PEIDETUD KUNINGRIIK

Öötaeva säravate tähtede all
Praegu on 16. juuli 2018, 04:47

Kõik ajad on GMT + 2 tundi

Tee uus teema Vasta  [ 44 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
 Postituse teema:
PostitusPostitatud: 20. november 2004, 00:06 
Eemal
Tegelase avatar

Postitused: 65
mis selgitusi?
jah ma sain aru, mida sa üritasid öelda selle listiga
küsimusega mõtlesin, miks sa selleks eraldi teema tegid, oleks saand ilkuda ju olemasolevas teemas

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 20. november 2004, 12:07 
Eemal
rändur ja Durini Koja Sell
Tegelase avatar

Postitused: 3340
Myst kirjutab:
mis selgitusi?
jah ma sain aru, mida sa üritasid öelda selle listiga
küsimusega mõtlesin, miks sa selleks eraldi teema tegid, oleks saand ilkuda ju olemasolevas teemas

No muidugi oleks saanud. Aga vata, mul on see üliarenenud ego ja maniaki kalduvused spämmida ning üleüldse :oops: Kui ma nüüd ikka õigesti väljendusin :P

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 22. november 2004, 05:57 
Eemal
Tegelase avatar

Postitused: 5045
Nan-nan-naa...

Nonii, tüübid :D Ehk vastate mu rumalale küsimusele: kes või kas on/oli Juhan Paju Eesti ulmemaastikul? Ma olen kunagi lugenud kolme tema raamatut - "Hiromandi kokteil" oli üks, teine vist "Hõõguv rist" ja kolmanda pealkirja ei mäletagi - jutt käis seal igatahes tublidest kaitseliitlastest, kes Paldiskist Vene tuumaallveelaeva pihta panid ja siis sellega Eestist venelasi välja hakkasid ajama :lol:

Ühesõnaga - lõbusad raamatud, nauditav ja lihtne lugemine, selline pühapäeva-pärastlõuna-raamat. Soovitan igatahes. Vähemalt neile, kes oma psühholoogilise sügavuse ja keerulised inim- ja maailmasuhted argielust küllaga kätte saavad ning eelistavad lugeda keskmisest sopakast pisut intelligentsemat ajaviitekirjandust, mis ajul jõudehetkedel kenasti puhata laseb.

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 24. november 2004, 00:44 
Eemal
Tegelase avatar

Postitused: 801
Esteril kirjutab:
Nan-nan-naa...

Nonii, tüübid :D Ehk vastate mu rumalale küsimusele: kes või kas on/oli Juhan Paju Eesti ulmemaastikul? Ma olen kunagi lugenud kolme tema raamatut - "Hiromandi kokteil" oli üks, teine vist "Hõõguv rist" ja kolmanda pealkirja ei mäletagi - jutt käis seal igatahes tublidest kaitseliitlastest, kes Paldiskist Vene tuumaallveelaeva pihta panid ja siis sellega Eestist venelasi välja hakkasid ajama :lol:

See viimatimainitu oli «Suur santaaž» ... tegelikult pidi selle pealkiri olema «Venemaa tuleb hävitada» (või midagi analoogset Cato-vanema stiilis), aga trükikoda keeldus autori pealkirja all asja trükkimast... selle kohta oli EE-s kunagi isegi mingi lugu... kui näppu juhtub, siis kirjutan täpsemalt.

Esteril kirjutab:
Ühesõnaga - lõbusad raamatud, nauditav ja lihtne lugemine, selline pühapäeva-pärastlõuna-raamat. Soovitan igatahes. Vähemalt neile, kes oma psühholoogilise sügavuse ja keerulised inim- ja maailmasuhted argielust küllaga kätte saavad ning eelistavad lugeda keskmisest sopakast pisut intelligentsemat ajaviitekirjandust, mis ajul jõudehetkedel kenasti puhata laseb.

Eks nad ühed sopakad ole... pretensioonitu ajaviitekirjandus... ühes tuleb aga Juhan Pajule küll au anda, sest enne Indrek Harglat oli ta ainuke eesti kirjanik, kes suutis fantastilise romaani nõnda kirjutada, et seda ka huvitav lugeda oli.

Muideks, siin eespool on mainimata, et Juhan Pajul oli veel üks ulmeromaan, pealkirjaks «Sankt-Peterburgi viirastused». See oli niisama muhe lugu nagu need teisedki.

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 22. august 2007, 12:15 
Eemal
Tegelase avatar

Postitused: 217
Indrek Hargla raamatutest minge raamatukogus suure kaarega mööda! Meil oli koolis kohustuslik läbi lugeda ,,French ja Koulu". See oli äärmiselt vastik raamat. Ükski korralik kirjanik ei lubaks endale sellist sõnavara. Ja veel öeldakse selle kohta ,,fantaasiamaailm"! Pigem ikka mõttetu sonimine.

