PEIDETUD KUNINGRIIK

Öötaeva säravate tähtede all
Praegu on 15. august 2018, 17:18

Kõik ajad on GMT + 2 tundi

Tee uus teema Vasta  [ 25 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Postituse teema:
PostitusPostitatud: 27. juuni 2004, 12:38 
Eemal
Keskmaa Ordu Rüütel
Tegelase avatar

Postitused: 5079
Gamling kirjutab:
Aga nagu öeldud, kui suured olid need väed mis Gondorit kimbutasid? Idalaste väed, vankrisõitjate ja mereröövlite (Umbari) sõdade ajal. Samuti pidid suured olema need väed mis kojaülemate ajal põhja Gondorit rüüstasid. Nõgilased, udumägede orkid ja........ (vabandan väga pole praegu raamatut käepärast) mingi inimeste hõim oli kelle eorl ja tema isa minema ajasid. Ja ka Haradirmide väed just väikesed ei olnud.

Mereröövleid pidi olema ka üpris palju, kuna just nende laevadel tuli Aragorn, kes andis Sauroni vägedele lõplikku hoobi. (kuigi lahing kestis veel kaua edasi) Aragorni mehi pidi sinna mahtuma vähemalt 10 000 (Minas Tirithi all olid ju suured vaenlasväed) Tähendab mereröövleid oli visiti enamasti samapalju.

Azhagaliga eriti ei nõustu jällegi. Raevusõjas oli vist ikka kõige suurem arme. Ma ei usu et Noldorid, kes keskmaale läksid oleksid saanud nii suure väe kui Valarid seda tegid. Sest Rõõmustati juba Turgoni 10 000 üle. Kui see raevusõjast tõesti suurem oleks olnud oleks see arv tühine.

Pealegi haldjaväge just terve põhjala täis ei olnud, nagu raevusõja alguses Morgothi vägesid.

Gondori-kimbutajate arve pole teada. Interneti-spekulatsioone (ilma otseste tsitaatideta) ei usalda sellest ajast peale, kui keegi arvutanud välja, et Maakonnas elas Sõrmuse Sõja aegu pool miljonit kääbikut!
See inimeste hõim oli balchoth.

Mereröövlite kohta:
There at Pelargir lay the main fleet of Umbar, fifty great ships and smaller vessels beyond count...

Merre vajund?
Seitse tähte, seitse kivi,
Ühe valge puu.

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 27. juuni 2004, 16:05 
Eemal
Tegelase avatar

Postitused: 534
Asukoht: Mängupõrgus. Kuid mul on karvane tunne, et olen hoopis viimsis. Ja et olen Põhikooli õpilane.
[quote="Ulmo"]
Igatahes Viieväe lahingut ei pea ma ise ka eriti suureks ,kuigi sinupoolt pakutud arvu ajaksin suuremaks küll ]

No jäta jama.(vabandan väljendi pärast) Mis sa arvad kui palju mehi ikka saadaks haldjakunn 13 päkapiku ja kääbikule järele. 2000 on juba niigi suur.

Kui sa loed pilved rebenevad uuesti läbi (võibolla ka veidi varem) on selgesti öeldud, et Dain ei suutnud rohkem kui 500 suure kiiruga kokku ajada.

Ja inimesi. Ma ei usu et järvelinna populatsioon nii suur oli. Ja oli öeldud et eluga pääses kolm neljandikku. kui rahvast pääses eluga lohe rünnakust u. 6000, siis kui lapsed, vanurid ja naised välja jätta, saame kokku umbes 2000 võitlusvõimelist meest. Ok võibolla ka veidi vähem. Kuna just mehed hakkasid ju lohele vastu.

Viimati muudetud: Gamling; 29. juuni 2004, 15:07, muudetud kokku 2 korda.

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 27. juuni 2004, 19:36 
Eemal
Keskmaa Ordu Rüütel
Tegelase avatar

Btw, inimesed olid Järvelinnast, mitte Orulinnast. Aga su argumendid tunduvad esimesel vaatamisel üpris mõistlikud.

