PEIDETUD KUNINGRIIK

Öötaeva säravate tähtede all
Praegu on 16. juuli 2018, 05:01

Kõik ajad on GMT + 2 tundi

Tee uus teema Vasta  [ 30 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Postituse teema: Düün
PostitusPostitatud: 27. veebruar 2003, 14:21 
Eemal
Ordurüütel, Elrondi Koja Sinine Emand
Tegelase avatar

Postitused: 9501
Mida arvate Frank Herberti "Düünist" ja selle järgedest?

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 27. veebruar 2003, 14:55 
Eemal
Tegelase avatar

Postitused: 132
miu meelest üks parimaid ulmekaid üldse... järgi pole küll lugenud. on need sama head kui algus? raamatu voorus on alati see, kui lõpuni pole kõike ära öeldet. :)

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 12. märts 2003, 21:55 
Eemal
Tegelase avatar

Minu meelest on suurepärane see, kuidas see raamat õpetab enesevalitsemist ja tasakaalukust, samuti oma hirmudest ülesaamist.

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 17. august 2003, 19:16 
Eemal
Rändrüütel
Tegelase avatar

Postitused: 509
Väga hea raamat (raamatud, kui järgedele mõelda). See on just sellistes probleemidest, millest ma isegi oma kirjatükke trein - võim, selle mõju ning võitlus võimu eest, allumatus suurematele jõududele, usk saatustesse... Frank Herbet on kirjutanud küll ajatu ning väga suurepärase raamatu, kuid ma olen kuulnud, et mõned laidavad selle pikkust, pikka sissejuhatust ning sündmuste venimist. Mina seda küll nii ei arvaks. Herbet on lihtsalt põhjalik.

Järgedest olen ma hetkel lugenud eesti keeles ilmunud Düüni Messiat, mis on minu arvates suhteliselt keskmine, kuid kolmas, Düüni Lapsed, küünib minu arvates taas esimese raamatu tasemele suhteliselt lähedale. Mulle endale on millegi pärast just Düüni lapsed õige südamelähedasem. Mul oli seda raamatut lugedes pea-aegu pisarad silmis, kui Alia hullust kirjeldati. Ta täitsa meeldis mulle, lihtsalt kahju, kuid täiesti aru saadav, sest lõpude lõpuks Jessica oli kõiges süüdi, sest tema riskis lapse eluga ning kui Paul "suri" jättis ta Alia valitsema Impeeriumi. Tüdruk oli siis alles 15..
Neljandat raamatut "Düüni Jumal-Imperaator" (kui nii tõlkida) on mul siiamaani kuskilt pooleldi. Tõotab tulla, midagi üle keskmise, kuid mitte midagi nii erilist, kui esimene raamat.

W.B. Yeats

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 18. august 2003, 19:48 
Düün.. Kindlasti olen kunagi lugenud, sest mulle meeldib ulme ja fantaasia kirjanduse riiuleid läbi sobrada. Pean ütlema, et tegu on, jah, ühe hea ulmeteosega, kuid mina ei leia, miks seda kõik nii heaks peavad. Mulle on see võimuvõitlus kuidagi võõras. Olgu, kuidas on, üks tahab Arrakise trooni, üks Impeeraatori kohta, kolmas, ma ei tea mida.. See on kuidagi.. ebaloomulik, vähemalt minu jaoks. Ma eelistan sellist... mitte just lahing ulmet aga.. Hyperion midagi taolist.. ja Terry pratchetti taolist..

Üles

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 19. august 2003, 07:56 
Eemal
Tegelase avatar

Muide, raamat ja film on jätnud mulle täiesti erineva mulje.

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 19. august 2003, 08:52 
Pean nüüd tõdema, et olen näinud ainult Düüni filmi ning uuemaid minisarjasid (düün ja düüni lapsed) on minust mööda läinud. Kuigi ma pean sci-fi channeli toodangut suhteliselt kõrge kunstiväärtusega toodanguks, siis nende kahe puhul ma selles kahtlen. Düüni lapsi kippusin täitsa vaatama, kuna raamatut ise ju lugenud ei ole, kuid Susan Sarandoni nime nähes pöörasin kohe ümber.. Ei.

Üles

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 17. jaanuar 2004, 20:09 
Eemal
Keskmaa Ordu Südametunnistus
Tegelase avatar

Postitused: 4695
Võrreldes "Düüniga" on "Düüni lapsed" mitte kespärane vaid jõle!
jõle
jõle
oioioi (ma oli NIIIII pettunud, tavaliselt ma nii kehva raamatut ei viitsigi lugeda, aga ma lootsin kuni lõpuni, et läheb paremaks :x )

Tera paremas käes,
jalge all lõriseb maa,
pilkavalt irvitab taevas.

kelner? midagi verist ja rrrrromantilist mulle, paluks

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 17. jaanuar 2004, 22:21 
Eemal
Rändrüütel
Tegelase avatar

