PEIDETUD KUNINGRIIK

Öötaeva säravate tähtede all
Praegu on 19. juuni 2018, 23:35

Kõik ajad on GMT + 2 tundi

Tee uus teema Vasta  [ 18 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Postituse teema: "Kääbik: ootamatu teekond" muljed
PostitusPostitatud: 06. detsember 2012, 14:00 
Eemal
Ordumeister
Tegelase avatar

Postitused: 2935
teen aegsasti teema valmis, et eellinastust näinud ordukad saaksid kohe oma muljed kirja panna. :D

saate aru, ma ei jõua ära oodata!

Üles
 Profiil  

Postituse teema: Re: "Kääbik: ootamatu teekond" muljed
PostitusPostitatud: 10. detsember 2012, 21:04 
Eemal
Tiivustaja
Tegelase avatar

Postitused: 73
Eestlasi peaks ju Uus-Meremaal küll olema :)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 14. detsember 2012, 09:45 
Eemal
Rändrüütel
Tegelase avatar

Postitused: 269
Oooo see oli äge :D Nüüd hakkan spoilerdama! Hahahaaaa, okei, ei hakka.

Kuna töölisklass peab reedel keset päeva tööd vihtuma, siis käisin eile õhtul vaatamas 3D-d. Kolm d nagu arvata ei andnud midagi juurde, kuid võttis mõndagi maha. Näiteks ilusaid värve tuimestas omajagu. Vahepeal vaatasin isegi üle prilliserva, kuna siis kui parasjagu 3-efekti ei ole pole pildil häda miskit. Kui uduseks läks vaatasin läbi prilli edasi. Eks ma peagi lähen 2D ka kaema.

Mis mulle meeldis: Kõik meeldis, väga äge oli :D Ma spetsiaalselt korrutasin endale enne filmi, et see on suur saast, jama ja ilgelt kehvasti välja tulnud - no et pärast pettuma ei peaks. Ei tea kas see töötas aga mina jäin väga rahule.

Mis mulle ei meeldinud: Nii mõnigi asi tegelikult. Näiteks mäekollide koopad, mis olid selline - suur tühi mägi ja meeletus koguses puitkonstruktsioone. Voldemort Valge oli imelik tüüp, võinuks talle siiski mäekollilikuma välimuse anda. Üldse olid seekord mäekollid ja trollid veidi kehva välimusega, kongninalised grusiinlased kõik, suht ühte nägu. Vähe individuaalsemalt erinevamaid lõustu oleks oodanud. Ühe stambi alt kõik tulnud, ainult suurus erines kas S, L või XXL.

Aga üldiselt mitte miski ei häirinud niipalju, et oleks häirinud. Isegi päkapike nõme väljanägemine ei seganud, sest nad ise esinesid suht väärikalt. Kõige nõmedamaid, nagu obelixi, näidati üldse nii harva kui võimalik.

Hahaha, mulle just meenus Galadrieli korgitsa-stiilis ilmumine :D Võtab kohe silma märjaks seda meenutades. Ei tea ainult, kas nutust või naerust.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 17. detsember 2012, 07:36 
Eemal
Keskmaa Ordu Südametunnistus
Tegelase avatar

Postitused: 4695
Teate, mulle meeldis.
Täiega üllatav, arvestades, kuidas ma jälestasin Kuninga Tagasituleku filmi ja kui halvasti Jacksonist reižissöörina arvasin sellest tulenevalt. Aga kääbiku 1. film on täiesti tore =)

ja spoilerdav kopi-peist dragoni foorumist oma postist seal:
Rämedalt pinda käisid ainult üksikud detailid (mida kuradit - Azogil on hobi "tappa kõik Pikkhabemed?!, mida kuradit on Dain esitatud kui teh Nõme Reetlik Päkapikk?! [viimasest loodan vinget ümberpöördumist kolmandas filmis] ja miks kuradi pärast on vaja ikka kõik võitlused ja ronimised ja kukkumised teha nii, et heade tegelaste lõppematu ülivedamine oleks TÄIESTI ebausutav?!), aga enamik lisatud liha oli mu meelest täiesti kena liha, söögiasi.
Rhoga...misiganes -jänkud ja kaotatud kodu tagasi saamine, et Thorin Rivendelli eriti just ei kippunud ja et Freemani Bilbo ei ole üldse minu Bilbo, aga on üleni lahe, Suure Mäekolli suurus ja lohega sissejuhatus ja...

Haldjad oli suht magedad. Kääbiku täisvereliste haldjate asemel need vesised paatoslikud vennad on muidugi kaotus.

