PEIDETUD KUNINGRIIK

Öötaeva säravate tähtede all
Praegu on 16. juuli 2018, 05:00

Kõik ajad on GMT + 2 tundi

Tee uus teema Vasta  [ 35 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
 Postituse teema: Star Wars\Tähesõjad
PostitusPostitatud: 09. mai 2004, 12:03 
Eemal
Korra looja
Tegelase avatar

Postitused: 879
Ehk siis, kuidas teile Lucase kosmoseooperid istuvad ?
Mina igaljuhul olen neist vaimustuses. Eelkõige sellest keerukast maailmast, muinasjutulisest ülesehitusest; ja mitte ainult filmide puhul. Hiljuti avastasin enda jaoks ka koomiksid. Kõlab veidralt, aga need omavad. Ma olen lugenud neist kolme (Heir to the Empire, Dark force rising ja Last command). Need kolm moodustavad terviku, Tähesõdadele omase triloogia. Tegevus on viis aastat pärast Episode VI lõppu. Tegelasteks nagu ikka Skywalker, Solo, Chewie, C3PO ja teised vanematest filmidest pärit ässad. Omandasin ma need digitaalsel vormil. Ja ma pean ütlema - need tekitavad mingit sõltuvust, tahaks teada, mis edasi saab. Peab järgmiseid osasid otsima hakkama.
Antud koomiksid olid värvilised, väga hea kvaliteediga ja tehtud Timothy Zahni raamatute alusel.

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 12. mai 2004, 17:00 
Eemal
Tegelase avatar

Postitused: 478
peaks ütlema et IV - VI osa olid tõesti tasemel. Sisu oli igati tervikik ning vastuvõetav. I osa tundus mulle sulaselge jamana :evil: II osas oli pandud liiga suur rõhk eriefektide peale ning muu unarusse jäetud. Raevu ajas. Eks kunagi III osa vaadates näe, milliseks lõplik arvamus kujuneb :? Hetkel leian, et esimesena valminud kolm osa kuuluvad linateoste koorekihti

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 12. mai 2004, 18:06 
Eemal
Tegelase avatar

Postitused: 417
Meeldivad kõik kolm vana osa. Eriti nunnud tegelased on Ewokid (kui ma seda nüüd õieti kirjutasin). Kahest uuemast osast esimene on täielik saast. Peaaegu terve film on pühendatud rallile. Teine osa on palju vaadatavam.

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 12. mai 2004, 20:31 
Tõeliselt meeldis ainult V osa. Selles oli tugevat stiilset ohutunnet ja ilusaid ootamatuseid. Tõeliselt nauditav! Need muumimõmmikud seal VI osas olid täiesti üle mõistuse jaburad. Samuti need kõikvõimalikud ebardid VI osa alul.

Üles

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 12. mai 2004, 20:39 
Eemal

Postitused: 273
Lugesin venekeelset versiooni Star Wars'ist (kusagil riiulis praegu). Kõik kolm osa ühte raamatusse kokku võetud. George Lucas oli autoriks märgitud. Lugemisel oli huvitav, et esimene osa võttis raamatust 175 lk, teine 120 ja kolmas osa vaid 40. Filmiga oli vist samamoodi, mida edasi, seda suuremat osa mängis filmist puhas 'action' ja eriefektid, lugu edasi ei läinud.
Aga kogu saagana on SW mulle ikkagi meeldinud.

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 12. mai 2004, 20:45 
Eemal
Tegelase avatar

Postitused: 417
Er-Murazor kirjutab:
Need muumimõmmikud seal VI osas olid täiesti üle mõistuse jaburad.

Ega Angmari Nõidkuningale ei saagi "muumimõmmikud" meeldida! :D Sest kui talle need meeldiksid siis ta poleks Nõidkuningas ja Angmari troonil valitseks keegi teine. Näiteks Ulaire Elving või keegi teine nazgultšik. :twisted:

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 12. mai 2004, 20:49 
Eruvyreth kirjutab:
Ega Angmari Nõidkuningale ei saagi "muumimõmmikud" meeldida! :D Sest kui talle need meeldiksid siis ta poleks Nõidkuningas ja Angmari troonil valitseks keegi teine. Näiteks Ulaire Elving või keegi teine nazgultšik. :twisted:

Ei - asi pole selles. Siis kui ma asja vaatasin, polnud ma ka veel Nõidkuningas ;) Asi lihtsalt selles, et Lucas oli läinud mingit roosamannatsemise ja seebistumise teed (tüüpmehhikolik näide - ta pole mu armuke, ta on mu õde), mis oli pärast suurejoonelist viiendat osa suhteliselt vähepakkuv.

