkuda, oli ehk mõni zooloog.

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 20. juuni 2005, 10:16 
Eemal

Aga mis on väärtfilmi kriteeriumiks? Miks ei võiks näiteks siin teemas arutatud SW ep3 olla väärtfilm - sellel on isegi oma kultuuriline väärtus (muidugi mitte nii suur, kui esimesel SW'il)? Mis teeb filmist "väärtfilmi"?

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 20. juuni 2005, 10:56 
Eemal
Peidetud Kuningriigi Rõvedaim Mees
Tegelase avatar

Postitused: 1182
no kultuuriline väärtus ei tähenda sugugi väärtfilmi. "rambol" on ka päris suur kultuuriline väärtus aga kas see on väärtfilm?

üldse mingi sellise laialivalguva mõiste defineerimine on väga libedale teele minek. ja ega ma tegelikult seda sõna "väärtfilm" ei armasta ka. suures osas see mõiste seostubki etv ja ilmar raagi ja jaan ruusiga.

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 20. juuni 2005, 11:06 
Eemal
Korra looja
Tegelase avatar

Postitused: 879
Üldiselt on nii, et väärtfilmid on kunstilisema lähenemisega tehtud, sisaldavad tihti väga pikki kaadreid, on täis ebaolulisi kaadreid, mida kommertsfilmide puhul ei ole. Seepärast näidatakse neid filmifestivalidel, aga mitte suurtes kinodes (Eestis siis ainult Sõpruses). Tegelt peaks nende kohta vist ütlema kunstfilmid (aga see kõlab tobedalt) või kunstilised filmid (aga nii kutsuti nõuka ajal kõiki mängufilme).

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 20. juuni 2005, 11:15 
Eemal
Keskmaa Ordu Südametunnistus
Tegelase avatar

Postitused: 4695
Selle definitsiooni järgi on terve hulk väga viletsaid filme "väärtfilmid".
Mina olen asjast saanud aru umbes nii, et väärtfilm on hea autorifilm. S.t. film, mille rezhissöör on oma soovi järgi (ja hästi) kokku pannud ja millega ta midagi enamat ütleb kui "Ameerika on lahe" ja "Kõva mees on hea olla, isegi kui vahel on ilgelt s**t tunne". Üldiselt jõulise produtsenditöö ning filmikompanii-poolse suure mõjuga filme väärtfilmideks ei loeta, olgugi nad vahel päris meeldivad vaadata ja maitsta. Väärtfilm on siis... sõnumiga autorifilm, mis on soovitatavalt paar filmiauhinda saanud või vähemalt tublisti kiita kriitikutelt. Ja Euroopa film on sagedamini "väärtfilm", sest Euroopa filmikompaniid pole nii massivse pealsuruva mentaliteediga üldiselt, ja produtsendi roll on traditsiooniliselt väiksem.
Väärtfilmi ei tehta selleks, et ta publikule hästi peale läheks, vaid seepärast, et rezhissööril on vähemalt iseenda meelest midagi maailmale ütleda.

Tera paremas käes,
jalge all lõriseb maa,
pilkavalt irvitab taevas.

kelner? midagi verist ja rrrrromantilist mulle, paluks

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 20. juuni 2005, 11:19 
Eemal
Tegelase avatar

vat siis. päris hea definitsioon ju

Tantilion kirjutab:
sisaldavad tihti väga pikki kaadreid, on täis ebaolulisi kaadreid

ebaolulisi kaadreid?

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 20. juuni 2005, 11:42 
Eemal

Tantilion def. alla läheb hästi näiteks "Sin City" ja Murumaa def. alla näiteks "Million Dollar Baby" ja "Aviator"? Ei vaidle mõlemale vastu.

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 20. juuni 2005, 13:46 
Eemal
Tegelase avatar

eastwood ütles oscarit vastu võttes, et film valmis kuu ajaga ja ilma nii hea tööstuseta ei oleks see võimalik olnud. ja kuigi miljoni dollari titat on küll kiidetud, siis on sellistel väljaütlemistel väga kõva kommertsimaik juures. justkui eastwood punnitas kähku filmi valmis, et jõuaks veel oscaritele ka kandideerida.

eks eastwood ole küll hea režissöör ilmselt, aga selliste väljaütlemiste peale mina seda küll vaadata ei taha

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 20. juuni 2005, 17:52 
Eemal
Tegelase avatar

Postitused: 146
Murumuna kirjutab:
Selle definitsiooni järgi on terve hulk väga viletsaid filme "väärtfilmid".
Mina olen asjast saanud aru umbes nii, et väärtfilm on hea autorifilm. S.t. film, mille rezhissöör on oma soovi järgi (ja hästi) kokku pannud ja millega ta midagi enamat ütleb kui "Ameerika on lahe" ja "Kõva mees on hea olla, isegi kui vahel on ilgelt s**t tunne". Üldiselt jõulise produtsenditöö ning filmikompanii-poolse suure mõjuga filme väärtfilmideks ei loeta, olgugi nad vahel päris meeldivad vaadata ja maitsta. Väärtfilm on siis... sõnumiga autorifilm, mis on soovitatavalt paar filmiauhinda saanud või vähemalt tublisti kiita kriitikutelt. Ja Euroopa film on sagedamini "väärtfilm", sest Euroopa filmikompaniid pole nii massivse pealsuruva mentaliteediga üldiselt, ja produtsendi roll on traditsiooniliselt väiksem.
Väärtfilmi ei tehta selleks, et ta publikule hästi peale läheks, vaid seepärast, et rezhissööril on vähemalt iseenda meelest midagi maailmale ütleda.

Vabandust lolli märkuse eest, aga seda ma nimetan juba mõiste avamiseks mitte definitsiooniks ja me oleme minu arust nagu SW teemas :roll:

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 20. juuni 2005, 21:56 
Eemal
Tegelase avatar

kahjuks ei vabanda välja, sest sinu lauses puudus mõte

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 22. juuni 2005, 09:42 
Eemal
Korra looja
Tegelase avatar

Postitused: 908
Ma mõtse ja mõtse ja ei suutnud välja mõelda... kui Windu ja Palpatine võitlevad, siis miks ühest valgusmõõgalöögist terve suur aken kildudeks läheb? Lihtsalt peaks üks lõige sinna sisse tulema ja kõik.

- Rudolf Hess

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 22. juuni 2005, 12:22 
Eemal
Tegelase avatar

Postitused: 801
Elendil kirjutab:
Ma mõtse ja mõtse ja ei suutnud välja mõelda... kui Windu ja Palpatine võitlevad, siis miks ühest valgusmõõgalöögist terve suur aken kildudeks läheb? Lihtsalt peaks üks lõige sinna sisse tulema ja kõik.

Järsku oli klaas pinges ning piisas väikesest praost... :)

Üles
 Profiil  

Näita postitusi vastavalt:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta  [ 135 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Järgmine

Kõik ajad on GMT + 2 tundi

Vaata tegelaste toimetusi

Tegelased siin foorumis: Mitte ühtegi rändurit ja 2 tundmatut seiklejat

Sul puuduvad õigused uute teemade algatamiseks siin foorumis
Sul puuduvad õigused postitustele vastamiseks siin foorumis
Sul puuduvad õigused oma postituste muutmiseks siin foorumis
Sul puuduvad volitused oma postituste kustutamiseks siin foorumis
Sul puuduvad volitused manuste lisamiseks siia foorumisse

Otsi :
Mine :