PEIDETUD KUNINGRIIK

Öötaeva säravate tähtede all
Praegu on 16. juuli 2018, 04:44

Kõik ajad on GMT + 2 tundi

Tee uus teema Vasta  [ 8 postitust ] 

kes neist?
Bene Gesserit ja kõik neisse puutuv, v.a Jessica 0%  0%  [ 0 ]
Mainitud mentaadid, v.a Duncan Idaho 0%  0%  [ 0 ]
Erinevaid sündmusi mõjutanud Fremenid 14%  14%  [ 2 ]
Emand Jessica 29%  29%  [ 4 ]
Duncan Idaho 7%  7%  [ 1 ]
Parun Harkkonnen, ka Aliasse seestunult 36%  36%  [ 5 ]
Printsess Irulan 0%  0%  [ 0 ]
keegi muu 14%  14%  [ 2 ]
Häälte arv : 14
Autor Sõnum
 Postituse teema: Üks arvamusküsitlus Dune esimese kolme raamatu üldistusena
PostitusPostitatud: 07. juuli 2004, 22:33 
Eemal
Korra looja
Tegelase avatar

Postitused: 908
Milline väljatoodud osapooltest omas lõpptulemuse suhtes kõige suuremat mõju? Ja MIKS?

Lõpptulemuseks siis see, mis kolmanda raamatu (Düüni Lapsed) lõpuks lõpule jõudis. Ma võtan esimest kolme teost eraldi triloogiana kui Paul Atreidese elu käsitlemist.

Paluks osapooltest välja jätta tegelastena Paul, Leto II ja Ghalima. Sama kehtib ka "must-happen" sündmuste/vms. kohta ilma milleta asi poleks üldse edasi liikunud, nagu näiteks tegelaste sündimised või Bene Gesseriti aretusprogramm, ilma milleta poleks esimese raamatu sündmused isegi alanud. Loodan et saate aru mida ma mõtlen. :)

Ehk siis laskugem sügavuti, kes kõiki kolme raamatut lugenud on.

- Rudolf Hess

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 09. juuli 2004, 14:53 
Eemal
Rändrüütel
Tegelase avatar

Postitused: 509
Hetkel on ära märgitud nii fremenid kui Harkonnen, kes mõlemad mängisid väga suurt rolli. (Minu valik jäi siiski parunile). Ilma fremeniteta ei oleks Paul iial oma võimu saavutada. Targasti ütles Leto oma pojale, et siin tuleb valitseda kõrbejõuga. Samas kui nad mängivad Pauli jaoks olulist rolli, siis aeg sööb nd välja - nad ei sobi sellele Düünile, mida Paul ja dr. Kynes plaanivad. See kõrbejõud kustutatakse veega ning pannakse elama reeglitesse nagu taim lillepotti. Seetõttu otsustasingi ma parun Harkkonneni kasuks, keda ei suutnud keegi reeglitesse panna. Ta ei ole kindlasti lemmik tegelane ja ka tema tegelaskuju elu jäi raamatute sündmuste keskel kesiseks, kuid tema teod mõjutasid ju lõpuks ka Pauli lapsi ning nende läbi veel paljusid järgnevaid inimpõlvi. (Läbi Leto II pikkaea) Pole tähtis, kellena sa sured, vaid see, millise jälje sa endast maha oled jätnud. Harkonneni jälg oli vägev - tema ostis ära Yueh, kes reetis oma paruni. Harkonneni läbi sai Atreidis võimule ja tänu neile ka kõrvaldati nad sealt. Paul süüdistab Vladimir Harkonneni oma isa surmas ja seega on tema vaen eelkõige tema vastu. Alia ja paruni kohtumine tüdruku lapsepõlves. Pauli esimese poja surm... Kõik on Harkonnenide kättetöö. Ja siis veel Alia... kelle kaudu parun ei loobu Atreideseid kimbutamast ka peale surma.

Vaadates veel seda nimekirja, jääb silma emand Jessica, kes antud sündmustele ühelt või teiselt poolt kaasa aitas. Kuid tema olulisemaks teoks jääb ikkagi Bene Gesserite reetmine ning tõuke Alia üksindusele ja hullusele annab ju ka tema. Ma pean küll tõdema, et Alia- Jessica ning üleüldse Alia kasvamine ja arenemine selleks, kes temast viimaks saab, on mind kogu selle maailma juures vast kõige enam võlunud.

Sa palud välja jätta tegelase Ghanima. Küsiksin, miks? Mida nii olulist tema korda saatis? Pigem oli tema kõrvalseisja, kes osasid sündmusi taganttõukas. Samas ei pea ma teda niisama oluliseks kui Pauli, Leto II.

