PEIDETUD KUNINGRIIK

Öötaeva säravate tähtede all
Praegu on 16. juuli 2018, 04:57

Kõik ajad on GMT + 2 tundi

Tee uus teema Vasta  [ 5 postitust ] 
Autor Sõnum
 Postituse teema: Anime
PostitusPostitatud: 08. august 2007, 00:12 
Eemal

Postitused: 151
Ahoi üle pika aja!

Loodan, et siin animest veel juttu pole olnud. Küsiks siis, et kes vaatab animet? Kui palju? Paadunud animefänne leidub? Mis lemmikud on? Äkki on keegi isegi mõnda mangat lehitsenud (või windows fax and picture vieweriga lõbusalt klikkides scanne lugenud)?

Ma võin nüüd vähemalt teeselda, et ma midagi loen - paneks mingi Shakespeare kaane ümber ja teeks tarka nägu kuskil kohvikus. Naistele vahelejäämine oleks muidugi üsna valus laks :cry:. Eelnev jutt oli puhtalt spekulatiivne.
Kuid, see on tõsi, et ma liiga vähe loen.

Hakkasin seda imelist maailma eelmine aasta avastama ja pagana rahul olen. Jääb vaid üle kahetseda, et sellist imelaegast varem ei avanud, aga parem hilja kui mitte kunagi. Mõnus on ka uusi asju avastada, kõike ei peagi kohe saama.

Mida ma ise näinud olen? Teen eraldi postituse.

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 08. august 2007, 00:38 
Eemal

Ühehooajaline anime "Wolf's Rain". Ei meeldinud, jätsin katki. Esimene kokkupuude animega ei olnud väga julgustav. Kunagi proovin uuesti.

Tegime sõbraga diili - tema vaatas minuga Firefly'd, mina vaatasin temaga animet, mida ta haipimast ei väsinud. Animeks oli ühehooajaline "Berserk". Alguses väga ei meeldinudki. Lõpp oli jahmatav ja selle aja peale pidasin juba Berserki päris heaks, aga see sundis mind ütlema: "What the fuck?". Lõpp on tõesti julm. Mida aeg edasi, seda rohkem ma selle anime peale mõtlesin ja lõpptulemuseks oli, et see muutis minu maailmavaadet. Peagi lugesin juba mangat ja see osutus isegi paremaks. Vaatan neid eraldi teostena, aga manga on ikkagi täitsa uskumatult hea.
Pean mangat siiamaani parimaks teoseks, mida ma kogenud olen (ütlen kogenud, sest võrdlen seda absoluutselt kõigi jutustavate kunstivormidega). Läbivaks teemaks esimeses 12s peatükis (ehk siis selles osas, mida anime katab) on enese leidmine, sõpruse tähendus, kinnisideed, võimuiha, ja palju muud. Animest tuleb neid teemasid rohkem otsida, kui mangas.
Hoiatus neile, kes veel animet näinud pole: tegu on väga verise teosega. Hoiatus neile, kes veel mangat lugenud pole: tegu on ülimalt verise teosega, ning esineb siin-seal tõsiseid perverssusi. Ka on tegu teostega, mis väga kergelt võivad ühel või teisel põhjusel vastu käia. Manga hilisemates peatükkides näiteks mõnitatakse julmalt religiooni. Berserk pole sugugi kõigile.
10+ mangale, 10- animele. Ahjaa, mangale ei tohiks veel hinnet anda, otsa saab ehk 10 aasta pärast. Kentarou Miura kirjutab 2 chapterit kuus. Valus lugeda nii aeglaselt.

"Last Exile". Samuti "26 episodes only". Nüüdseks mulle just nii meeldibki. Üldiselt on nii, et main storyline võtab hoo üles alles sarja teises pooles, aga seega tegelased tutvustatakse korralikult ära.
Väga südamlik anime. Saab palju nalja. Sisu on hea, aga ma ei kiidaks seda taevani. Kohati keeruline. Tegelased on väga head.
8/10

"Ghost in the Shell: Stand Alone Complex". Esimene hooaeg, teine hooaeg, "Solid State Society" nimelise alapealkirjaga film. Varsti vaatan ka tavalist filmi, mis ei kuulu muide samasse universumisse seriaaliga.
Esimene ja teine hooaeg 8/10, film 7/10. Peab sellega ära harjuma, et palju fillereid on ja et esimeses hooajas on osad selgelt jaotatud filleriteks ja main storyline'iga haakuvateks. Kohati VÄGA keeruline ja terminoloogiat ikka jagub. Samas - väga hästi teostatud ning põnevust jagub, samuti mõtlemisainet. Mina küll tahaks veel korra vaadata, et paremini aru saada. Selles sarjas on kõige lahedamad robotid eales.

