PEIDETUD KUNINGRIIK

Öötaeva säravate tähtede all
Praegu on 16. juuli 2018, 05:01

Kõik ajad on GMT + 2 tundi

Tee uus teema Vasta  [ 85 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine
Autor Sõnum
 Postituse teema: Mõtted "Kuninga tagasitulekust".
PostitusPostitatud: 04. jaanuar 2004, 12:05 
Peale viimase osa vaatamist jälitab mind mõte, et esimene osa oli kõige parem just seetõttu, et peale seda valitses teadmine: vahva - 2 osa veel tulekul.

Kuningas on tulnud ja ... läinud. Jääb üle oodata vaid "Kääbiku" linastumist. Aga hinges valitseb sügis nagu Frodot Valgele Laevale saatval Samil.

"Kuninga tagasitulek".
Märgutuled;
Pippini laul Denethorile;
Rohirrimite rünnak Pelennori väljal;
Kääbikute austamine;
Frodo lahkumine.

Ehk on auk hinges seda suurem, et emotsioonid, mis meile ekraanilt jõudsid olid plahvatuslikumalt võimsamad eelmiste filmide omadest. Ehk on see nii. Kuid auk hinges sellest teadmisest ei kahane.

Viimati muudetud: Yahoo [Bot]; 04. jaanuar 2004, 12:18, muudetud 1 kord.

Üles

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 04. jaanuar 2004, 12:13 
Eemal
Ordurüütel, Elrondi Koja Sinine Emand
Tegelase avatar

Postitused: 9501
Sa ütlesid väga ilusasti selle augu kohta. Leidsid sõna, mis käib paljude kohta. Need samad augud takistasid ka uue näpuharjutuse algatamist. Silme ette kerkisid vaid stseenid tõsiste tunnetega. Aga neid ei lubanud hing praegu panna.

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 04. jaanuar 2004, 12:17 
Eemal
Tegelase avatar

Veel:
Kui lugesin netist ennustusi "saabuva maailmalõpu" kohta, oli esimene mõte, et küll on hea, et filmid enne lõppu ära sai nähtud!

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 04. jaanuar 2004, 12:57 
Eemal
Keskmaa Ordu Rüütel
Tegelase avatar

Postitused: 1222
Jah, maailmalõpp ongi käes, rohkem lotri ei tule :cry: :cry: :cry:
järgmised jõulud on väga kurvad :cry: :cry: :cry:
:cry: :cry: :cry: no mortensen :cry: :cry: :cry:

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 04. jaanuar 2004, 13:09 
Eemal
Tegelase avatar

Aragorni nimekirjale lisan veel:

Faramiri pilk pärast tuleriidalt allatõmbamist;
Elrond Aragornile mõõka toomas, eriti Aragorni nägu;
Kui Aragorn Arweni filmi lõpus embusse haaras (klšee küll, aga ikka mõjus);

Viimati muudetud: Nimrodel; 04. jaanuar 2004, 21:30, muudetud 1 kord.

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 04. jaanuar 2004, 14:32 
Käisin eile teist korda kaemas. Alltoodud nimekiri pole ajalises järjekorras, sest meeldejäävaid hetki oli nii palju:

1) Märgutuled
2) WiKi lendaval ratsul (stiilne oli koht, kus ta istub oma ratsuga Osgiliathis torni otsas "hallates olukorda")
3) Sauroni vägede marss Minas Tirithi peale - troll trummiga, teised trollid tohutuid piiramistorne lükkamas (esimene kord, kus võttis külmajudina sisse)
4) Pippini laul ja selle visuaalne külg (Azaghal valab pisaraid.......)
5) Theodeni kõne vägedele ja Rohani pealetung ( teine kord külmajudinateks)
6) Trummipõrin ning Haradi mumakilid horisondil (kolmas kord külmajudinateks)
7) Haradi mumakilikapten oli õudselt kihvt
8) Pippin ja Merry - Lords of Isengard :)
9) I cannot carry it for you, Mr. Frodo, but I can carry you! (jälle pisar silmas)
10) Filmi alguse muusikavalik ja õhustiku loomine - Gollumi saamislugu. Äärmiselt süngelt, stiilselt tehtud. Filmi algus mõjuvam kui Balrogi ja Gandlafi duell TTT's.
11) Grond
12) Aragorn - kuidas kurat suudab Viggo säilitada rajaleidjalikku tagasihoidlikkust eksponeerides numeronlikku kuninglikkust? Super!
13) Vahvad kotkad - laskusin filmivaatamisel tasemele, kus ma oma sees karjusin, et kuradi nazgulirajakad - nüüd tuustitakse teid nii et vähe pole!

