PEIDETUD KUNINGRIIK

Öötaeva säravate tähtede all
Praegu on 16. juuli 2018, 04:52

Kõik ajad on GMT + 2 tundi

Tee uus teema Vasta  [ 9 postitust ] 
Autor Sõnum
 Postituse teema: Kääbiku illustratsioonid
PostitusPostitatud: 01. jaanuar 1970, 02:00 
Eestikeeles on kääbikust tehtud kaks trükki, mõlemad erinevate illustratsioonidega ning hoopis huvitavaid pilte võib leida internettist ja Yar vist oli ka mõned pildid ise joonistanud. Aga on veel keegi mingeid pilte kääbikule joonistanud?
Tegelikult ei teinud ma seda teemat selleks, et küsida, kes joonistab, vaid selleks, et me arutleksime nüüd nende pildikeste üle. Minul on endal olemas vana kääbik, kus on need mustvalged armsad pildikesed (isiklik lemmik: Gandalf, Bilbo ja päkapikkud puu otsas), kuid olen sirvinud uut trükki, kus vahel on need imeilusad vesivärvidega tehtud pildid. Lausa lust on selliseid pilte vaadata. Ja uue kääbiku kaanel lamav Smaug :dragon: on Tolkienil lausa supper välja tulnud. Ma ise ei ole, et tead mis joonistaja, aga vahel sirgeldan mõndasid lohesid (ka kulla hunnikute otsas magamas)
Aga millised pildid teistele meeldivad?

Üles

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 15. oktoober 2003, 17:39 
Mulle meeldivad rohkem need vanemad Maret Kernumehe illustratsioonid. Neis on kuidagi sellist mõnusat iidsete aegade hõngu ja Keskmaa meeleolu. Ehk on asi lihtsalt selles, et need olid selles raamatus, millest algas minu tee "lõpliku tõeni" :D ehk Tolkieni maailma.

Üles

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 15. oktoober 2003, 18:33 
Eemal
Tegelase avatar

Postitused: 315
Kuigi lugesin Kääbikut esimest korda uues trükis, meeldivad vanema väljaande illustratsioonid rohkem.. must-valge on selline mõnusalt Keskmaalik, üldse on mustvalge ilus. Sellised hallikad/mustad/valged toonid, beežid. Jääb selline vanaaja tunne. Liiga palju värve üheskoos võtab silme eest mustaks. Kuigi egas teise Kääbiku pildid kehvad ole.

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 15. oktoober 2003, 18:46 
Eemal
Ordurüütel, Elrondi Koja Sinine Emand
Tegelase avatar

Postitused: 9501
Vana raamatut ei ole ma kahjuks näinud, kuid uue akvarellid on väga ilusad. Esiteks on nad kenasti maalilised (tehniliselt heal tastmel), teiseks kannavad sellist mõnusat kodust tunnet. Neil on ainult üks viga - neid on liiga vähe.
Mustvalged pildid on ka toredad, kuid ma ei ole otseselt graafika (siin joonistuste) austaja. Tegelikult kujutaksin nii "Kääbiku" kui SI illustratsioone ette värvilistena. Miks mitte akvarell nagu "Kääbikus" või veel paren, värvilise söövitusena. Kui peaksin kunagi ise nende raamatute järgi joonistama, teeksin pildid pastellidega. See on üldse minu lemmiktehnika ja sellega saaks edasi anda nii salapära kui näiteks mägede tundeid (kui te nüüd aru saate, mida ma öelda tahtsin-nii ütleks Sam), isegi portreid.

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 06. aprill 2004, 14:59 
Eemal
Tegelase avatar

Postitused: 255
Mulle meeldisid tõesti rohkem Maret Kernumehe illustratsioonid. Olid sellised elulähedased ja täidetud jumaliku soojusega, mis paitas minu kuninglikku südamekest. Aga ma ise olen ka kääbikuid ja haldjaid ja muid LOTRi tegelasi joonistanud....stiilis Japanese Animation. :roll: ;) Aga nüüd pole änam joonistand, sest mul on tegemist enda raamatu tegelaste joonistamisega...hihii

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 11. mai 2004, 07:30 
Eemal
Keskmaa Ordu Relvakandja
Tegelase avatar

Postitused: 444
Vanemas versioonis ei ole mitte ainult pildid paremad vaid ka tekst kuidagi õdus selline. Teist trükki proovisin lugeda, et võrrelda kuid loobusin.

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 15. juuli 2005, 11:52 
Eemal

Postitused: 94
Lugesin seda vene keeles- illustratsioonid olid kohutavad!!! :evil: mulle meeldiks kui kasutatakse rohkem Tolkieni enda joonistusi! 8)

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 15. juuli 2005, 12:16 
Eemal
Tegelase avatar

Postitused: 801
Ilmselt on Maret Kernumehe omad parimad maailmas... mul pole siin ka miskit nostalgiat, sest lugesin seda raamatut esmakordselt kusagil 20-22 aastaselt...

JRRT-i enda tehtud ei meeldi... tore on, et nad olemas on... ja huvitav vaadata, et kuidas autor ise asju nägi... aga mingit kunstilist elamust ma neist ei saa...

Ma usun, et järgnev link on siin foorumis kõigile teada, aga siiski: http://fan.theonering.net/rolozo/collection?hide=-3

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 24. juuli 2005, 15:42 
Eemal
Tegelase avatar

Postitused: 13
Mullegi meeldivad vana Kääbiku pildid, kuid kujutasin neid tegelasi (eriti Bilbot) veidi teistsugusemana ette. Samas Gandalfi osas olin samal meelel illustreerijaga. Aga ega teda vist teisiti ei saagi ette kujutada... :roll:

Üles
 Profiil  

Näita postitusi vastavalt:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta  [ 9 postitust ] 

Kõik ajad on GMT + 2 tundi

Vaata tegelaste toimetusi

Tegelased siin foorumis: Mitte ühtegi rändurit ja 1 tundmatu seikleja

Sul puuduvad õigused uute teemade algatamiseks siin foorumis
Sul puuduvad õigused postitustele vastamiseks siin foorumis
Sul puuduvad õigused oma postituste muutmiseks siin foorumis
Sul puuduvad volitused oma postituste kustutamiseks siin foorumis
Sul puuduvad volitused manuste lisamiseks siia foorumisse