PEIDETUD KUNINGRIIK

Öötaeva säravate tähtede all
Praegu on 16. juuli 2018, 05:00

Kõik ajad on GMT + 2 tundi

Tee uus teema Vasta  [ 6 postitust ] 
Autor Sõnum
 Postituse teema: Roger Zelazny Amberi-sari
PostitusPostitatud: 30. november 2007, 00:14 
Eemal
Keskmaa Kuri Lohe
Tegelase avatar

Postitused: 1108
Minu igipõliseim lemmik :)

Esimene pentaloogia on saadaval ka eesti keeles, kuigi poes vist enam müügil ei ole. Kõigile huvilistele aga teadmiseks, et krisost võimalik tellida hiiglaslik 10-in-1 köide, eriti odava hinna eest (350.- postikulusid juurde ei tule). Kalasid ei paista olevat, ise just sain kätte.

Mulle meeldib selle maailma võimalusterohkus ja minategelaste otsekohesus, mis puudutab ka natuke ebameeldivamaid teemasid.

Endal plaanis nüüd teist pentaloogiat lugema hakata. On's keegi lõpuga juba tuttav, kas tase püsib sama kõrgel, kui esimeses viies osas?

Hans Christian Andersen

Üles
 Profiil  

Postituse teema: Re: Roger Zelazny Amberi-sari
PostitusPostitatud: 30. november 2007, 00:30 
Eemal
Keskmaa Ordu Südametunnistus
Tegelase avatar

Postitused: 4695
ma olen lugenud 6-8 ja osa 10ndast.

Kuna mul on eriarvamus esimese 5 osa ühtlaselt kõrge taseme suhtes (2 esimest olid väga head, edasi käis kah), ei oska ma adekvaatset vastust anda. Huvitav oli küll, vähemalt 6.-8. osa. 9. pole ma iial näinudki ja kümnes oli kuidagi veider, ma ei saanud toimuvale päriselt pihta ja kuna ma lugesin neid iidsel 2000. aastal, kui leidsin toona üleval rippunud netiversioonid, ja sain lugeda vaid tunni aja kaupa arvutiklassis, oli asi mulle nii piinav, et jäi ka pooleli.

Tera paremas käes,
jalge all lõriseb maa,
pilkavalt irvitab taevas.

kelner? midagi verist ja rrrrromantilist mulle, paluks

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 30. november 2007, 10:15 
Eemal
Paadunud tolkienist
Tegelase avatar

Postitused: 7592
Üldiselt peetakse viimast viite tunduvalt nõrgemaks, kui esimest viite. Mina nautisin esimest ja kolmandat väga, viies oli lihtsalt hea, teine ja neljas täiesti loetavad.

Lugenud olen kuuendat ja sirvinud pealiskaudselt teisi, aga rohkem ei plaani oma aega sellele kulutada.

Never mind.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 30. november 2007, 10:58 
Eemal
Maakonna Kojaülem
Tegelase avatar

Postitused: 2621
Varrak jättis ilumutamise pooleli just sellepärast, et tõlkija (st Habichti) arvates ei olnud järgmised 5 vaeva väärt. Olen siiski kuulnud, et üks teine kirjastus plaanib selle otsa üles korjata.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 02. jaanuar 2008, 16:22 
Eemal
Tegelase avatar

Lugesin üle, seekord oli netti ka 9. ilmunud (ja lehekülje aadress oli loomulikult uus) ja avaldan arvamust /spoilina tõlgendatav on hästi pisikeses kirjas, aga midagi erilist ei ütle ma ka seal ette ära, igaks juhuks, puritside rõõmuks, vähendasin/:

Nii häid raamatuid 6-10 hulgas ei ole, kui "Amberi üheksa printsi". Aga ma ei märka mingit olulist tasemevahet 3-5 osa ja viimase viie vahel. pigem hääletaksin ma isegi Merlini lugude poolt Corwini viimaste lugude vastu, sest seoses mitmete uuemate leiutistega pole seda osa, kus lehekülgede kaupa tuleb lugeda taeva värvi muutumisest ja sõnajalgadest tee kõrval. Ühesõnaga, varjukõndi on vähem. Mis ei tähenda, et varjudes toimuvat oleks vähe(m).

Mu lemmikvennad Corwini kõrval (Random ja Julian) saavad vähemalt sama palju tähelepanu kui esimeses viies raamatus ja Merlin on suhteliselt sama sümpaatne kui Corwin. Ta pole küll päriselt nii kõva ja karm mees, ja ta on noorem, aga see-eest maag ja kujumuutja ja tal endal on mõned kaunis huvitavad pool- ja kasuvennad.

Loogikaapse on, aga neid on ka Corwini-lugudes. Üleloomulike jõudude (pean silmas ka kaose-ja amberi rahva jaoks üleloomulike) esinemine võiks ehk olla aukartustäratavam, samas on nende motivatsioonide sarnasus inimeste motivatsioonidega lühidalt ja elegantselt ära põhjendatud. On mõned väga lahedad ideed. On mõned väga lahedad tegelased. On mõned väga tüütud tegelased (Dara, nii palju, kui ta ette tuleb, on tõeline ora p***s ja üldse kõik emafiguurid äratavad lausa õudu), aga kuna nad on tüütud ka minategelase jaoks, ei riku nad lugemismõnu.

Kunagi kuulsin, et Curuiniril oli plaan teha Amberi-larpi. Eile öösel peale 10 osa lugemist vannis pikutades mõtlesin selle üle ja jõudsin otsusele, et seda tasub teha ainult tõesti väga heade vahenditega. Hulk raha, hulk ettevalmistust ja palju-palju mängujuhte (ütleme, kahe mängija kohta 1 gm nt) ja tuleks kuratlikult põnev mäng.

Muidu ei ole mõtet.
Ah, mulle meeldiks seda mängida... või kasvõi teha :P

Tera paremas käes,
jalge all lõriseb maa,

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 02. jaanuar 2008, 21:10 
Eemal
Tegelase avatar

Loetud ka 1 + 5 lühijuttu ja ma ütlen teile, et see on sigadus, et Zelazny sellega piirdus. Lood on kronoloogilises järjekorras ilmselgelt kolmandiku uue raamatu sisu hõlmavad ja jäävad pooleli kõige paganama huvitavamas kohas.

Hea küll, ta ei tahtnud, et seda edasi kirjutataks peale tema surma. hea küll, keegi kirjutas siis varasemaid lugusid (ja väidetakse, et neetult kehvasti). Aga see on lihtsalt alatu, jääda vanaks, tüdida amberist ja surra ära nii põneva koha peal nagu "Hall of Mirrors"'i lõpus.

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAH!

Ahhhaa! On olemas veel üks lugu, kirjutatud kahasse Ed Greenwoodiga - ja seda ma netist leida ei suutnud, venelasedki pole sellele küüsi taha saanud. kui kellelgi on see ükskõik mis versioonis olemas, palun väga minuga kontakteeruda - päris hinge ma selle lugemisõiguse eest ära ei annaks, aga hinge tagant nii mõndagi.

Tera paremas käes,
jalge all lõriseb maa,

Üles
 Profiil  

Näita postitusi vastavalt:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta  [ 6 postitust ] 

Kõik ajad on GMT + 2 tundi

Vaata tegelaste toimetusi

Tegelased siin foorumis: Mitte ühtegi rändurit ja 1 tundmatu seikleja

Sul puuduvad õigused uute teemade algatamiseks siin foorumis