PEIDETUD KUNINGRIIK

Öötaeva säravate tähtede all
Praegu on 16. juuli 2018, 04:49

Kõik ajad on GMT + 2 tundi

Tee uus teema Vasta  [ 53 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
Autor Sõnum
 Postituse teema:
PostitusPostitatud: 17. oktoober 2005, 22:07 
Eemal

Postitused: 151
:cry: Njah paistab, et järge ei saa film. Ei usu eriti, et word of mouth seda filmi nüüd international box office'is päästa suudaks. Isegi UK's läks nüüd see nädalavahetus kuidagi nigelalt. :cry: Aga tegelt ma olen häppi, et film üldse tehti. Ükski seriaal pole mind kunagi nii mõjutanud, nagu Firefly(njah..ausalt öeldes kui poleks olnud Firefly-d ei istuks ma vb ulmefoorumis praegu:S niiet see mõju oli võibolla natsa negatiivne :D) ja ta vääris igati korralikku(kui korralik, seda ma veel näen :)) lõppu.
Ja, ma ei krimpsutaks nina ka straight-to-video sequeli peale, need effektid ongi mul suht savi(kui nad Firefly-ga samal tasemel oleks, piisaks sellest mulle).

Nüüd loodan ka, et Whedoni karjäär selle pärast kuidagi ei kannata, et Serenity piisavalt tulus pole. Tähendab, ma ise oleks väga rõõmus(isekas mõttes) kui ta TV maailma jääks, sest.....televisoon vajab hädasti temasuguseid andekaid(loe: I hate reality). Samas on ta väärt suurele ekraanile filme tegema, imo on ta praeguse aja üks parimaid (ulme) dairektoreid\vraitereid.:)

Enivei, lugesin Torrenty vahendusel(kas Eestis osta ka võimalik on?) Serenity koomuskeid kah. Midagi erilist ei olnud(samas, ma pole koomikseid päris ammu lugenud), aga mingi 4 korda ikka naersin.

ps. Ma ei saagi aru, mis mind Firefly juures nii väga võlus. Enamus asjadel ma ikka oskan pärast midagi analüüsida jne, aga mai tea...
kohe esimestest kaadritest hakkas asi lihtsalt jubedalt meeldima.

ps2. Ja ei hakanud üldse nostalgiliste mõtetega kirjutama...aga jh

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 17. oktoober 2005, 23:36 
Eemal

Postitused: 194
fadalow kirjutab:
Nüüd loodan ka, et Whedoni karjäär selle pärast kuidagi ei kannata, et Serenity piisavalt tulus pole. Tähendab, ma ise oleks väga rõõmus(isekas mõttes) kui ta TV maailma jääks, sest.....televisoon vajab hädasti temasuguseid andekaid(loe: I hate reality). Samas on ta väärt suurele ekraanile filme tegema, imo on ta praeguse aja üks parimaid (ulme) dairektoreid\vraitereid.:)

Lihtsalt huvi pärast küsin - kas Buffy või Angel meeldisid?
fadalow kirjutab:
ps. Ma ei saagi aru, mis mind Firefly juures nii väga võlus. Enamus asjadel ma ikka oskan pärast midagi analüüsida jne, aga mai tea...

Minu arvamus asjast....Whedon on väga hea jutuvestja ja sarja eestvedaja. Sarnasused Angel'i ja Buffy'ga on väga ilmsed. Kui Angel (mulle see sari väga meeldib) on eepiline hea vs. kurja võitlus ("fight the good fight"), siis Firefly on lugu ühest piraatlaeva meeskonnast. Head näitlejad, huvitav sisu, hea jutuvestja. Need on Firefly plussid.

Tundub, et järge ei tule kuid Whedon oli viimases teates (postitatud eelmise nädala keskel) positiivselt meelestatud:
"Thank you all. I'll be in touch again, but I have an Amazon to rassle. Remember that this is not over; every dollar (or Euro) counts, every new convert is a friend for life. But don't fret too much on what's to come. Enjoy the remarkable things we've accomplished. You're Big Damn Fans. Have some lettuce."

Kinopilet saab olema hästi kulutatud raha. :)

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 18. oktoober 2005, 18:18 
Eemal

Sigma kirjutab:
fadalow kirjutab:

Lihtsalt huvi pärast küsin - kas Buffy või Angel meeldisid?
fadalow kirjutab:

Minu arvamus asjast....Whedon on väga hea jutuvestja ja sarja eestvedaja. Sarnasused Angel'i ja Buffy'ga on väga ilmsed. Kui Angel (mulle see sari väga meeldib) on eepiline hea vs. kurja võitlus ("fight the good fight"), siis Firefly on lugu ühest piraatlaeva meeskonnast. Head näitlejad, huvitav sisu, hea jutuvestja. Need on Firefly plussid.