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 22. august 2007, 13:10 
Eemal
Ordumeister
Tegelase avatar

Postitused: 2935
alatu laim ja ma kutsuks su duellile selle eest, kui see poleks maitseküsimus. :evil:

igal juhul järgmine kord tee arukamaid ja argumenteeritumaid postitusi, kui mõnest raamatust räägid - 'vastik raamat' võib öelda ainult siis, kui a) sellele on väga mõjuv ja loogiline põhjendus, miks sa nii arvad või b) see on puhtalt su isiklik arvamus mingi isikliku maitse-eelistuse põhjal, aga siis peab olema ka välja toodud, et see on sinu arvamus ja ei pretendeeri ainuõigsusele.

vot.

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 22. august 2007, 13:35 
Eemal
Keskmaa Ordu Südametunnistus
Tegelase avatar

Postitused: 4695
/sekundeerin, inwe

Tera paremas käes,
jalge all lõriseb maa,
pilkavalt irvitab taevas.

kelner? midagi verist ja rrrrromantilist mulle, paluks

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 22. august 2007, 14:06 
Eemal
Maakonna Kojaülem
Tegelase avatar

Postitused: 2621
Elanor... kirjutab:
Indrek Hargla raamatutest minge raamatukogus suure kaarega mööda! Meil oli koolis kohustuslik läbi lugeda ,,French ja Koulu". See oli äärmiselt vastik raamat. Ükski korralik kirjanik ei lubaks endale sellist sõnavara. Ja veel öeldakse selle kohta ,,fantaasiamaailm"! Pigem ikka mõttetu sonimine.

Paluks paar näidet, mida sa 'sellise sõnavara' all silmas pead. Ja mis French ja Koulu maailmal viga on, et see fantaasiamaailmaks nimetada ei sobi?

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 22. august 2007, 14:19 
Eemal
Ordurüütel, Elrondi Koja Sinine Emand
Tegelase avatar

Postitused: 9501
@Inwe: Lisaks Tindómële on sul veel teine sekundant olemas.

Üles
 Profiil  

Postituse teema: Re: Eesti ulmekirjanikud :)
PostitusPostitatud: 26. august 2007, 11:24 
Eemal
Tegelase avatar

ja kolmas :)

Mina pean seda pärast pan Grpowskeid üheks parimaks algupäraseks Hargla tekstiks. Noh, Roosist ja lumekristallist ei räägi eks ;). See kogumik sisaldab nii häid kui halbu jutte.. Aga nimilugu lihtsalt ON.

Üles
 Profiil  

Postituse teema: Re:
PostitusPostitatud: 26. august 2007, 12:56 
Eemal
Tegelase avatar

Postitused: 217
Eleanora kirjutab:

Põhjendan siis. Ma nägin sellega ränka vaeva, püüdes läbi lugeda. See oli NII igav. Ja lõpuks see ka õnnestus. Lugesin 30 lk päevas ja see oli õudne. Kõige halvem lugemiskogemus paljude kuude jooksul. Ja lõpuks sain veel oma ainsa ja seni esimese kolme lugemiskontrolli eest! Nii et oma kirjandushinde osas pole mul põhjust I. Hargla teost armastada.

Sõnavara kohta. Ma tõesti kirjutaks siia paar näidet sellest, kuidas ,,Frenchi ja Koulu" tegelased teineteist sõimasid. Aga ma tõesti ei suuda selliseid asju kirjutada. Pealegi hetkel pole näite toomiseks raamatut käepärast, sest selliseid teoseid mina endale koju ei osta. Ega laenuta teist korda elus. Aga kindlasti mäletan, et see tegelaste omavaheline sõnavahetus häiris vahel väga.

Fantaasiamaailmast rääkimisel võrdlen kõiki asju ,,Sõrmuste Isanda" ja ,,Silmarillioniga". Teisiti enam ei saa, kui olen nii häid raamatut lugenud. Aga hea küll, kui see on I. Hargla raamatute jaoks liiga kõrge mõõdupuu, siis võrdleks näiteks A. McCaffrey ,,Lohelennuga" ja M. S. Rohani ,,Jääalasiga", mis on samuti väga head raamatud. Ikka jääb ,,French ja Koulu" fantaasiamaailm nendele raamatutele alla. Mingi segu tänapäevast, minevikust ja kellegi sonimisest. Mis juhtub, kui kokku panna 20. sajandi alguse tehnikasaavutused, libahunt, mingid tobedad võluesemed, üldse mitte huvitavad tegelased, vanaaegne Eesti, imelikult muudetud ajalugu jne...? Suur jama. Nii A. McCaffrey kui M. S. Rohan lõid palju kaunima ning huvitavama maailma, millesse sai paigutada palju huvitavamaid tegelasi ning kus sai lõpuks arendada palju huvitavamat süzeed. Mitte absurdset segu tänapäevast ja minevikust.