Üles

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 13. mai 2004, 08:04 
Eemal
Keskmaa Ordu Relvakandja
Tegelase avatar

Postitused: 444
Naeran hingetuks :rollsmile: kuis kunagi tehtud tähesõjad ja V-seeria hüüdlaused ja loosungid ei klapi tänapäeva ühendriikide ja hSS'ga. Kuid samas on kahju ilusate võimaluste mahamängimisest, mis USA' l ja inimkonnal koos nendega oli. :nutan:

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 13. mai 2004, 11:23 
Eemal
Korra looja
Tegelase avatar

Postitused: 133
Nii, minu edetabel filmide kohta on järgmine:

1. Attack of the Clones (V)
2. A New Hope (I)
3. The Phantom Menace (IV)
4. Empire Stikes Back (II)
5. Return of the Jedi (III)

Loetud Star War romaanide edetabel:

1. The Phantom Menace (Terry Brooks)
2. Attack of the Clones (R. A. Salvatore)
3. Approaching Storm (Alan Dean Foster)
4. Rogue Planet (Greg Bear)
5. Darth Maul: Shadow Hunter (Michael Reaves)
6. Star Wars (George Lucas, Alan Dean Foster)
7. Splinter of the Mind's Eye (Alan Dean Foster)
8. Shatterpoint (A Clone Wars novel), (Matthew Stover)
9. Han Solo at the Star's End (Brian Daley)

Romaanidest huvitab mind enam sarja algusperiood, täpsemalt epsioodide IV-VI vahele jäävad tühikud ning siis päris viimane ots: New Jedi Order. Päris huvitavad on ka Timothy Zahni kaks triloogiat, mis alagavad romaaniga A heir to the Empire, aga ma pole seda veel päris läbi lugenud. Üldiselt saigi SW romaanihullus Zahnist alguse. Üsna huvitav peaks olema ka James Luceno romaan "Cloak of Deception", mis toimub vahetult enne episood IV algust... Obi Wan ja Jinn "jõuavad filmi" just selle romaani lõpust ;-)

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 13. mai 2004, 13:07 
Zmaiko kirjutab:

2. A New Hope (I)

Zmaikol on see järjekord pisut teisti toodud. Kui ma rääkisin V osast, siis pidasin ma silmas Empire Strikes Back nime all tuntud osa.

Üles

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 13. mai 2004, 20:10 
Eemal
Korra looja
Tegelase avatar

Postitused: 879
Er-Murazor kirjutab:
Zmaiko kirjutab:

2. A New Hope (I)

Zmaikol on see järjekord pisut teisti toodud. Kui ma rääkisin V osast, siis pidasin ma silmas Empire Strikes Back nime all tuntud osa.

Just, järjestatakse ikka stoori alusel, mitte väljalaske aasta alusel. Ja see on nii ametlikult (filmide pealkirjad).
Enda umbmäärane järjestus :

Episode V
Episode VI
Episode IV
Episode II
Episode I

Ma arvan, et esimeses osas oli liiga suurt rõhku pandud väikesele Anakinile, ta oleks võinud veidi vanem olla, siis ei oleks sellist lastefilmi maiku jätnud. Gunganite vastu pole mul midagi, küll aga Jar-Jar Binksi vastu, see loom on ju puhta pede. Jällegi mõjub lapselikult. Kuuldavasti plaanib Lucas kolmanda episoodi teha märksa süngema, et kõik need jedide surmad ja uue impeeriumi teke mõjuksid paremini. Loodan, et ta teeb selle ka teoks ! Ma juba nii väga tahan näha, kuidas Anakin tükkideks raiutakse. Aga alles 2005...

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 13. mai 2004, 23:11 
Eemal
Korra looja
Tegelase avatar

Postitused: 908
minu järjestus (arusaamatuste vältimiseks ei mingeid nummerdamisi):

1. Return of the Jedi
2. Attack of the Clones
3. The Empire Strikes Back
4. The Phantom Menace
5. A New Hope

Kahel esimesel kohal asuvad filmid on samal kohal ka minu kõigi filmide pingereas. Olen kõiki ose vaadanud mitmeidkümneid kordi, vahel lausa iga nädal ning mingist tüdimusest ei saa juttugi olla.

RotJ on lihtsalt ajatu... nagu TESB, äärmiselt vaheldusrikka tegevusega. Kõrbest paleesse, tagasi kõrbe, sohu, metsa, kosmosesse... oo, ja Ewokid (ehk siis karvapallid) on vahvad, erinevalt Gunganitest TPM-is.

AotC rõhub teistsugustele väärtustele... seal on küll tugevad mõjutused tänapäeva filmitööstuselt nagu tegevuse kiire ja hüppeline edasiliikumine (vanade osade stiilis ei saanud niikuinii loota), kuid kõik muu on siiski ülimalt tasemel.

Ülejäänud osade kohta midagi erilist pajatada ei oska... TESB on vahelduva tegevusega ning kõige ootamatuma pöördega filminduse ajaloos... TPM on liiga lastefilm, muidu okei ja ANH on viimane seetõttu et vaheldust on liialt vähe.

Fänfik on veel üsna must maa kahjuks... ehkki üks raamat on mul olemas.