Tundub, et järge ei tule kuid Whedon oli viimases teates (postitatud eelmise nädala keskel) positiivselt meelestatud:
"Thank you all. I'll be in touch again, but I have an Amazon to rassle. Remember that this is not over; every dollar (or Euro) counts, every new convert is a friend for life. But don't fret too much on what's to come. Enjoy the remarkable things we've accomplished. You're Big Damn Fans. Have some lettuce."

Kinopilet saab olema hästi kulutatud raha. :)

Buffy ja Angel meeldisid. Kuigi, ma pole kumbagi eriti palju näinud. Buffyl üksikuid osasid teisest hooajast või nii kuni kolmandani(seda paha direktori mäletan :)) ja neljas ja viies hooaeg tervikuna nähtud, Angelit olen hoopis vähe näinud. Kuigi, nii väga nad mulle peale ei läinud. Ilmselt viga selles, et suhteliselt juhuslikult vaatasin neid üldiselt(kuni buffy neljanda hooajani sis)...aga kui ma Fireflyd vaatasin ei teadnud ma alguses üldse, et tema ka Buffy tegija on :). Eks ma vist kuagi kae Buffy uuesti üle, esimesest hooajast sis. Angelist jäi tunduvalt halvem mulje. Nägin osasi mingist ajast, kus nad koguaeg mingi Wolfram&Harti'ga (võimisiganes) jampsisid ja kui nad selle Gunni kampa võtsid(mälu järgi praegu). See Wolframi teema pidevalt aretamine tundus kuidagi punnitatud, aga noh jällegi, kui algusest peale pole näinud, siis nagu ei saa päris objektiivne olla vist.

Sarnasusi on(vähemalt Buffyga), aga Firefly on ikka hoopis teistsugune. Dialoog on ilmselt suurim sarnasus. Dialoog on Whedoni asjade juures üldse suurim pluss, ja mõnede jaoks ka ilmselt miinus. Tema tegelased räägivad inimlikumalt kui üldiselt, ent samas nagu "liiga" osavad sõnasepad on.

Btw. Õnnestus leida enamvähem normaalne Serenity release...vaatasin siis filmi ära. Ja, wow! Ma ei väida, et film täiuslik oli. Paar asja mind ikka häiris, aga üldmulje oli väga hea(note: see "normaalne" versioon oli ikkagi crappy, niiet effekte jne eriti kommenteerida ei saa :)). Sarjast ikka tunduvalt tõsisem ja tumedam. Nagu suhteliselt jõhker. Algab suht aeglaselt,(Firefly newbie jaoks vähemalt) aga viimased 30 minti on ikka tõsiselt pingelised.
Kindlasti selle aasta parim sci-fi(seda objektiivselt öeldud, fännina ütleks muidugi rohkem), WotW ja episood kolmele teeb silmad ette.
Tahaks filmi juba kinos näha.

Et siis pigem Ariel, War Stories, Out of Gas ja Objects in Space kui Jaynestown, Safe, ja Our Mrs. Reynolds.

Ja jumal tänatud, ei lõppenud mingi lameda cliffhangeriga. Mina olen filmiga väga rahul.

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 18. oktoober 2005, 18:51 
Eemal

fadalow kirjutab:
Et siis pigem Ariel, War Stories, Out of Gas ja Objects in Space kui Jaynestown, Safe, ja Our Mrs. Reynolds.

Peaasi, et kellelgi kõrva peast ei lõigata :D

Ma ootan ikka kinoni, 18. Novembrini pole kaua aega (täpselt üks kuu).

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 18. oktoober 2005, 19:48 
Eemal

Sigma kirjutab:
fadalow kirjutab:

Peaasi, et kellelgi kõrva peast ei lõigata :D

Ma ootan ikka kinoni, 18. Novembrini pole kaua aega (täpselt üks kuu).

Oleks superkinoklubi liige, saaks vist 17 :P. Isiklikult ei viitsi aint selle pärast teha...Tartlastel suht pointless see värk, nagu ma aru olen saand(a vb ei ole kah). Kõrva peast ei lõigata(spoiler):D. Jõhkra all ei mõelnud vägivalda, vaid seda kuidas tegelasi käsitletakse. Mõned huvitavad Mal\Simon hetked on! Nüüd küll väike spoiler(mitte süžee, aga tegelase arengu kohta):

Simon on väga karmiks läind.