Palun vabandust esimese postituse põhjendamatu kriitika eest. Sain hoiatuse kah. Aga nüüd olen oma kriitikat põhjendanud nii hästi, kui oskasin. Ja minu arvamus jääb samaks.

,,Eelista Eestimaist!" ei ole see loosung, mis peaks olema aluseks raamatute valimisele.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 26. august 2007, 14:25 
Eemal
Ordurüütel, Elrondi Koja Sinine Emand
Tegelase avatar

Postitused: 9501
Hargla teoste üheks võluvaks küljeks ongi see, et ta paneb kokku ootamatud ja esmapilgul sobimatud asjad. Sealjuures nii, et tulemus on täiel määral "söödav", mitte ei sarnaneks kohviga, millesse segatud soola.

Aga siisn just ongi tegemist maitsete erinevusega.

Üles
 Profiil  

Postituse teema: Re: Re:
PostitusPostitatud: 26. august 2007, 17:07 
Eemal
Tegelase avatar

Eleanora kirjutab:
Fantaasiamaailmast rääkimisel võrdlen kõiki asju ,,Sõrmuste Isanda" ja ,,Silmarillioniga". Teisiti enam ei saa, kui olen nii häid raamatut lugenud. Aga hea küll, kui see on I. Hargla raamatute jaoks liiga kõrge mõõdupuu, siis võrdleks näiteks A. McCaffrey ,,Lohelennuga" ja M. S. Rohani ,,Jääalasiga", mis on samuti väga head raamatud. Ikka jääb ,,French ja Koulu" fantaasiamaailm nendele raamatutele alla. Mingi segu tänapäevast, minevikust ja kellegi sonimisest. Mis juhtub, kui kokku panna 20. sajandi alguse tehnikasaavutused, libahunt, mingid tobedad võluesemed, üldse mitte huvitavad tegelased, vanaaegne Eesti, imelikult muudetud ajalugu jne...? Suur jama. Nii A. McCaffrey kui M. S. Rohan lõid palju kaunima ning huvitavama maailma, millesse sai paigutada palju huvitavamaid tegelasi ning kus sai lõpuks arendada palju huvitavamat süzeed. Mitte absurdset segu tänapäevast ja minevikust.

Palun vabandust esimese postituse põhjendamatu kriitika eest. Sain hoiatuse kah. Aga nüüd olen oma kriitikat põhjendanud nii hästi, kui oskasin. Ja minu arvamus jääb samaks.

:true:
Ja ongi nii.
Tolkieniga võrdlemine :D
Ma arvan, et kirjanikuhärra on enam kui rahul, et teda ei võrdsustata Tolkieniga. Teades tema maiste-eelistusi ja puha. Sest oli Tolkien mis ta oli, suur maailmalooja, teadlane ja muidu geniaalne religioosses ja pärimuslikus materjalis orienteeruja, aga kirjanduslikeks suurteosteks ei saa ei Silmarillioni ega SI-d küll nimetada. Muinasjutud annavad aga alust arvata, et ta siiski oli kirjanik :)

Way to go Eleanora,
igatahes :king:

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 26. august 2007, 18:54 
Eemal
Tegelase avatar

Postitused: 633
Vabandage mind, aga kus kurat "Frenchis ja Koulus" nood roppused olid? Ausalt, F&K oli minu arvates küll üsna tavalise sündsusastmega romaan, annaks kasvõi kümneaastasele nõole lugeda, arvatavasti talle sealt mingeid uusi roppusi külge ei jääks. Ja ma täitsa usun, et loeks läbi ka ja et meeldiks.
Muide, Harglal on minu arvates parim asi hoopis "Vabaduse kõrgeim määr" ja F&K on lihtsalt selline hästiloetav mõnus komöödia väga laheda settinguga.

Ja ahjaa...
Tsiteeri:
Mis juhtub, kui kokku panna 20. sajandi alguse tehnikasaavutused, libahunt, mingid tobedad võluesemed, üldse mitte huvitavad tegelased, vanaaegne Eesti, imelikult muudetud ajalugu jne...?

Steampunk?

http://www.sibeliusmusic.com/cgi-bin/sh ... reid=63146

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 26. august 2007, 19:45 
Eemal
Keskmaa Ordu Rüütel
Tegelase avatar

Postitused: 2271
Teatud asja lugemiseks ja selle mõistmiseks peab ehk kasvama veel. Mõnel jõuab varem kohale, mõnel hiljem.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi vastavalt:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta  [ 44 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine

Kõik ajad on GMT + 2 tundi

Vaata tegelaste toimetusi

Tegelased siin foorumis: Mitte ühtegi rändurit ja 1 tundmatu seikleja

Sul puuduvad õigused uute teemade algatamiseks siin foorumis
Sul puuduvad õigused postitustele vastamiseks siin foorumis
Sul puuduvad õigused oma postituste muutmiseks siin foorumis
Sul puuduvad volitused oma postituste kustutamiseks siin foorumis
Sul puuduvad volitused manuste lisamiseks siia foorumisse