Küsitavused:

1) Pahur sauaga kõike ettejuhtuvat (friend and foe) klobiv Valge Võlur
2) Legolas ja mumakil - too much is too much.......õigem oleks öelda - too BIG is too BIG :D
3) Segadus Sõrmuse mõjuga Arwenile

Aga jah - tühjus südames, mure meelel. Viimasel kolmel Jõulul on alati olnud üks kümnesse jõulukink olemas ja ette teada. Nüüd on see igaveseks kadunud.

Parafraseerides Shakespeare´i:

The King is dead, long live the King!

Üles

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 04. jaanuar 2004, 18:02 
Eemal
Tegelase avatar

Postitused: 571
Mulle jättis nähtu taaskord väga sügava mulje. Peter Jackson tunneb oma tööd hästi.
Hetkel veel ei oskagi öelda kas äsjanähtu on kõigist eelnevaist parem või mitte, eks see selgub siis, kui filmi juba mitu korda nähtud on. Aga taaskord, ei tea kas see on ainult minuga nii või, aga igatahes terve filmi käivad peal sellised mõnusad külmavärinad.
Ja kuigi eelnevalt on juba mainitud, kordan taas ka meeldivaid kohti.

* Pippin`i laul. See meeldis mulle juba enne filmi nägemist soundtracki kuulates ning meelitas ka pisara silmanurka nagu Azaghal juba mainis.
* Kotkad olid võimsad
* Märgutulede süütamine jättis visuaalselt hea mulje
* Faramiri ja Denethori vaheline suhe, mis samuti pisara silma võttis. Ka raamatus läks mulle nende omavaheline suhe väga hinge.
* Ja veel üks pisara koht - Sam Frodot kandmas
* Tõeliselt naljakas oli Merry ja Pippini puhkepaus Isengardis. Võttis tõsiselt muigama.
* Hallid Sadamad oli maagiline ja kohutavalt meeldis mulle
* Aragorn (nagu alati :))
* Eowyn Vs. Nõidkuningas ning üldse kogu Eowyni tegevus
* Kääbikud Aragorni järel võitlema minemas

Üllataval kombel jättis ka Shelob täiesti reaalse mulje.

Mis mulle kõige vähem meeldis, olid koolnud. Nad olid lihtsalt nii rohelised ja ei sobinud kuidagi selle üldise pildiga kokku, jätsid liiga võltsi mulje. Minu arvates oleks saanud neid ka kuidagi paremini kujutada.
Ka Denethor tulepallina alla kukkumas oli liialdus.
Ja muidugi need vahemaad...

Ja kõige enam on mul kahju sellest, et jäeti välja tervendusmajad ja Faramiri-Eowyni suhe. See oli üks mida ootasin kõige enam, kuid ehk jätkub seda siiski Extended Editionile.

Ega nüüd ei tea jah enam mida oodata, kõigepealt vast tuleb oodata EE ning seejärel loota, et Jackson siiski "Kääbiku" ette võtab. Nukraks läheb nüüd...
Aga loodan, et kuldmehikesed tulevad see aasta ära :)

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 04. jaanuar 2004, 18:02 
Eemal
Rändrüütel
Tegelase avatar

Postitused: 509
Kui ma Vennaskonda vaatama läksin, siis ei lootnud ma midagi. Kartsin just hullult pettuda.. (Olin soomest tulnud ja näinud seal igasuguseid lotri pudi.. aga ei ostnud midagi, kuna mõtlesin, et mis ma sellega ikka teen.. Kolme raamatut ei saa niimoodi ekraanile tuua, et see mulle meeldiks.. nüüd nii sügavalt kahetsen.. seal oli ilus piltidega kalender.. :'() Kui olin esimese filmi ära näinud, olin nii positiivselt üllatanud, kui sai.
Teine film oli pettumus - minule vähemalt... Ja kuna filmi tegevus raamatust nii kaugele jäi ning räägiti, et kolmas pidi veel kehvem olema (kes seda ütles? tahaks vastu vaielda..), siis ei lootnud sellestki enam palju.. aga jälle.. Üllatusin nii võrd.. Ma arvan, et kolmas oli neist kõigist kõige parem - lihtsalt.. see oli ju lõpp.. see oli kulminatsioon ja viimaks ometi vastus kõikidele küsimustele.