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 24. oktoober 2005, 19:33 
Eemal

Kuna nüüd juba päris korralikud released väljas, siis sai ka ära vaadatud. Kokkuvõttes väga hea, kindlasti üks parimaid ulmefilme mida näinud olen. Pisivigu oli, nagu juba eelnevalt mainitud olid mõned hetked natuke tobedad ja sunnitud, kuid neid oli väga vähe ning kuna tempo oli pidevalt päris kõrge siis need mind palju ei häirinud. Firefly omas heas elemendis - piisavalt actionit, huvitav story jne. Pikemalt siis kui kinos nähtud.

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 31. oktoober 2005, 19:48 
Eemal
Tegelase avatar

Postitused: 174
Ei osaka esimese raksuga arvata kas see siia sobib - aga noh, siin ta on:

http://www.frappr.com/whedonverse

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 03. november 2005, 17:29 
Eemal

Niinii. Ma sattusin juba paanikasse(ok, tegelikult mitte. Aga kahju oleks küll olnud). Many of the international releases are being pulled blablabla. Soome ei saa Serenity-t, paistab.... :P :?
Ma kartsin, et Eesti ka ei saa. Aga, keegi spiderx (eestlane) väidab whedonesque.com-il, et meil siin ei ole seda karta, sest:

"To all Finland fans: you can come to Estonia to see this (release date November 18th). Some key persons in our local distribution chain are also Firefly fans, so it's unlikely it will be dropped here."

:)

Tore, väga tore.

ps. DVD tuleb 20 detsember! Kahju aint, et see tuleb mingi eriti widescreen(mis on loogiline muidugi)? Nagu ma olen aru saanud on 16:9 tavaline widescreen, ja siis on mingi veel laiem olemas, või olen midagi valesti aru saanud? Igatahes mulle jäi mulje, et see tuleb eriti lai.

OT: Tahaks 16:9 telekat...

edit: typos jne

Viimati muudetud: fadalow; 03. november 2005, 22:18, muudetud kokku 2 korda.

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 03. november 2005, 19:18 
Eemal

fadalow kirjutab:
ps. DVD tuleb 20 detsember! Kahju aint, et see tuleb mingi eriti widescreen(mis on loogiline muidugi)? Nagu ma olen aru saanud on 16:9 tavaline, ja siis on mingi veel laiem olemas, või olem midagi valesti aru saanud? Igatahes mulle jäi mulje, et see tuleb eriti lai.

Väikene tutvustus, tänapäeval on 4 formaati -
1) telekast on tuntud pan&scan (4:3 ehk tavaline tv ja arvutiekraan) ja
2) widescreen (16:9 ehk 1.78:1 ehk laiaekraani tv, uued tv sarjad on selles formaadis)
ning kinos näeb tänapäeval kas
3) 1.85:1 (mitte segi ajada 16:9'ga, lihtne on aru saada kui kinos jääb vasakult ja paremalt linal natuke tühja ruumi, filmi näiteks on War of the Worlds, Spielberg on üks selle formaadi suurimaid fänne, ütleb et see on inimsilmale parem) või
4) 2.35:1 (kutsutakse ka scope'iks, enamus eepilisi kinofilme filmitakse selles formaadis, kogu kinolina on kaetud äärest ääreni, näiteks kasvõi Sõrmuste Isanda filmid)

Serenity on formaadis 2:35:1 ning selline on ta ka DVDl. Praeguse aja kõige sagedasem kinofilmi formaat.

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 03. november 2005, 22:17 
Eemal

Ole sa tänatud :).

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 09. november 2005, 00:14 
Eemal
Tegelase avatar

Postitused: 220
Nägin nüüd asja ka kinos ära (palun mitte küsida miks või kuidas). Tõeliselt kõva sõna.
Oi pagan.. üks teatav üllatusmoment (mida ma ei spoili siin) võttis ikka jahedaks küll. Tõeliselt hea ja ilus film.

Võibolla mis mind alul kummastas, olid keskmise kvaliteediga filmitud võitlusstseenid, millest oleks tegelikult oodanud ikka mõnda slowmotioni vms, kuid juu siis stiil polnud päris see. Taoline puhas kaader oli võibolla isegi värskendav ning sobis üldise kaameratööga.

Huumor, ütlen ma! Huumor ja majesteetlik vaikus.

Nägin btw Viru keskuse Laseringis 390.- eest Firefly sarja DVD setti. Infoks..

