PEIDETUD KUNINGRIIK

Öötaeva säravate tähtede all
Praegu on 16. juuli 2018, 04:47

Kõik ajad on GMT + 2 tundi

Tee uus teema Vasta  [ 32 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
 Postituse teema: Babylon 5
PostitusPostitatud: 03. juuni 2004, 11:41 
Eemal
Korra looja
Tegelase avatar

Postitused: 879
Ma ei tea, kuidas teile tundub, aga minu meelest sellest paremat ulmesarja ei ole. Lahedad tegelased, usutav tehnoloogia, ettearvamatu, väga tugev ja täiuslik stoori. Paraleele võiks tõmmata Sõrmuste Isandaga, nagu Frodo/Sheridani haavata saamine, Khazza-dum/Zahha-dum, Gimli ja Legolas/G`Kar ja Londo, Maakonna "puhastamine"/Maa kodusõda, neid sarnaseid punkte on veel ja veel.
Lisaks võimsad kosmoselahingud, mis olenemata sarja väljalaskeaastast kannatavad täiesti huviga jälgimist.
5+

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 03. juuni 2004, 11:58 
Seda on ju sarja looja Straztszhunsky (krt, poola nimed) ise tunnistanud, et suur Sõrmuse fänn.

Sheridani langus Zahha-dumis on otseselt ülekantav Gandalfi hukkumisele Khazad-dumis.

Üles

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 03. juuni 2004, 12:10 
Eemal
Korra looja
Tegelase avatar

Azaghal kirjutab:
Seda on ju sarja looja Straztszhunsky (krt, poola nimed) ise tunnistanud, et suur Sõrmuse fänn.

Sheridani langus Zahha-dumis on otseselt ülekantav Gandalfi hukkumisele Khazad-dumis.

Jep. Kuigi tegelased on vahetunud. Sest Sheridan peaks olema justkui Frodo; ja Gandalf salapärane Kosh, kes samuti hiljem "muutub".
Ma olen kuulnud, et Straczynski käskis isegi näitlejatel triloogia läbi lugeda, et nad paremini oma rolli suudaksid sisse elada, või midagi.

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 03. juuni 2004, 12:26 
Eemal
Tegelase avatar

Postitused: 417
Babylon 5 mulle väga meeldis! Olen näinud kõiki serjaali osi ja pikki filme. Huvitav kas TV3 neid kordama kunagi hakkab või näitas seda hoopis Kanal 2.

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 03. juuni 2004, 13:43 
Eemal
Tubli Keskmaa Tundja
Tegelase avatar

Postitused: 238
Babylon 5 teleseriaalina on meeles küll. Kahjuks oli mu ajaressursiga tol korral nagu oli, seega, sain vaadata üsna tükati. Meeldis lugude tausta läbimõeldus ja põhjendatus.
Kahju, et Eowyni fännileht ei ole enam üleval, see oli üsna ammendav infoallikas kogu sarja kohta.
EHk viitsib emand Eowyn selle kuskile uuesti üles riputada? Ah?

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 03. juuni 2004, 16:35 
Eemal
Tegelase avatar

Postitused: 801
Kui telesarjandus oleks vaid Star Trek, Stargate-misiganes, Cleopatra 2525 jne., siis oleks Babylon 5 tõesti Sarjade Sari, aga õnneks on olemas Lexx ja Farscape.

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 03. juuni 2004, 18:24 
Eemal
Korra looja
Tegelase avatar

Babylon 5: Legend of the rangers

Ehk tehti selline pilootprojekt, ja kuigi arvustused olid positiivsed ja fänne ju jagub, sari siiski käiku ei läinud.
Ise olen ka seda näinud, ja peaks mainima, et ma poleks ka sellest sarja teinud, ainuüksi selle jubeda "tulistamise" süsteemi pärast, mis Liandra küljes oli. See on üks tobedamaid ja lapsikumaid ideid, mida ma ühes ulmefilmis näinud olen. Tõsi, Ulmeguru soovitatud sarjast LEXX nägin ma ühte pilti ka, aga see oli kõigest pilt. :roll:

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 03. juuni 2004, 20:50 
Eemal
Keskmaa Ordu Rüütel
Tegelase avatar

Postitused: 2862
Seal tekkis kusjuures ka väike autoriõiguse küsimus...vaadake milleks esitäht-lühendub Legend of the Rangers... :D

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 07. juuni 2004, 12:36 
Eemal
Rändrüütel
Tegelase avatar

Postitused: 509
Aga nagu Tantillion eespool mainis, on tõesti tegu ühe parima ulmesarjaga mis tehtud on. Seda sarja vaadates ma niiväga ei tõmmanudki paraleele Babylon 5e ja sarja vahel, kuid aasta tagasi sattusin lugema üht väga head artiklit - http://www.jumpnow.de/b5lotr Siis hakkasin ma alles mõtlema sarnasustele, mis oleksid pidanud mulle varemgi sarnased tunduma..

Aga jah.. sari on supper.. Tegelikult ei ole seda õiget sõna. Algselt võlus mind selle juures see maailm ning eripära. See, et sel oli üks jätkuv lugu. Mida edasi sari läks, seda enam hakkasid mind võluma tegelased - nende läbimõeldus ja see, kuidas nad looga kasvasid. Parimad näited on Londo ja G'Kar. Ning ka Delenn... Ja Babylon 5e puhul ei olnud peamine tähelepanu suunatud laskmisele, paugutamisele nagu tihti juhtub olema, vaid tegelastel - miks nad midagi teevad, nende valikud jne.. Sa võib Babylon5t uuesti ja uuesti vaadata ja muudkui imestada, kuidas suudeti midagi sellist teha. Ma lugesin kuskilt telekavast, kui sarja kanal 2st näitama hakkati, et tegu on inteligentse inimese ulmesarjaga.. Jah, see on üks täpsemaid iseloomustusi, mida ma ajakirjandusest leidnud olen.. See ei ole meelelahutus, vaid see ikka annab vaatajale palju...

