PEIDETUD KUNINGRIIK

Öötaeva säravate tähtede all
Praegu on 22. juuni 2018, 05:45

Kõik ajad on GMT + 2 tundi

Tee uus teema Vasta  [ 150 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Järgmine
Autor Sõnum
 Postituse teema: Toidud
PostitusPostitatud: 27. oktoober 2003, 08:27 
Ootasin reede õhta laeva ja jalutasin D terminali lähedal asuvas kaubanduskeskuses ringi. Äkki nägin väikest letikest. Et nagu nendel, kes jäätist müüvad. Aga hoopis oli silt, et vahvleid. Imestasin, et ennäe - jälle Silvese ajad tagasi ja astusin ligi. Ja ostsin ühe. See erines Silvese aegsetest vahvlitest nagu Vaikne ookean poriloigust. Ja siis ma sain aru, et ma olin söönud LEMBAST :D . Jahh - seda haldjate teeleiba. Olen kindel, et ma olin ainuke, kes sellest aru sai. Ja tuju läks heaks :D .
Nüüd ma vähemasti tean, kuidas lembas maitseb ja saan täiesti aru Pippinist, kes esimese hooga 4 tükki hakkama pani.

Aga teema eesmärk.
Siin võiks rääkida neist toitudest, mida Keskmaalased näost alla ajasid ja mida tõsised Tolkieni fännid vähemasti koosviibimistel järele võiksid teha.

Üles

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 27. oktoober 2003, 14:45 
Eemal
Ordurüütel, Elrondi Koja Sinine Emand
Tegelase avatar

Postitused: 9501
Kuule, Aragorn, jaga palun infot nende vahvlite kohta. Ma ka veidi Iki moodi, et kui kuulen sõna vahvel, siis kõrvad liiguvad. Kas need on sellised nagu Selveri eesruumis müüakse. Laupäeval nägin mingeid pakse ja ruudulisi olluseid, kuid nood nägid nii magusad ning rammusad välja, et kuidagi ei riskinud proovida (isegi mitte mina).

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 27. oktoober 2003, 15:26 
Nehh - ma arvan, et tegu on samase paksu ja ruudulise ollusega. Mulle küll istus. Seda, et kas Sa nägid neid Kadaka Selveris. Sest seni on vaid 2 kohta, kus seda asjandust soetada saab - Kadaka Selver ja see kaubanduskeskus seal sadamas.

Üles

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 27. oktoober 2003, 15:40 
Eemal
Tegelase avatar

Just Kadaka Selveris ukse kõrval.
Nojah, oleks pidanud märjad jalad unustama ja asja järele proovima. Aga luureks: kas oli magus? (See minu jaoks kõige suurem puudus)

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 27. oktoober 2003, 16:17 
Eemal
Tegelase avatar

Postitused: 571
Mina jällegi üritasin ükskord ühe netist leitud retsepti abil valmistada lembast. Midagi läks küll veidi nihu ja lembase tükikestest sai lõpuks nagu üks suur kook, aga sellegipoolest oli see taevalikult maitsev ning katki polnud midagi :)

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 27. oktoober 2003, 16:36 
Nimrodel kirjutab:
Aga luureks: kas oli magus? (See minu jaoks kõige suurem puudus)

Mõnusalt magus ja kenasti kõhtu täitev asi oli.

Tsiteeri:
Mina jällegi üritasin ükskord ühe netist leitud retsepti abil valmistada lembast. Midagi läks küll veidi nihu ja lembase tükikestest sai lõpuks nagu üks suur kook, aga sellegipoolest oli see taevalikult maitsev ning katki polnud midagi

Nonii - nüüd on meie seas vähemasti keegi, kel see kogemus koos retseptiga taskus. Et oleks kena, kui saaks kunagi sellest asjast osa :D

Üles

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 27. oktoober 2003, 18:49 
Eemal
Tegelase avatar

Oleks hirmus põnev ise ka see retsept ära proovida.
Kuigi magus, aga homne kodutee teeb Selveri juurde ringi . Ega siis pere mu magusavältimist jaga. Küll nemad söövad,
Muide see meie varianti lembasest - lavashi - annab päris mitut moodi varieerida. Võib selle niisama kunstipäraselt uuesti voltida, võib määrida enne kollupanekut pasteedi, sullatatud juustu või lihtsalt võiga, aga magusalembesed indiviidid panevad sisse näiteks maasikamoosi. Eriti hästi maitseb selline suutäis siis kui päris toidu valmimine viibib.

