PEIDETUD KUNINGRIIK

Öötaeva säravate tähtede all
Praegu on 16. juuli 2018, 04:48

Kõik ajad on GMT + 2 tundi

Tee uus teema Vasta  [ 85 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine
Autor Sõnum
 Postituse teema:
PostitusPostitatud: 06. aprill 2004, 17:35 
Eemal
Tegelase avatar

Postitused: 714
Hmh, kas siis see "roheliste väljade" kirjeldus esineb raamatus kaks korda? Peatükk "Fog on the Barrow-downs" algab täpselt nendesamuste Gandalfi sõnadega:

Tsiteeri:
..Frodo heard a sweet singing running in his mind: a song that seemed to come like a pale light behind a grey rain-curtain, and growing stronger to turn the veil all to glass and silver, until at last it was rolled back, and a far green country opened before him under a swift sunrise

Järeldus: Frodol oli võime sündmusi ette näha.

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 06. aprill 2004, 17:37 
Eemal
Keskmaa Ordu Rüütel
Tegelase avatar

Postitused: 5079
Jah, seal oli küll see märkus, et kõik juhtus täpselt, nagu Tom Bombadili kojas.

Merre vajund?
Seitse tähte, seitse kivi,
Ühe valge puu.

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 08. aprill 2004, 17:48 
Eemal
Tegelase avatar

Postitused: 255
Tead Peregrin, ma usun, et Frodo pole ainuke, kes sündmusi ette näeb. Me kõik võime näha. Mul on sageli olnud selliseid juhuseid, et kui ma mingit asja või olukorda näen, on mul kohe tunne, et ma olen seda varem näinud kuigi ma näen seda kõigi loodusseaduste kohaselt esimest korda. A võib olla tuleb see võime sellest, et Aprikoosikivi on nii kuninglik olevus, et võtab kohe täitsa... ;)

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 08. aprill 2004, 17:52 
Eemal
Tegelase avatar

Postitused: 571
Aprikoos kirjutab:
Tead Peregrin, ma usun, et Frodo pole ainuke, kes sündmusi ette näeb. Me kõik võime näha. Mul on sageli olnud selliseid juhuseid, et kui ma mingit asja või olukorda näen, on mul kohe tunne, et ma olen seda varem näinud kuigi ma näen seda kõigi loodusseaduste kohaselt esimest korda. A võib olla tuleb see võime sellest, et Aprikoosikivi on nii kuninglik olevus, et võtab kohe täitsa... ;)

See jutt on muidugi õige küll. Mul on ka üsna tihti olnud tunne, et selline olukord on juba olnud; et ma olen selle juba korra läbi elanud. Aga kus see juhtub, pole aimugi. Võibolla une ajal kusagil sügaval alateadvuses?

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 08. aprill 2004, 18:09 
Eemal
Tegelase avatar

Postitused: 714
Noored, see asi on deja vu.. Ettenägemisega pole siin midagi pistmist.

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 08. aprill 2004, 18:34 
Eemal
Tegelase avatar

Postitused: 571
Peregrin kirjutab:
Noored, see asi on deja vu.. Ettenägemisega pole siin midagi pistmist.

Suure tõenäosusega saab seda jah de-javuks nimetada.

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 08. aprill 2004, 23:28 
Eemal
Tegelase avatar

Postitused: 22
Lemmikkohad olexid: l6pus kui rahvahulk koos kuningaga kummardab k22bikute ees (seda vaadates mul lausa tikkusid pisarad silma), Frodo ja Sami jutuajamine Roosist(j2rgmine pisaraterohke koht), Aragorni lahinguk6ne, Pippini laul(Vapustav. Olin enne filmi n2gemist kuulnud, et see koht pidi olema v2ga kurb, kuid ei tahtnud uskuda, et NII sygava mulje j2tab.), Kotkaste tulek(Lootusetu olukord ja siis-abiv2gi..), Galadriel ulatab Frodole k2e, kohad, kus Minas Tirithit..
Ainus h2iriv asi mis hetkel meenub olid need myrkrohelised koolnud. Selles pettusin kyll.. Kuidagi liiga filmilikud olid oma v2rviga.

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 18. aprill 2004, 09:40 
Eemal
Tegelase avatar

Postitused: 53
Üks lahe vaade oli Minas Tirith'ile, siis kui Gandalf ja Pippin sinna saabuvad. Siis jäi küll suu lahti.

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 18. aprill 2004, 17:22 
Eemal
Tegelase avatar

Postitused: 578
Aragori laul: Et Eärello Endorenna utulien... ja valgeid õisi langeb nagu lumehelbeid. ..
Theodeni kõne rohirrimitele Mindolluinil- Simbelmyne valab vaimustusepisaraid, eriti tänu sellele viiulimuusikale, mis tol hetkel eriti kurvalt kõlas;
Veidi enne seda Eomeri lause, kui vägi hakkab teele mimema: Oaths you have taken, now fulfill them- for the lord and land! Üldse kõik Rohaniga seotu, ka Theodeni surm.
Sam hoiab Frodot Turmamäe jalamil käte vahel:"Maakonnas on praegu kevad... Linnukesed punuvad pähklisalus pesi ja lapsed söövad esimesi maasikaid koorega..." Jällegi andis väga palju juurde muusika, sest Mordor oli must ja taevas oli must, aga flöödi õrn kõla tõi meelde maakonna tema lõputus ilus ja roheluses. Isegi viiendal vaatamisel meelitas pisara silma...
Frodo ärkamine- kõik naeravad suurest õnnest, mina nutan- ka suurest õnnest.
Arweni viimne teekond (jälle muusika)
Andurili sepistamine
Aragorni kõne Morannoni ees.
Kotkad tulevad!
Gandalf ja Pippin räägivad surmast. Võib küll olla lihtne ja üldistaud, aga mõjuv. Jacks teadis, mis vaataja nutma paneb- rääkida keset pimedust ja suitsu ja surma rohelistest väljadest ja päikesepaistest!
Hallid sadamad ja hüvastijätt. Ka vaataja hüvastijätt.
:( :( Kõik lihtsalt üle kirjeldamisvõimete.