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 14. november 2005, 16:33 
Eemal

Mortimer kirjutab:
Nägin nüüd asja ka kinos ära (palun mitte küsida miks või kuidas). Tõeliselt kõva sõna.
Oi pagan.. üks teatav üllatusmoment (mida ma ei spoili siin) võttis ikka jahedaks küll. Tõeliselt hea ja ilus film.

Võibolla mis mind alul kummastas, olid keskmise kvaliteediga filmitud võitlusstseenid, millest oleks tegelikult oodanud ikka mõnda slowmotioni vms, kuid juu siis stiil polnud päris see. Taoline puhas kaader oli võibolla isegi värskendav ning sobis üldise kaameratööga.

Huumor, ütlen ma! Huumor ja majesteetlik vaikus.

Nägin btw Viru keskuse Laseringis 390.- eest Firefly sarja DVD setti. Infoks..

Ok, ei küsi :)(Paneb ikka imestama küll, kuda tüübid seda näinud on. Üks eestlane oli seda enne piraatkoopiate väljatulekut näinud.)
Aga, see reede tuleb asi -ametlikult- Eestisse! Wee!

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 18. november 2005, 23:16 
Eemal

Film kinos nähtud. Järgnev sisaldab SPOILEREID.

Firefly omas heas elemendis. Väga hea film, üks parimatest ulmefilmidest mida viimasel ajal olen näinud.

Alustan negatiivsest. Mõned hetked kukkusid sunnitult välja. Ütlen kohe, et mind see väga ei häirinud. Serenity on ikka fiction, kõik on loo huvides. Õnneks on filmi tempo kõrge.

Positiivset on palju. Sama jutt mida kirjutasin Firefly puhul käib ka siia. Head näitlejad, väga head tegelased - kõik istuvad mulle, kõigil on oma koht, keegi pole üleliigne (isegi Inara ja Book, kiitus näitlejatele, imestan miks Morena Baccarini IMDB profiil nii hõre on). Huvitav sisu - Whedon oskab kirjutada. Huvitav kurikael - tark, ohtlik ja põhimõttekindel. Filmi paremad hetked olid temaga seotud. Ja loomulikult hea huumor. Ja River, tema kohta ainult kiidusõnu (väga hästi oli tehtud koht, kus ta seisis kirves käes surnud Reaverite otsas).

Arvan, et surmad olid omal kohal. Tekitas pinge, et keegi pole kaitstud. Film kinnitas kahtlusi, et Book oli varem Operative. Tema ja Mel'i vestlus oli üks parimad kohti filmis. Nõus sellega, et üks üllatusmoment (pean silmas Mirandat) võttis päris jahedaks. Sellele järgnes hea Mel'i kõne, täiesti nõus temaga. Meeldiv oli dinosaurusi viimases kaadris näha (tuletage endale meelde Firefly pilootfilmi esimene kaader).

Sügav kahju, et film ameerika kinodes edukas ei olnud. Hea, et sain oma väikese panuse anda, väärt igat kinopiletile kulutatud senti.

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 16. detsember 2005, 17:53 
Eemal

Kas keegi teab, kuidas Serenityl Eesti kinodes läks(või tegelt, isegi - läheb)? Cinemania on väga nõmedal ajal ja tegelt ma ei teagi kust Eesti edetabeleid vaadata saab. Saab üldse kuskil? Igatahes, kuidas ta vastu võeti?

Ja oleksin väga tänulik, kui keegi kes VÄHIMATKI informatsiooni selle kohta omab, õtleks kas ta ikka üldse Tartusse jõuab.

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 16. detsember 2005, 19:53 
Eemal

teisel nädalal oli ta http://www.superkinod.ee/top/ teisel kohal, vaatajaid kokku oli nii 3000-4000 ringis. Selline keskmine tulemus, tuleb arvestada et seda näidati ainult ühes väikeses saalis.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi vastavalt:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta  [ 53 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine

Kõik ajad on GMT + 2 tundi

Vaata tegelaste toimetusi

Tegelased siin foorumis: Mitte ühtegi rändurit ja 1 tundmatu seikleja

Sul puuduvad õigused uute teemade algatamiseks siin foorumis
Sul puuduvad õigused postitustele vastamiseks siin foorumis
Sul puuduvad õigused oma postituste muutmiseks siin foorumis
Sul puuduvad volitused oma postituste kustutamiseks siin foorumis
Sul puuduvad volitused manuste lisamiseks siia foorumisse

Otsi :
Mine :