PEIDETUD KUNINGRIIK

Öötaeva säravate tähtede all
Praegu on 16. juuli 2018, 05:01

Kõik ajad on GMT + 2 tundi

Tee uus teema Vasta  [ 19 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Postituse teema:
PostitusPostitatud: 12. jaanuar 2005, 21:38 
Eemal
rändur ja Durini Koja Sell
Tegelase avatar

Postitused: 3340
Tõlkisin kunagi ühe le Guini novelli.. Mingiks sihttarbeliseks kasutamiseks. Peaaegu kõik tekstid on kättesaadavad. Mirc selleks näiteks. Meil terve arvutt täis igast kraami. Ilmselt sisaldab see rohkem kui terve meie raamatukogu.. mis koosneb mmm.. maideagi 8000 isendist. Niiet mõtle sellele.

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 22. august 2007, 11:56 
Eemal
Tegelase avatar

Postitused: 217
,,Rocannoni maailm" oli suurepärane raamat, soovitan lugeda. ,,Pagenduse planeet" oli kah normaalne. Ülejäänud osad ei olnud minu arust enam midagi erilist. Kultuuride kokkupõrked ei ole just see teema, mis mind huvitaks, aga ,,Rocannoni maailmas" rääkis ta õnneks muudest asjadest kah.

Üles
 Profiil  

Postituse teema: Re: Ursula K. Le Guin
PostitusPostitatud: 30. august 2007, 20:29 
Eemal
Keskmaa Ordu Südametunnistus
Tegelase avatar

Postitused: 4695
Mulle meeldib vist ikkagi "Pimeduse pahem käsi" enim.
Sest see paneb mu mõtlema soolisuse ja selle veidruste üle. Missugused me oleksime, kui vahetaksime iga kuu sugu, teadmata ise iial ette, kummaks me saame, meheks või naiseks. Millised me oleksime, kui käiksime enamus aega üldse ilma soota ringi? Ja muidugi -mis on vaprus ja kuidas seda kasutada on ju samuti selle raamatu teema.
Lisaks on mulle kui veel nõukogudeaja lapsele hingelähedane diktatuuride ja türannide teema - seda enam, et Le Guin vaevub tavaliselt andma ka parema alternatiivi, õnnelikuma maailma.

seda lugu (nimi meelest põgenenud, aga oli meil osake raamatust "Maailmad ja metsad"), kus on pisikesed humanoidid, keda inimestest sõjavägi peab mingites ahvideks ja rõvedalt piinab ja tallab, ma eriti hea meelega üle ei loe. Tuju teeb halvaks.

Tera paremas käes,
jalge all lõriseb maa,
pilkavalt irvitab taevas.

kelner? midagi verist ja rrrrromantilist mulle, paluks

Üles
 Profiil  

Postituse teema: Re:
PostitusPostitatud: 14. september 2007, 13:30 
Eemal
Tegelase avatar

Postitused: 220
Mortimer kirjutab:
Taliesin kirjutab:
Meremaa-sari on fantastiline. Ainuke puudus on tema liigne lühidus. Maagia on ka hästi lahti seletatud (asjade õigete nimede teadmine) ja tegelased on ka väga sügavad.
Igastahes - üks mu lemmikkirjanikke.

Ka mulle meeldib taoline lähenemine.
Arvan, et oleks täiesti huvitav teha kohe eraldi teema, mille all inimesed seletavad loetud autorite käsitlust maagiast.
LeGuini käsitlus oleks kindlasti üks huvitavamaid.

Jätkuteemana Taliesini poolt välja toodud huvitavale maagiakäsitlusele mainin, et sarnast käsitlust on kasutatud ka "Eragonis", kuigi seal voolab maagia läbi ratsuri tänu tema Draakonile. Samas pead sa siiski õigeid "Sõnu" teadma, ma saan aru. (Vabandan "Eragoni" austajate ees, kuna olen näinud ainult filmi, mis oli üliigav. Seega palun parandage mind, kui leiate midagi parandamisväärset.)

Teine asi ka veel - palun ärge vaadate SciFi Channeli Earthsea'd, see on uskumatu pask. Originaalteosest pole midagi järele jäänud, lisaks on dialoog vaimuvaene ja täiesti kohatu armulugu kahe peategelase vahel rikub kogu teose ära. Läheks kategooriasse "filmist eemalehoidmise soovitus".

Üles
 Profiil  

Näita postitusi vastavalt:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta  [ 19 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2

Kõik ajad on GMT + 2 tundi

Vaata tegelaste toimetusi

Tegelased siin foorumis: Mitte ühtegi rändurit ja 1 tundmatu seikleja

Sul puuduvad õigused uute teemade algatamiseks siin foorumis
Sul puuduvad õigused postitustele vastamiseks siin foorumis
Sul puuduvad õigused oma postituste muutmiseks siin foorumis
Sul puuduvad volitused oma postituste kustutamiseks siin foorumis
Sul puuduvad volitused manuste lisamiseks siia foorumisse