Minu puhul see kindlalt nii ei olnud. Düün on muidugi supper, kuid düüni lastest ma küll nii negatiivselt ei arva. Minu aravtes ei olnud tegu igava raamatuga, "God Emperor" on tunduvalt igavam. Ma ei tea kui kaua maadlen sellega. Algus oli hirmpõnev ja ettekuulutus viimase uusi surmast, kuid ülejäänud.. suht igav.. see düüni võlu, kultuur, võitlus ellujäämise, võimu ja enda koha nimel universumist on "God Emperoris" küll kadunud. Ma ei tea, kuid kirjanikul näivad justkui ideed otsa saavat.. ta kasutab vanu tegelasi, üritab nendele uut lugu üles ehitada (sest düüni lastega sai asi ju tegelikult otsa.. Paul sai ju surma.. ja tema oli nagu põhitegelene), kuid see ei tule eriti hästi välja (pean silmas Duncaneid.. see oli kuidagi eriti jabur.. ma ei tea)

W.B. Yeats

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 19. jaanuar 2004, 16:44 
Ma just lõpetasin "Düüni" ja ütlen see on üsna hea raamat.Autor oli sellega palju vaeva näinud.Eriti huvitavad olid "tegija" ja unistus saada kõrbest ilusaks ja roheliseks maaks.
Eriti meeldis mulle lõpp,kuidas Paul allutas endale Gildi.

Üles

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 19. jaanuar 2004, 22:05 
Eemal
Rändrüütel
Tegelase avatar

Seega soovitan sul kindlasti järgmisi raamatuid edasi lugeda ning düüni lastes saad sa kui lugeja mõnusalt meeldiva üllatuse seoses selle rohelise "planeediga".. Aga rohkem ette ei räägi..

Ja seda, et Herbet on oma tööse põhjalikult pühendunud, on vahest isegi tagasihoidlik väide. Nagu Tolkien on ta mõelnud oma sündmustele tasutaks ajaloo, kombed, kultuurid (keele loomiseni vist ei jõudnud... eksin, kohalike kõrbeelanikele lõi ta ju ka keele.. aga kui põhjalikult) Ma ei tea, kui paljud on veavunud läbi lugema Düüni lõppus olevad lisad, kuid need annavad palju juurde sellele "kultuuripildile," mida kirjanik loob.

Minu jaoks on Düün ja sealne maailm Tolkieni kõrval üks huvipakkuvamaid. Kindlasti võlub mind Herberti saaga juures küsimused, mis ta lugejatele esitleb: millal muutub ellujäämine vahendeidvalimata alatuks? kas on võimalik valitseda auga? Kumb on parem: vallutaja või see, kes vallutab eelmise vallutaja "headel" eesmärkidel. Millal muutub paranoia hulluseks? Ebaloomulikud võimed ja normaalsus (pean silmas Aliat ning Jessicat), isikukultus.. Ja neid võiks välja tooma jäädagi.. ja neist võiks jäädagi rääkima... sest nagu Tolkien, on ka Herbert jätnud nii palju lahtiseid otsasid, vastamata küsimusi.

Ma muide julgeks väita, et Herbert on suhteliselt palju võtnud Tolkieni pealt.. Paul (Aragorn), kes üritab tagasi saada oma trooni.. Teda toetavad vähemuses olevad ja nõrgemad.. (fremenid..) ning tema vastu on suurem jõud, kelle mõjuvõim ei näi kuskil lõppevat (imperaator).. Mingi algidee näib küll Tolkienilt maha olevat võetud, kuid Herbet on viinud selle tuleviku, lisanud intriige ning eetilisi küsimusi..

W.B. Yeats

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 19. jaanuar 2004, 23:31 
Eemal
Tegelase avatar

Olen Eowiniga nõus - neis teostes on nii palju eetilisi probleeme, millest suuremale osale on rohkem kui 1-2 lahendust.
Muide, samad probleemid on üles tõstetud ka I.Hargla uues romaanis. Teises olustikus, kuid see ei muuda asja. Piir "õige ja vale" vahel on imeõhuke.

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 08. aprill 2004, 13:01 
Eemal
Tegelase avatar

Postitused: 417
Kas Düüni lapsed on eesti keeles ilmunud? :(

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 08. aprill 2004, 14:51 
Eemal
Rändrüütel
Tegelase avatar

Ei ole, kuigi lubatud on. Samas pole antud ühtegi kindlat tähtaega, ainult "Düüni messiah" tagakaanel ilutseb peagi ilmuvate teoste hulgas.

W.B. Yeats

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 08. aprill 2004, 16:06 
Eemal
Tegelase avatar

Postitused: 417
Éowyn kirjutab:
Ei ole, kuigi lubatud on. Samas pole antud ühtegi kindlat tähtaega, ainult "Düüni messiah" tagakaanel ilutseb peagi ilmuvate teoste hulgas.

Seda ma kahjuks :( juba tean. Aga ma lootsin, et on ilmunud ja ma pole lihtsalt poodides tähele pannud!

Üles
 Profiil  

Näita postitusi vastavalt:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta  [ 30 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine

Kõik ajad on GMT + 2 tundi

Vaata tegelaste toimetusi

Tegelased siin foorumis: Mitte ühtegi rändurit ja 1 tundmatu seikleja

Sul puuduvad õigused uute teemade algatamiseks siin foorumis
Sul puuduvad õigused postitustele vastamiseks siin foorumis
Sul puuduvad õigused oma postituste muutmiseks siin foorumis
Sul puuduvad volitused oma postituste kustutamiseks siin foorumis
Sul puuduvad volitused manuste lisamiseks siia foorumisse