W.B. Yeats

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 09. juuli 2004, 15:03 
Eemal
Korra looja
Tegelase avatar

Postitused: 908
Ghanima jätsin ma pigem põhimõttelistel kaalutlustel välja... kui Pauli poja ja Leto II õe. Sest kõik mida ta tegi (vähemalt kuni Leto II minekuni kõrbesse) oli venna tegudega tihedalt seotud.

- Rudolf Hess

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 02. september 2004, 19:44 
Eemal
Keskmaa Ordu Südametunnistus
Tegelase avatar

Postitused: 4695
Ma ei suuda "lapsi" lugeda, ma lihtsalt ei suuda. Olen 3-4 korda seda raamatukogus käes hoidnud ning lehitsenud, aga ma ei suuda seda lugeda. Minu jaoks oli "Düün"i lugemine tõeline shokk, ma hingasin ja elasin mittu kuud ainult Düüni-rütmis ning see oli raamat, mis "Äärelinna Buddha" kõrval on mulle vist enim mõju avaldanud üleüldse. ja siis ma lugesin palju aastaid hiljem "messiast" ja sain iiveldusshoki - et kuidas säärane KÄKK üldse sai kokku keeratud ja milleks. Ja ma ei julge järgmist asja lugeda. Minu ettekujutust neist tüüpidest ja nende saatustest ei saa ei messias ega lapsed enam muuta, nad saavad seda ainult segada. Ning sellega ma ei raatsi riskida.

Tera paremas käes,
jalge all lõriseb maa,
pilkavalt irvitab taevas.

kelner? midagi verist ja rrrrromantilist mulle, paluks

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 11. september 2004, 20:51 
Eemal
Korra looja
Tegelase avatar

Postitused: 508
Olles lõpetanuna Düüni lapsed, jõudsin järeldusele, et kõige enam asju mõjutanud isik oli parun Harkkonnen. Paljud asjad said alguse või lõpu paruni mahhinatsioonide läbi. Ilma tema tegevuseta poleks paljud sündmused üldse aset leidnud. Seetõttu väheneb ka fremenite tähtsus, Paul saavutas oma võimu tänu Harkkonneni plaanidele ja fremenitele, ilma esimesta poleks ta fremenite juurde pagenud ja elu oleks jätkunud nagu ta oleks jätkunud, Seega langesid fremenid minu valikust välja, nagu ka paljud teised tegelased või organisatsioonid, kuna mitte ühelgil polnud raamatute sündmustele nii suur mõju kui parun Harkkonnenil.

Kõik lootus jätke, astudes siit sisse!

Dante "Põrgu"

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 11. september 2004, 21:59 
Eemal
Ordurüütel, Elrondi Koja Sinine Emand
Tegelase avatar

Postitused: 9501
Minu meelest Emand Jessica.
Ta on nii vastuolulune tegelane, et miskipärast tundub tema olema peamine niiditõmbaja. Kuigi ka temaga manipuleeritakse...

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 12. september 2004, 11:18 
Eemal
Tegelase avatar

Postitused: 51
Mina hääletasin parun Harkonneni poolt. Tänu temale toimusid mitmed väga tähtsad sündmused tema eluajal ja ka pärast tema surma.

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 24. november 2004, 21:12 
Eemal
Tegelase avatar

Postitused: 801
Olen lugenud ammu, aga kui ma nüüd loetut meenutasin, siis andsin hälle Emand Jessicale... mulle tundub, et tema on kõige rohkem «süüdi»... tema ja Pauli sünd on see pöördepunkt, kust asjad läksid nö. mujale...

Rohkem sedavõrd ammuse lugemisega põhjendada enam ei suuda... seda enam, et kõik kuus Frank Herberti kirjutatud Düüni-romaani on mu peas suht ühtse kompoti moodustanud...

Üles
 Profiil  

Näita postitusi vastavalt:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta  [ 8 postitust ] 

Kõik ajad on GMT + 2 tundi

Vaata tegelaste toimetusi

Tegelased siin foorumis: Mitte ühtegi rändurit ja 1 tundmatu seikleja

Sul puuduvad õigused uute teemade algatamiseks siin foorumis
Sul puuduvad õigused postitustele vastamiseks siin foorumis
Sul puuduvad õigused oma postituste muutmiseks siin foorumis
Sul puuduvad volitused oma postituste kustutamiseks siin foorumis
Sul puuduvad volitused manuste lisamiseks siia foorumisse