Oh, I wish I was a punkrocker with flowers in my hair!

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 18. aprill 2004, 18:24 
Eemal
Tegelase avatar

Postitused: 255
:nutan: ja ma olen Simbelmynega täiesti nõus...nuuks...ja ärge öelge, et see oli spämm...kuninglik olend väljendab oma...nuuks...tundeid, mis on sügavad nagu Belegaer...

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 28. mai 2004, 13:54 
Njah...ise nagu olin peale filmi vaatamist kuidagi...noh ma ei tea nagu tühjus oli südames.
Kogu triloogia jooksis silme eest läbi.

Bilbo sünnipäev,Frodo ja Sammi põgenemine Kaljulõhele,Moria kaevandused,Lorien,Boromiri surm ja Vennaskonna lõhenemine,Endid,Helmi süviku lahing,Raudlinna "lõpp",Minas Tirith,Frodo ja Sam-i kohtumine Gollumiga ja nende teekond kuni Cirith Ungolini,Koolnute rada,Pellenori Väljade lahing,Sami võitlus Shelobiga,Morranoni ees algav"lahing"(päris lahinguks seda nimetada ei saa),Sõrmuse ja Sauroni kadumine,Hallid Sadamad ja Sam-i kääbiklasse saabumine.

Hinge oleks peale triloogia läbisaamist filmina justkui tühi auk jäänud.

(vabandust et nii vana teema välja kaevasin aga oma emotsioone on ka vaja kusagil väljendada)

Üles

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 28. mai 2004, 17:30 
Eemal
Tegelase avatar

Postitused: 603
Mul oli ka umbes nii, et tühi koht jäi südamesse. Kui film läbi sai ma lihtsalt istusin ja vaatasin suptiitreid. Mulle väga meeldisid need joonistused kõigist vennaskonna liikmetest. :oops:

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 29. mai 2004, 18:52 
Eemal
Tegelase avatar

Postitused: 578
Üks mul ütles siin, et need on arvutiga tehtud. On nad jah! Nii imeilusad! Ma ise joonistan hästi küll, aga n i i hästi vist ei hakka kunagi.

Oh, I wish I was a punkrocker with flowers in my hair!

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 31. mai 2004, 09:13 
Vaatasin seda asja siis eila uuesti üle tüki aja. Mis siis sel korral hinge kriipis?

Sami jutt:
Kas mäletad maasikate maitset!
Ma ei saa kanda seda sinu eest, aga ma saan kanda sind!
Mäletan Roosi tantsimist. Tal olid lehvid juustes.

Samas pean tõdema, et mõningad seigad tekitasid, vaatamata oma ülevusele, minus mõningaid Nõidkuningale omaseid ilkeid:
a) Aragorni tormakas suudlus Arwenile – no see demonstreeris rohkem nagu aastaid tsölibaati pidanud täisjõus mehe lihahimu: keel käis õige kaugele suust välja;
b) Bilbo sadamas – meenutas kõige rohkem Gustav Ernesaksa tema viimasel laulupeol. Seuke hall ja tudisev. Kusjuures riietus oli ka samasugune nagu laulupeo juhtidel;
c) Laevale minev Frodo versus kolm pisarais kääbikut – vägisi tekkis ajus paralleel seadusega pahuksisse sattunud Soome viinaturistidest (dokumendid kadunud ja hirmus pohmakas vaevamas), kes oma õnnelikumat kaaslast (kes vahele ei jäänud) üle lahe suunduva paadi peale saadavad.

Üles

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 31. mai 2004, 09:26 
Tavaliselt on VHS ja DVD kinoversioonist sutsu erinevad s.t. on mingi lõik vähem/rohkem. Antud juhul oli VHS-s juures üks vahva lõik Gollumiga filmi alguses, kus see varjub Paksu Kääbiku eest kitsa puu taha, ajab käed püsti, silmad punni ja karjub: "Iiiiiiikkkkkkk!"

Ma olin naerust lämbumas - muudkui kerisin tagasi ja vaatasin uuesti.

Üles

Näita postitusi vastavalt:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta  [ 85 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine

Kõik ajad on GMT + 2 tundi

Vaata tegelaste toimetusi

Tegelased siin foorumis: Mitte ühtegi rändurit ja 2 tundmatut seiklejat

Sul puuduvad õigused uute teemade algatamiseks siin foorumis
Sul puuduvad õigused postitustele vastamiseks siin foorumis
Sul puuduvad õigused oma postituste muutmiseks siin foorumis
Sul puuduvad volitused oma postituste kustutamiseks siin foorumis
Sul puuduvad volitused manuste lisamiseks siia foorumisse

Otsi :
Mine :