- Rudolf Hess

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 14. mai 2004, 09:41 
Eemal
Korra looja
Tegelase avatar

mea culpa, oleks pidanud jah ametlikku numeratsiooni kasutama...

aga fänfikiks, fanfictioniks poleks päris õige neid romaane ja romaniseeringuid nimetada. fanfictioniks peetakse üldiselt tavafännide ajaviiteponnistusi, mida levitatakse wõrgus või vanasti paljundati. noh, selline algajate suramura.
SW romaane võiks pigem nimetada tie-in'ideks ja laiemalt meediaulmeks või siis veelgi laiemalt korporatiivseks biznesiks. aga neid kirjutavad profesionaalsed kirjanikud ja trükivad kirjastusgigandid, niiet ei mingit fanfictioni.
romaanide tase on aastatega pidevalt tõusnud.
esimese perioodi asjad, no näiteks minu loetuist Fosteri Splinter ja Daly Solo-triloogia on üsna viletsakesed. Neil on pigem selline naljakas lisaväärtus, et järgmisi filme polnud siis veel valmis ja seal tekivad hilisema tegevusega mõned vahvad paradoksid. näiteks annab üsna algaja jedi Luke Darth Vaderile kõva koosa, ehkki "ametlikult" kohtusid ja võitlesid nad alles palju hiljem.

praegu areneb see romaanitööstus kolmes formaadis.
Kõigepealt uute filmide (episood I ja II) eelnev periood ja nende vahele jäävad sündmused.
Kronoloogiliselt algab sari praegu romaanidega “Shadow Hunter” ja “The Cloak of Deception”, mis toimuvad 32,5 aastat enne New Hope’i ehk pool aastat enne episood I The Phantom Menace’it.
Neis seletatakse kogu selle konflikti algust pisut enam lahti ja ka filmide romaniseeringutes on tegelaste motivatsioon rohkem põhjendatud. Näiteks ei mõju Phantom Menace’i romaan sugugi nii lapselikult kui film. Romaanide põhipunktid annab Lucas ise, reeglina keskenduvad need ühele seiklusele ja pole kuigi laiahaardelised. Näiteks tegelevad episood I ja II vahele jäävad romaanid (Approaching Storm ja Rogue Ship) Anakini arenemise ja kasvamiselooga... Mõlemas seikluses näitavad autorid, kuidas tema hinge kogunes sappi ja pettumust, kuidas ta sattus olukordadesse, mis äratasid temas seda tumedat külge ja kuidas üldiselt kujunes tema hingeelu.
Shatterpoint oli kauaoodatud romaan, mis juhatab sisse Clone War etapi... Mulle isiklikult see romaan väga ei meeldinud aga sissejuhatusena episood III taustadesse oli üsna huvitav.

Teine formaat on see, mis juhtub juba tulevikus, on jõudnud aastatesse 25-27 pärast New Hope’i. Praeguseks on see arenenud pikemasse sarja “New Jedi Order”. Ka seal kirjutavad huvitavad ja tugevad ulmekirjanikud: Timothy Zahn, Greg Keyes, R.A. Salvatore jne.

Kolmas formaat on alamsari X-Wing, rohkem madistamisele pühendunud action pilootide raskest elust.

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 14. mai 2004, 10:15 
No Salvatore küll tugev ulmekirjanik pole!

See vennike kirjutab pooletoobiseid kirjatükke kombineerides neid erinevatesse teiste poolt loodud fantaasiatesse.

Lisaks SW-le on ta kirjutanud mitmeid romaane ka AD&D maailma Forgotten Realms kontekstis, viimased ei kannata mingit kriitikat.

Üles

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 14. mai 2004, 10:49 
Eemal
Korra looja
Tegelase avatar

Azaghal kirjutab:
No Salvatore küll tugev ulmekirjanik pole!

See vennike kirjutab pooletoobiseid kirjatükke kombineerides neid erinevatesse teiste poolt loodud fantaasiatesse.

Lisaks SW-le on ta kirjutanud mitmeid romaane ka AD&D maailma Forgotten Realms kontekstis, viimased ei kannata mingit kriitikat.

Vabandust, see on su isiklik arvamus.
Ulmekirjanduse Baasi järgi on Salvatore eestis vähe loetud, ent 11 romaani keskmine hinne on 4,36.
Laias maailmas Ta on äärmiselt müügimenukas kirjanik, kelle teoste suurtiraazhid levivad üle maailma. Jah, ta kirjutab peamiselt sekundaarulmet, st shared-world sarju, aga teeb seda menukalt ja hästi. Ka “Kloonide rünnaku” romaniseeringule pole minul midagi ette heita.
Mis mõttes need Dark Elf sarja asjad ei kannata mingit kriitikat?

Üles
 Profiil  

Näita postitusi vastavalt:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta  [ 35 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine

Kõik ajad on GMT + 2 tundi

Vaata tegelaste toimetusi

Tegelased siin foorumis: Mitte ühtegi rändurit ja 1 tundmatu seikleja

Sul puuduvad õigused uute teemade algatamiseks siin foorumis
Sul puuduvad õigused postitustele vastamiseks siin foorumis
Sul puuduvad õigused oma postituste muutmiseks siin foorumis
Sul puuduvad volitused oma postituste kustutamiseks siin foorumis
Sul puuduvad volitused manuste lisamiseks siia foorumisse