PEIDETUD KUNINGRIIK

Öötaeva säravate tähtede all
Praegu on 15. august 2018, 19:08

Kõik ajad on GMT + 2 tundi

Tee uus teema Vasta  [ 3 postitust ] 
Autor Sõnum
 Postituse teema: Teised kurjad olendid
PostitusPostitatud: 26. juuni 2004, 22:15 
Eemal
Tegelase avatar

Postitused: 534
Asukoht: Mängupõrgus. Kuid mul on karvane tunne, et olen hoopis viimsis. Ja et olen Põhikooli õpilane.
Peaegu alati kui mingi kuri sell tagasi oma väe saab. On umbes selline lause, et ta kogus enda ümber palju orke trolle ja teisi kuje elukaid. Küsimus järgmine: Kas keegi teist teab milliseid kurje elukaid Keskmaal veel oli. Ka Silmarillionis oli kirjas, et sellel ajal kui oli pikk öö keskmaal enne seda kui orome haldjad avastas elasid haldjad hirmus kurjade olendite ees. Mulle endale kerkis kohe silme ette pilt mustast Minotaurusest varjudes pimedusse kadumas. Oli ka vampiire ja libahunte, aga ma ei ole kunagi suutnud ette kujutada millised Tolkieni vampiirid välja nägid. Üks variant:Hiiglaslik nahkhiir pika maokaela ja Fell Beasti näoga. Pikkade kihvade ja raudsete küünistega. Eriti ei vasta Tolkieni kirjeldusele selline vampiir nagu meie neid tunneme. Inimise näoga, väga kahvatu, Peegelpilti pole näha, kardab küüslauku, riietatud musta jne. jne. Aga midagi selle vahepealset tuleb juba mõttesse. Kui keegi teist on kuulnud Harpüiadest siis ma pakun, et nad nägid välja umbes nii. Toon ära lõigu ühest raamatust:Tihti kirjeldatakse harpüiat kui olendit, kel on linnu keha naise pea ja rinnad. Tegelikult on harpüialilge nõiamoori pea ja rinnad ja raisakotka keha, tiivad ja jalad. Nii tema inim kui linnujäsemete otsas on kurjakuulutavad küünised.--Varjatud Maailma Looduslugu lk 112.

No päris nii Tolkieni vampiirid päris kindlasti välja ei näinud, aga äkki nahkiire kehaga ja inim ülajäsemete ja oma sugupoole näo ja rindadega olendid võiksid tulla kaalutluse alla.

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 27. juuni 2004, 00:15 
Eemal
Peidetud Kuningriigi Rõvedaim Mees
Tegelase avatar

Postitused: 1182
Kahvatu näoga aristokraat on ikka päris hilise aja leiutis :roll:

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 27. juuni 2004, 08:57 
Tolkieni "viga" seisnebki selles, et ta ei lasku detailsetesse peletiskirjeldustesse. Tolkieni elukaentsüklopeedia( http://home7.swipnet.se/~w-70531/Tolkien/ ) ongi seepärast üsna kõhnuke ja sestap tuleb neil, kes asja vastu rohkem huvi tunnevad, veidi võrdleva mütoloogiaga tegeleda. Sest analoogseid peletisi ja tegelasi on Euroopa mütoloogiaruum ju täis! Eks ka kirjeldusi leiab.

Mis puutub vampiiridesse, siis annab seesama elukaentsüklopeedia sellise määratluse:
Evil bloodsucking bats bred by Morgoth. Thuringwethil was one of Sauron´s messengers and she used a bat-fell when travelling from Tol-in-Gaurhoth to Angband, where Morgoth had his stronghold in the old days.

Juures on ka pilt!

Üles

Näita postitusi vastavalt:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta  [ 3 postitust ] 

Kõik ajad on GMT + 2 tundi

Vaata tegelaste toimetusi

Tegelased siin foorumis: Mitte ühtegi rändurit ja 1 tundmatu seikleja

Sul puuduvad õigused uute teemade algatamiseks siin foorumis
Sul puuduvad õigused postitustele vastamiseks siin foorumis
Sul puuduvad õigused oma postituste muutmiseks siin foorumis
Sul puuduvad volitused oma postituste kustutamiseks siin foorumis
Sul puuduvad volitused manuste lisamiseks siia foorumisse