Aga film oli äge =)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 17. detsember 2012, 12:18 
Eemal
Ordumeister
Tegelase avatar

mina ootasin, et Jackson ületaks ennast ja annaks mulle emotsiooni, mille sain "Sõrmuse vennaskonda" vaadates. et oleks midagi uut ja vägevamat. nii et kohe filmi alguses, kui tuli miljon vihjet ja seost ja kangesti korduse moodi asja triloogia ekraniseeringuga seoses, siis valdas mind väike pettumus. aga hiljem ma mõistsin, et ega ta ei teegi ju "Kääbikut" minusugusele, kes on Sõrmuste Isandat tubli 15 korda näinud, et ta üritab luua sama Keskmaa ja tunde neile, kes on seda kord-paar kümme aastat tagasi vaadanud. nii et mõistetav.

üldkokkuvõttes mulle meeldis, aga vingumist on alati. :)

asjad, mis ei meeldinud:

Bilbo oli närviline mehike, mitte raamatu rahulik maaelu nautiv härrasmees.

trollid olid kamp sekendavaid tüüpe, kes omasid liiga head sõnavara ja liiga peenikesi hääli. ma ootasin aeglaseid, juhmakaid ja kõmiseva häälega tüüpe.

Radagast oli naaaaaatukene liiga nupust nikastanud. aga ainult natukene.

liiga palju tagaajamist ja kiirust ja actionit, selle koha pealt oleks võinud kõvasti tagasi hoida.

Galadriel kes mingil pöördalusel muudkui pöördus.

asjad, mis meeldisid:

kogu see eellugu, mis Ereboril juhtus - kümme punkti! ma ei pannud habemetuid päkanaisi tähele, aga järgmine kord üritan vaadata, eks siis tean arvata. aga kõik muu, lohe tulek ja päkapikkude eksiil... the feels!

Thranduil hirve (põdra?) seljas oli ilgelt lahe. see oli nagu need Radagasti küülikud, et esimene emotsioon oli wtf, aga siis edasi tundus see äärmiselt loomulik.

Thorini taust, tema haldjaviha seletamine ja tema üldine eepilisus oli väga hästi ja usutavalt tehtud. see koht Bilbo kodus, mille Irve juba välja tõi, ja siis see kui nad olid tee peal ja Balin jutustas Azanulbizari lahingust olid suurepärased.

vargid olid hundid, mitte hüäänid! see oli minu silmis tõsine progress.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 17. detsember 2012, 12:35 
Eemal
Tegelase avatar

Mulle see Bilbo meeldis väga. Tema olek oli teistsugune, kui ma oodanuksin, aga samas täiesti loomulik, täiesti loogiline ja arusaadav.

Galadriel oli tõesti jabur.
Ma muudkui vaatasin, kuidas ta ringiratast tuias, ja kujutasin ette, kuidas nad tegid üha uusi ja uusi duubleid, sest kangas peab täpselt sedasi ta kannul voogama ja mitte kordagi sassi minema,
ja siis kuidas Kate Blachett on õnnestuva duubli ajaks ammu kaotanud igasugused katsedki näidelda ning lihtsalt kõnnib juba kuuesajandat ringi, hästi ettevaatlikult, et see kuramuse rüü ometi volti ei jääks.

Tera paremas käes,
jalge all lõriseb maa,
pilkavalt irvitab taevas.

kelner? midagi verist ja rrrrromantilist mulle, paluks

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 18. detsember 2012, 04:26 
Eemal
Tegelase avatar

Postitused: 155
Lahjad haldjad tõesti. Eriti kui mõelda, et järgmises osas peavad nad korraliku joomingu pidama. Ilmselt libisevad vangivalvurid laua alla juba pudelikorgi plumpsatust kuuldes (ei, need ei ole sedasorti haldjad, kes vaadist kannude kaupa veini kaanivad!) ja pohmell kestab veel hallides sadamateski...
Mäed jah, mäekollidel olid *käigud*. See suur tühjaksõõnestatud mägi koos sisustuse ja telegraafmäekolliga tuletas mingil moel "Kollide Kompaniid" meelde :)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 19. detsember 2012, 23:06 
Eemal
Tiivustaja
Tegelase avatar

Hoiatan, et ma spoilerdan.

Väga lahedad olid filmi algus kuni Radagastini ja Gollumi kohtumine Bilboga.
Need olid nagu kaks kohta, mis raamatust võetud, muu pudrumudru keskel.

Hiiud mägedes kive loopimas on raamatus suht müstiline koht. Filmis tehti sellest mingi ilmvõimatu müsteerium, mis venis mõtetult pikaks. Nagu eelkõneleja mainis "miks kuradi pärast on vaja ikka kõik võitlused ja ronimised ja kukkumised teha nii, et heade tegelaste lõppematu ülivedamine oleks TÄIESTI ebausutav?!".
lotr.wikia.com artiklit nimega Giants illustreerib LOTR online mängust Gianti pilt Pilt :)