"Trigun" (26 osa). Trigun tundub esialgu väga lihtlabane...poolkomöödia, actionit täis. Nalja saab tõesti palju. Kannata need 13 vms osa ära ja sa ei kahetse. Väga filosoofiline ning tõstatab küsimusi, mille peale muidu väga ei mõtleks, ja teeb seda originaalselt. Lõpp on omapärane - klassikalises mõttes õnnelik, aga samas kuidagi kurb. Peale Berserki parim anime, mida ma näinud olen.
9/10
Manga on pooleli.

"Cowboy Bebop" (jällegi 26 osa) ja "Knockin' on Heaven's Door" nimelise alapealkirjaga film. Esimene 8/10, teine 7/10. Väga huvitav. Tutvustab erinevaid muusikastiile. Suurem osa sarjast on fillerid, aga see ongi muidugi nii mõeldud. Tegelased on head (Faye Valentine is probably the hottest anime-chick ever). Esteetika jms hindajatele meeldib vb veel rohkem, arvan ma.

Manga:
Living Game. Pagana hea. 9/10. Nii naljakas! Nii tore! Nii armas! Kohati tekib lugedes totter naeratus suule. Viimane volume on konsensuse järgi natuke kummaline, aga pole hullu.
Pooleli on veel naistekad "Skip Beat!" ja "Pet Shop of Horrors".

Okei, ega ma rohkem polegi näinud vist. Peale "Cowboy Bebop"'i ei teagi, mida valida :?. Tean, et Evangelion on poolkohustuslik, aga seda ei taha hetkel.
Pooleli on "Samurai Champloo" ja kunagi vaatan vist edasi ka "Mushishi"'t. Nendega läheb aega ja pean vaatama sõbra pool (läheb aega).

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 08. august 2007, 09:25 
Eemal
Keskmaa Ordu Relvakandja
Tegelase avatar

Postitused: 1241
http://www.baka.ee

See on hea koht, seal räägitakse animedest ja mangadest.
Samuti on seal asjalikke inimesi.

Ainuke anime, mis on minu jaoks väga väärtuslik on hetkel "Mushishi".

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 08. august 2007, 09:49 
Eemal
Keskmaa Ordu Rüütel
Tegelase avatar

Postitused: 2271
Kunagi vaatasin üht animet nimega Cowboy Bebop, kuna sel oli kuradimoodi hea heliriba - tõsiselt kõva töö oli taga ja vaeva oli selle tihti pooletoobiseks jäetava valdkonnaga kõvasti tehtud, isegi laulja inglise keelel ei olnud toda nilbet jaapani aktsenti juures, mida tihti juhtub.

Aga lõpuks saingi tolle heliriba eraldi, niiet sain pildilisest poolest loobuda.

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 12. august 2007, 01:44 
Eemal

Rionen kirjutab:
www.baka.ee

See on hea koht, seal räägitakse animedest ja mangadest.
Samuti on seal asjalikke inimesi.

Ainuke anime, mis on minu jaoks väga väärtuslik on hetkel "Mushishi".

Mhmh, loen seda aeg-ajalt. Aitäh ikkagi soovituse eest:).

Üles
 Profiil  

Näita postitusi vastavalt:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta  [ 5 postitust ] 

Kõik ajad on GMT + 2 tundi

Vaata tegelaste toimetusi

Tegelased siin foorumis: Mitte ühtegi rändurit ja 1 tundmatu seikleja

Sul puuduvad õigused uute teemade algatamiseks siin foorumis
Sul puuduvad õigused postitustele vastamiseks siin foorumis
Sul puuduvad õigused oma postituste muutmiseks siin foorumis
Sul puuduvad volitused oma postituste kustutamiseks siin foorumis
Sul puuduvad volitused manuste lisamiseks siia foorumisse