Mis puutub järgedesse, siis Crusade'i esimene kord vaadates oli elamus täiesti negatiivne. Võib-olla lootsin midagi samal tasemel kui sari... Seega pole ime miks pettusin. Just natuke aega tagasi vaatasin uuesti ja siis oli mõni osa täitsa nauditav, kuigi tegelased jäid ikka tunduvalt alla Babylon 5e tegelastele.. Aga ainult 13 osa ka.. Nad ei jõudnud niimoodi areneda kui Babylon 5e tegelased.. Aga Galen näis täitsa huvitav tegelane...

Mis puutub filmidesse, siis kõige enam meeldis "In the Begining" See oli ka ainuke film neist, mis midagi andis sarjale juurde. Teised olid kuidagi rohkem eelseisvamad ning peamiselt lahingtegevuse peal väljas. "Call to arms" meeldis ka...

W.B. Yeats

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 07. juuni 2004, 13:06 
Eemal
rändur ja Durini Koja Sell
Tegelase avatar

Postitused: 3340
Kui eesti kanal näitas Babyloni, siis juhtusin vaid jupiti teleka ette. See, mida aga nägin, oli hää. Kindlalt kõige parem eestis näidatud ulmesarjadest. Eestis, rõhutan ;)

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 07. juuni 2004, 17:10 
Eemal
Tegelase avatar

Postitused: 174
Ulmeguru kirjutab:
Kui telesarjandus oleks vaid Star Trek, Stargate-misiganes, Cleopatra 2525 jne., siis oleks Babylon 5 tõesti Sarjade Sari, aga õnneks on olemas Lexx ja Farscape.

Lisaksin Firefly. Lexx on mulle võõras, uurin.
Kuigi Star Trek oli on ja jääb klassikaks on tal omad vead.

Babylon5...kuskil ma juba kiitsin teda kõvasti. Karakterid, jutustamise viis, näitlejad pingutasid ühiselt jne.jne. Samuti ei teinud sarjale halba see, et loojad teadsid juba alguses, mis millal ning miks toimub. Nii ei kaldutud kõrvale ja laiali valgumised olid minimaalsed võrreldes nii mõnegi...
B5'st on paljud sarjade autorid shnitti võtnud ja B5 loojad on tunnistanud, et nemad omakorda kasutasid veidi Tolkieni teemasid ning ka Lovecrafti omi.

p.s. Lexx uuritud...on neh kena asi. Kes minumoodi teadmatud neile link:
http://www.sadgeezer.com/html/modules.php?op=modload&name=Sections&file=index&req=viewarticle&artid=21&page=1&POSTNUKESID=f5703b437066b9730a464838d5783ebd

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 16. juuni 2004, 23:39 
Eemal
Tegelase avatar

Postitused: 51
Mul siiani osa dialoogi peas, seda sai ikka mitu korda läbi vaadatud.
Ah, need head ajad...

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 12. september 2004, 10:44 
Eemal
Tegelase avatar

Postitused: 8
Mina olen näinud kõiki Babylon 5 episoode ja filme ning olen nõus, et see on üks parimaid ulmesarju läbi aegade, sest seal on peale 'actioni' ka mingi mõte sees....
Samuti olen ma aga suur Star Treki fänn, võin tunnistada, et olen näinud kõiki TOS, TNG ja uue sarja Enterprise osi. Ma arvan, et Star Treki fänniks on mind teinud just selle sarja lootus paremale tulevikule, samas tuleb ka silmas pidada väga häid näitlejaid Star Treki sarjades nagu seda on näiteks Data (Brent Spiner) TNG-s 8) .

Kõigile Star Treki huvilistele on nüüd fännklubi foorum aadressil (http://www.startrekeesti.net.myfreebb.com) ning samuti uue telesarja Star Trek Enterprise lehekülg (http://www.startrekeesti.net) ;)

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 12. september 2004, 12:39 
Eemal
Ordurüütel, Elrondi Koja Sinine Emand
Tegelase avatar

Postitused: 9501
Mulle meeldis tohutult. Näitlejate valiku poolest. Süžee poolest ja nagu teisedki on varem märkinud, sellepärast, et seal ei olnud rõhk lahingutel vaid diplomaatial.
Muide, mu esimene nimi siin foorumis oli pärit B5-st.

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 12. september 2004, 13:16 
Eemal

Postitused: 19
Tõesti oli päris hea sari. Parem (vabandust!) igal juhul, kui Startrek (vabandust veelkord). Aga ulmesarjadest üldse on mu lemmikuks ikkagi X-Files (noh, see on ikkagi ulmekas, mitte krimisari) ja mõningate mööndustega ka SG.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi vastavalt:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta  [ 32 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine

Kõik ajad on GMT + 2 tundi

Vaata tegelaste toimetusi

Tegelased siin foorumis: Mitte ühtegi rändurit ja 1 tundmatu seikleja

Sul puuduvad õigused uute teemade algatamiseks siin foorumis
Sul puuduvad õigused postitustele vastamiseks siin foorumis
Sul puuduvad õigused oma postituste muutmiseks siin foorumis
Sul puuduvad volitused oma postituste kustutamiseks siin foorumis
Sul puuduvad volitused manuste lisamiseks siia foorumisse