Selline mõtetu actioniga aja venimatine, millel erilist seost raamatuga polnud, esines veel enne Rivendelli välupeal Azogi vargidega võitlemist. Goblinitega võitlemine mäest välja tulemisel. Raamatus minu mäletamist mööda lihtsalt põgeneti.
Viimase lahingu võib andeks anda, kui arvestada, et filmi lõpp vajas mingit kulminatsiooni ja Bilbo tõestamist.
Vargid oli seekord vist natuke saledamad, kui varasemates filmides olnud hüüanid. Üks päkapikk tegi esimesel kohtumisel hüüatusega kohe selgeks, et need ei ole mingid hundid. Raamatus on selgelt kirjas, et on hundid. Räägivad oma vahel vargide keelt, millest Gandalf aru saab. See juures goblineid polnudki, olid ainult hundid.
Gandalfil oli 40 aastat enne Bilbo sündi selge, et Sauron tegutseb Dol Gulduris. Sealt sai ta võtme ja kaardi Thorini isalt Thrain II-lt, kes viis aastat vangikongis oli viibinud. Milleks selline omalooming. Täpselt sama asi, mis Sõrmuste Isanda filmide puhul. Ei ole aksepteeritav.
Sama hästi võiks ju järgmises filmis ämblikke kohates võtta taskust isa Bungo kingitud revolvri välja või Thorin võiks mõõgavõitlusesse asuda Tharanduiliga ning viimasel hektel päästab Thorini Tom Bombadil, kellel on veel kiirem saan kui Radagastil.

Faktidega nii julmalt ümber käimine ei ole ilus. Võib-olla olen ma filmitööstuse suhtes lihtsalt naiivne.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 20. detsember 2012, 21:05 
Eemal
Tegelase avatar

Tsiteeri:
Gandalfil oli 40 aastat enne Bilbo sündi selge, et Sauron tegutseb Dol Gulduris. Sealt sai ta võtme ja kaardi Thorini isalt Thrain II-lt, kes viis aastat vangikongis oli viibinud. Milleks selline omalooming. Täpselt sama asi, mis Sõrmuste Isanda filmide puhul. Ei ole aksepteeritav.

Ei. Sa eksid =)
Gandalf ei teandud, et Sauron on Dol Gulduris. Nad (Valge Nõukogu) arvasid ikkagi, et see on Nõidkunn äärmisel juhul. Gandalf käis seal luurel küll ja kahtlustas hiljem natuke, et äkki on seal ... midagi veel, midagi veel tumedamat.
Aga seda, et Sauron ikkagi ise seal pesitses, seda nad said teada alles pärast seda, kui Valge Nõukogu ta Dol Guldurist välja kihutas. Siis läks Sauron Mordorisse sealt ja andis endast avalikult teada ja Valge Nõukogu oli nagu "wtf, me mõtsime, et võitsime, aga SIUKE tüng!"

Tera paremas käes,
jalge all lõriseb maa,
pilkavalt irvitab taevas.

kelner? midagi verist ja rrrrromantilist mulle, paluks

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 29. detsember 2012, 19:47 
Eemal
Ordumeister
Tegelase avatar

Tindómë kirjutab:
...ja Valge Nõukogu oli nagu "wtf, me mõtsime, et võitsime, aga SIUKE tüng!"

:rollsmile:
oimaivõi.

plaanime homme Kirvega 3D versiooni vaatama minna, vb siis ma tulen muljetan veel. aga see Tindome kokkuvõte on kuldne.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 30. detsember 2012, 12:49 
Eemal
Ordurüütel, Elrondi Koja Sinine Emand
Tegelase avatar

Postitused: 9501
inwe kirjutab:
... aga see Tindome kokkuvõte on kuldne.

Täiesti nõus.

Üldse on siin niisugused kommentaarid, et raske on midagi lisada.

Võib olla kunagi siiski riskin.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 02. jaanuar 2013, 10:49 
Eemal
Ordumeister
Tegelase avatar

teist korda vaadates oli kuidagi parem. vb ma olin vahepeal leppinud, et mu ootused olid liiga kõrged ja kõigile niikuinii meeldida ei saa, aga asjad, mis esimesel vaatamisel häirisid, ei tundunud enam nii olulised. igal juhul lahe film. :D

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 02. jaanuar 2013, 11:22 
Eemal
Keskmaa Ordu Relvakandja
Tegelase avatar

Postitused: 164
inwe kirjutab:
teist korda vaadates oli kuidagi parem. vb ma olin vahepeal leppinud, et mu ootused olid liiga kõrged ja kõigile niikuinii meeldida ei saa, aga asjad, mis esimesel vaatamisel häirisid, ei tundunud enam nii olulised. igal juhul lahe film. :D

väga nõustun!

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 03. jaanuar 2013, 08:27 
Eemal
Ordurüütel, Elrondi Koja Sinine Emand
Tegelase avatar

Postitused: 9501
Eowyn pani Dragonisse Amrothi tehtud eellinastuse pildid üles.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 01. veebruar 2013, 20:39 
Eemal
Tiivustaja
Tegelase avatar

Го́рлум
Pilt

Üles
 Profiil