Merre vajund?
Ühe valge puu.

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 27. juuni 2004, 23:33 
Eemal
Peidetud Kuningriigi ilusaim mees

Postitused: 630
Jäta jama? sinu argument on samasugune oletus nagu minu omagi. Ma ei näe , et sa kasutaks kuskil fakte? Kogu sinu loodud teema on üks suur spekulatsioon ja suruda siin peale enda arvamust on täiesti mõttetu.

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 28. juuni 2004, 17:41 
Eemal
Keskmaa Ordu Rüütel
Tegelase avatar

See, et Järvelinna populatsioon on alla 10 000, tundub igati mõistlik. Tegu oli ikka hääbuva kaubalinnaga, mis asus järvevees talade peal. Maju ei saanud olla üleliia palju.

Merre vajund?
Ühe valge puu.

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 28. juuni 2004, 22:37 
Eemal
Peidetud Kuningriigi ilusaim mees

Postitused: 630
olgu siis 10 000 , aga spekulatsioonid selle üle , kui palju seal oli noori ja vanu , ning paljud neist said surma on ju täieliks väljamõeldis.

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 29. juuni 2004, 10:54 
Eemal
Tegelase avatar

Asukoht: Mängupõrgus. Kuid mul on karvane tunne, et olen hoopis viimsis. Ja et olen Põhikooli õpilane.
tolkien on ju seda kääbikus maininud.
Tsitseerin:

Nüüd said nähtavaks tumedate täpikestena järvele pudenenud paadid ja tuul kandis kalda poole Esgarothi rahva halamist, kes oma kadunud linna ja vara ja hävinud maju taga nuttis. Vähegi järele mõeldes oleksid nad tegelikult leidnud paljugi, mille eest tänulik olla, kuigi sel hetkel ei võinud seda neilt muidugi oodata. Kolm neljandikku rahvast oli lõppude lõpuks siiski eluga pääsenud.

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 29. juuni 2004, 11:15 
Ulmo kirjutab:
olgu siis 10 000 , aga spekulatsioonid selle üle , kui palju seal oli noori ja vanu , ning paljud neist said surma on ju täieliks väljamõeldis.

Spekulatsioon on alati teatud määral väljamõeldis. Selle tõelähedus sõltub, et milliseid metoodikaid tulemusteni jõudmiseks kasutatakse! Esgarothi demograafiline struktuur tol ajal pakub igatahes huvitavat mõtteainest (nagu kogu Keskmaa oma) ja siin saab lähtuda sealse ühiskonnakorralduse olemusest. Et esmalt oleks vaja nagu seda lahata!
Mida me sellest teame?
Samas oleks see nagu eraldi teema Raurose kose all!

Üles

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 29. juuni 2004, 15:10 
Eemal
Tegelase avatar

Er-Murazor kirjutab:
Samas oleks see nagu eraldi teema Raurose kose all!

Algselt oli see teema mõeldud nagu pealkiri pahade sellide armeed.

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 29. juuni 2004, 15:13 
Gamling kirjutab:

Algselt oli see teema mõeldud nagu pealkiri pahade sellide armeed.

Vat selliste arutelude üks kindlaid omadusi on see, et nad kipuvad hargnema üle teistele aruteludele ja see tuleks ära tabada ning uut teemat alustada, mitte kõike ühe teema alla kuhjata!

Üles

Näita postitusi vastavalt:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta  [ 25 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2

Kõik ajad on GMT + 2 tundi

Vaata tegelaste toimetusi

Tegelased siin foorumis: Mitte ühtegi rändurit ja 1 tundmatu seikleja

Sul puuduvad õigused uute teemade algatamiseks siin foorumis
Sul puuduvad õigused postitustele vastamiseks siin foorumis
Sul puuduvad õigused oma postituste muutmiseks siin foorumis
Sul puuduvad volitused oma postituste kustutamiseks siin foorumis
Sul puuduvad volitused manuste lisamiseks siia foorumisse

Otsi :