Mis mulle meeldis:

*Vaated... visuaalne pool! Imeilusad kohad: Minas Tirithi, Osigialth, Koolnute Rada, Salajane Trepp, Cirith Ungoli kants.
*Pippin. Tema laul (imeilus..), tema tegelaskuju..
*Faramir. Kui II osas oli Faramir kuidagi arusaamatu (mille EE küll parandas), siis kolmandas osas oli Faramiri tegelane midagi erilist. Lihtsalt see konflikt, millesse ta sattus. Mina ei tea, kuidas teistega oli, kuid mina lausa nutsin, kui Denethor ütles, et ta tahaks jah, et Faramir oleks surnud ning Boromir elus. Julm.. rohkemgi kui julm. (midagi taolist tundsin ma II osas.. kui Theoden ütles, et ükski vanem ei peaks oma last matma.. Denethor mattis justkui Faramiri elusalt..)
*Denethor, muide! Väga hästi välja mängitud, tekkitas ma pakkun enamikes jälestust. Ma muidugi lootsin veel üht palantiri näha, aga ikkagi - üllatas.
*Märgutuled.. Ilus vaade jälle
*Denethori tuleriit
*Gandalf Minas Tirihtis (jättes välja tema täielikult sobimatu käitumise kojaülema vastu)
*Nazgulid...
*Rohani saabumine Pelennori väljadele
*Éowyni ja Merry võitlus Nõidkuningaga
*Sam ning eriti just lõppus, kui Frodo on alla andmas
*Galadrieli klaas ning Galadriel Frodole "kätt andmas"
*Aragorni kõne enne Morannoni ründamist.
*Hallid sadamad
*Kääbikute kojunaasmine.. Nagu väikesed kuningad..
*Minas Morgul
*Mumaikte saabumine
* Ja otseloomulikult.. tagasitulev Kuningas...

Mis ei meeldinud:

*Eellugu Urglikust ja Varglikust
*Faramir Osigiliathi kaitsmas.. Kui need orgid laevadega tuli. Strateegiliselt poleks tohtinud vaenlast oma selja taha lasta, vaid hoida neid vee ja nende müüride vahel... oleks rohkem lootust olnud.. (lihtsalt ei suuda seda ütlemata jätta)
*Radioktiivse kiirituse saanud Koolnud
*Gimli suhtumine.. (kojaülema troonil suitsetamine.. aga jah..)

Kindlasti ülimalt suur elamus.. Ma ei tea, mulle tundus see film kõige kurvemana kolmest. Need pildid, mis suptiitrite taga jooksid, olid imeilusad.. Ma ei saanud püsti tõustud vaid vaatasin neid pilte ja nutsin tagant järgi.. Ja mõtlesin, et jäängi nutma.. (teist korda vaadates enam nii hull ei olnud.. aga eellinastuse seltskond ja tavakino seltskond on kaks nii erinavat asja nagu öö ja päev.. ma ütleks, et elamust on palju raskem saada, kui su kõrval keegi mingeid pähkleid nösib ja eespool keegi isa oma pojale seletab, et Denethor on hull vanamees, Boromiri ja Faramiri isa.. Ja sellepeale laps küsib, kes on Boromir..)

W.B. Yeats

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 04. jaanuar 2004, 21:35 
Eemal
Tegelase avatar

Ei taha korrata seda, mida rääkisime Tehases, seal sai filmi hoolega kiidetud. Lisan veel, et (eriti) lahingustseenides tundus, et tegemist on justkui dokumentaalkroonikaga. Et mingi vend passis kõrval ning proovis ajalugu üles võtta ja vahel isegi tõmbus kõrvale, et mitte ise kolki saada.

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 05. jaanuar 2004, 09:48 
Eemal
Tegelase avatar

Postitused: 1630
tehases sai sellest juba suht palju räägitud ja on rske ennast mitte korrata.

üldiselt jättis mulle see film kui kõige vähem hakitud filmi mulje. sündmused olid kuidagi sujuvamad. oli väga palju sügavaid momente aga enamus on juvba ära loetletud, seega ma ei viitsi neid enam hakata üles lugema.