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 27. oktoober 2003, 22:54 
Eemal
Keskmaa Ordu Rüütel
Tegelase avatar

Postitused: 1222
lavash on tõest hea! eriti ääre osad! mina kuis uur küpsetaja tahax ka lembase retsepti!!!! (või see oli vahvlite retsept), kohutavaid häid vahvleid olen teinud ma koos sõbrannaga, näppude vahel rulli keerata, siis lasta neil kõvaks minna ja siis ära krõbistada.. :roll: :D :roll:
aga siisgi mina usun et kusgil pole paremaid vahvleid kui kodus, vaarika toormoosi või vanilje jäätist peale ja :rollsmile: :crazy: :rollsmile:
aragorn ma süüdistan sind söögiisu tekitamises, sellisel hilisel kellaajal kus ei olex soovitatav süüa.. :| (ma nüüd kooki sööma)

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 28. oktoober 2003, 10:04 
Ularie Elwing kirjutab:
aga siisgi mina usun et kusgil pole paremaid vahvleid kui kodus, vaarika toormoosi või vanilje jäätist peale ja

Jama - pannkoogid on kõige paremad. Nii moosi kui jäätisega. :D :shock: :D

Üles

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 28. oktoober 2003, 12:38 
Eemal
Tegelase avatar

Postitused: 315
pannkook pannkoogiks ja vahvel vahvliks - parim asi on küpsisetort!!! aga kuna see on selline suur ja kohev asi, on seda ka raske teemoonaks võtta.. mina eelistan pasteedisaiu 8)

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 28. oktoober 2003, 12:57 
Luthien kirjutab:
pannkook pannkoogiks ja vahvel vahvliks - parim asi on küpsisetort!!! aga kuna see on selline suur ja kohev asi, on seda ka raske teemoonaks võtta..

Jama - tee väikesteks tükikesteks, mässi sisse ja pista kotti. Igavene hea pistmine kui lõpuks kohale jõuad.

Üles

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 28. oktoober 2003, 14:19 
Küpsisid võiga... salatileht ümber - ehtne lembas.. nämma.. Nüüd on mul kõht tühi.

Üles

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 28. oktoober 2003, 14:40 
Eemal
Tegelase avatar

:D
Vaatan, et see rubriik on spetsiaalselt "sadistlik".

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 28. oktoober 2003, 16:08 
Eemal
Keskmaa Ordu Rüütel
Tegelase avatar

Postitused: 1222
õnneks sõin ma täna mingeid saiapuruga lillkabsast mis oli õlis ligunenud nii, et toiduisu pole probleemiks...

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 28. oktoober 2003, 18:49 
Eemal
Tegelase avatar

Selveri lembased on siis ära proovitud. Oeh, magusad , aga kõhtu täidavad küll kõvasti, Ilmselt olen hetkel sama nägu nagu kaks kääbikut enne paadisõitu,

Üles
 Profiil  

Näita postitusi vastavalt:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta  [ 150 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Järgmine

Kõik ajad on GMT + 2 tundi

Vaata tegelaste toimetusi

Tegelased siin foorumis: Mitte ühtegi rändurit ja 1 tundmatu seikleja

Sul puuduvad õigused uute teemade algatamiseks siin foorumis
Sul puuduvad õigused postitustele vastamiseks siin foorumis
Sul puuduvad õigused oma postituste muutmiseks siin foorumis
Sul puuduvad volitused oma postituste kustutamiseks siin foorumis
Sul puuduvad volitused manuste lisamiseks siia foorumisse

Otsi :
Mine :