PEIDETUD KUNINGRIIK

Öötaeva säravate tähtede all
Praegu on 16. juuli 2018, 04:50

Kõik ajad on GMT + 2 tundi

Tee uus teema Vasta  [ 34 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3
Autor Sõnum
 Postituse teema: Re: Vägised vägistavad vägilasi?
PostitusPostitatud: 11. detsember 2007, 15:54 
Eemal
Keskmaa Ordu Rüütel
Tegelase avatar

Postitused: 2271
Nii palju või vähe kui ma Potteri maailma tunnen, ei ole seal surm isikustatud ning suuretäheline surm on mulle kah kummaline. Kui miskid asjad on väestatud, oleks nad minu (antud juhul kirjaliku) keeletaju jaoks tarvis (kokku) surmavägisteks kirjutada, samas ajas tõlk taga ehk miskit arhailisust? Et kuna suur tahtmine sõnu kokku liita on meil paljuski germaanist pärit... aga vast ta seda siiski ei mõelnud. :)
Vabandan, kui jäi teemat lugedes silma vahele, aga misasjad seal konkreetselt siis need surmavägised riistad või tegelased olid?

Vägine ise mulle meeldib - vägilase tähendusest üpriski kaugel. Vägine, väene - keski või miski on väega. Väljendab enam just vaimse väe tähendust, vägilane pigem selline lihasega asju lahendav kuju. See sõna on vähemasti liitsõnades levinud ja pole niivõrd haruldane - Uku Masing lahendas ikka mõtteid sedaviisi, et kui tavasõnavara ei andnud tähendust edasi, sai omaloomingut tehtud (sugri, igermaan, jeksisteerima - kõik siukse mõnusa lisaoreooliga) - õssus pole, aga peale vaadates saab aru küll (päris teemaväline inimene ehk siiski mitte).

Kantileen tundub taas üks neist tobedustest, kus tahetakse mingil põhjusel hoida algse keele kõla sees, kuigi omas keeles on täitsa vaste olemas - tõlgiks kindlasti eesti keelde.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 11. detsember 2007, 16:06 
Eemal
Keskmaa Ordu Relvakandja
Tegelase avatar

Postitused: 1241
Ka mina mäletan, kuidas ma avastasin enda jaoks Potteri.
Ma lausa valetasin ennast koolist koju, et Potterit lugeda.
Kuulasin raadiot ja lugesin Potterit, kuupäev oli siis 11. september ja aasta 2001.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 11. detsember 2007, 19:14 
Eemal
Keskmaa Ordu Relvakandja
Tegelase avatar

Postitused: 1775
Kirveraidur kirjutab:
Vabandan, kui jäi teemat lugedes silma vahele, aga misasjad seal konkreetselt siis need surmavägised riistad või tegelased olid?

Sai juba vastatud, aga siis-
SPOIL

Ammu valmistatud mantel, sõrmus ja võlukepp, kõik väga võimsad ja värki. Legendides said nimeks "Surma vägised", sest et Surm ise olevat need valmistanud. Tegelikult on nende valmistajad Harry kauged sugulased ja üks ese (mantel) aitas teda suht palju :) .

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 12. detsember 2007, 00:08 
Eemal
Keskmaa Ordu Rüütel
Tegelase avatar

Postitused: 2271
Bocraed kirjutab:
Ammu valmistatud mantel, sõrmus ja võlukepp, kõik väga võimsad ja värki. Legendides said nimeks "Surma vägised", sest et Surm ise olevat need valmistanud. Tegelikult on nende valmistajad Harry kauged sugulased ja üks ese (mantel) aitas teda suht palju :)

Hahh... nüüd tundub ühtäkki lahku kirjutamine täitsa heana.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi vastavalt:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta  [ 34 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3

Kõik ajad on GMT + 2 tundi

Vaata tegelaste toimetusi

Tegelased siin foorumis: Mitte ühtegi rändurit ja 1 tundmatu seikleja

Sul puuduvad õigused uute teemade algatamiseks siin foorumis
Sul puuduvad õigused postitustele vastamiseks siin foorumis
Sul puuduvad õigused oma postituste muutmiseks siin foorumis
Sul puuduvad volitused oma postituste kustutamiseks siin foorumis
Sul puuduvad volitused manuste lisamiseks siia foorumisse