üldiselt oli see film võimas lõpp triloogiale ning värin sees veel mitu päeva tagant järele. Kui hakkab üle minem, eks siis lähen uuesti vaatama :)

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 05. jaanuar 2004, 10:57 
Eemal
Tegelase avatar

Postitused: 315
See... tunne.. ei pigem need tunnetesegud: ma lihtsalt ei osanud leida sõnu filmi iseloomustamiseks. Kõik need kolm olid nagu üks suur mügar, mida lahti harutada polnud võimalik, sest otsad olid kusagile sügavale juurdunud. Et sellest filmist siis... eile käisin uuesti vaatamas ja justkui taipasin, et, pagan, läbi on ju! Kõikidele eelnenud headele kohtadele lisaksin ka selle,
kuis Pip ronis Gondori märgutuld süütama: see vaade alla linnale.
kui Aragorn lõpus Arwenit nägi: Elrondi näol püsis mingil imepisikesel hetkel selline hapu ja kaotust tunnistav ilme, kuigi eks ta ikka rõõmus ka oli.
tegelikult oli ilus ka haldjate ja Arweni lahkumine Rivendell'ist, kuigi ma ei mõtle Arweni nägemust, vaid lihtsalt haldjate sellist vaikset valget voogamist, näol ikka nende seletamatu kurbus ja mõtlikkus.
mõnus oli näha üle pika aja taas Maakonna lopsakat rohelust, vaikset idülli. Seda nägi viimati ju esimeses osas, vahepeal oli ainult kivid ja tuli ja koltunud kollakasroheline rohi.

Miinuspoolelt: Pippin Palantiri võimuses: vähemalt mulle jättis veidra mulje.
Legolase targutamine: lisaks veel ilu-eedi ja õhuakrobaadile mõttetult niigi ilmselge olukorra selgitamine: a la Aragorni idee juhtida Sauroni sõjavägi mujale ning Legolase hüüd: Pettemanööver!

Aga eks ta selline nüüd oli: tehtut muuta ei saa ning veel vähem seda korrata, sest mina arvan, et kui tulebki kellegil režisööril mõte uuesti LOTR valmis nikerdada: palun väga, aga PJ oma ei anna üle teha: esimene lapsuke ju!

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 05. jaanuar 2004, 11:00 
Eemal
Tegelase avatar

Postitused: 2035
No mina jõllitasin ikka tükk aega ja NII ilus oli. Pärast oli ikka veider ka olla.

Mul pole eriti midagi vinguda, väljaarvatud üleliigne Arweni sisse toppimine. (Nüüd enam ei kannata seda tegelast)

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 05. jaanuar 2004, 11:12 
Eraldi tahaks nimetada sellist asjaolu, et P.J. -l ja näitlejatel on kuidagi imeliselt õnnestunud vältida imalust ja läägust. Mängida kõik suured tunded ekraanil sedavõrd usutavaks - see on väga suur kunst.

Üles

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 05. jaanuar 2004, 14:03 
Eemal
Tegelase avatar

Postitused: 174
Ma ei oskagi midagi lisada. Võibolla ainult seda, et muusika meeldis mulle TT-s siiski kõige rohkem. Selles oli ta kuidagi ülepaisutatud. Kusjuures väga sarnane Matrixi lõpu muusikaga - just need kulminatsioonikohad.
Aga muidu oli hea. Mingeid suuremaid muudatusi raamatust ka ei olnud mu meelest, kuigi enne räägiti, et tuleb veel hullem kui TT-s.
Praeguse seisuga on mu kõige lemmikum koht see, kus kõik kääbikute ees kummardavad. Homme lähen uuesti, kui piletit õnnestub saada.

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 05. jaanuar 2004, 22:15 
Eemal
Tegelase avatar

Mitmekesi koos tulevad parimad sõnastused.
Selgitan natuke seda dokumentaalsuse asja - just nagu Bard ütles, et sujuv ja just nagu Aragorn ütles, tunded olid niivõrd ehtsad, et jätsid täiesti loomuliku, mitte mängitud, mulje.
Kuulasin üle soundtraki, see muusika on ka omaette ilus kuulata. Harva, kui plaadi kuulamine jätab kontserdilkäigu mulje. See jättis.
Tuleks see aeg rutem, mil saan minna uuesti vaatama!

Üles
 Profiil  

Näita postitusi vastavalt:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta  [ 85 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine

Kõik ajad on GMT + 2 tundi

Vaata tegelaste toimetusi

Tegelased siin foorumis: Mitte ühtegi rändurit ja 1 tundmatu seikleja

Sul puuduvad õigused uute teemade algatamiseks siin foorumis
Sul puuduvad õigused postitustele vastamiseks siin foorumis
Sul puuduvad õigused oma postituste muutmiseks siin foorumis
Sul puuduvad volitused oma postituste kustutamiseks siin foorumis
Sul puuduvad volitused manuste lisamiseks siia foorumisse