PEIDETUD KUNINGRIIK

Öötaeva säravate tähtede all
Praegu on 21. mai 2018, 20:36

Kõik ajad on GMT + 2 tundi

Tee uus teema Vasta  [ 55 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4  Järgmine
Autor Sõnum
 Postituse teema: Lohedest ja trollidest
PostitusPostitatud: 07. mai 2004, 18:42 
Eemal
Keskmaa Ordu Rüütel
Tegelase avatar

Postitused: 5079
Kuna teatavasti ei suutnud Melkor peale Ainulindalet enam ühtki uut asja (millel oleks iseseisev elu) luua, pidid nii orkid, trollid kui ka lohed olema mingisugused moonutised teistest rassidest.

Orkide lugu me teame: "Silmarillioni" järgi on nad piinatud haldjad, hilisemate kirjutiste järgi piinatud inimesed. Lohed ja trollid on jäänud suuremal või vähemalt määral mõistatuseks.

Trollid olid Fangorni ütluste järgi loodud entide, nagu haldjad orkide mõnitamiseks. Täpsemat midagi pole öeldud.

Rasside tekkeajast:

"But thereafter there was peace for many years, and no open assault from Angband, for Morgoth percieved now that the Orcs unaided were no match for the Noldor; and he sought in his heart for new counsel. Again after a hundred years Glaurung... issued from Angband's gates by night...." - Silmarillion, of the Return of the Noldor.

Mulle tundub see otsese vihjena trollidele ja lohedele. Kuna balrogid olid juba olemas, siis teist varianti polegi. Trollide arendamine võis aga võtta kauem kui sada aastat, kuna esmakordselt on neist räägitud seoses Viienda Lahinguga.

Lohede päritolu kohta tuleb pähe 3 hüpoteesi:
1) Lohed kui piinatud kotkad (sama nagu haldjad->orkid ja endid->trollid), mida soodustab see tsitaat:
"Then arose Thorndor[hiljem Thorondor], King of Eagles, and he loved not Melko, for Melko had caught many of his kindred and chained them against sharp rocks to squeeze from them the magic words whereby he might learn to fly(for he dreamed of contending even against Manwe in the air); and when they would not tell he cut off their wings and sought to fashion therefrom a mighty pair for his use, but it availed not." - The Book of Lost Tales, The Fall of Gondolin.
2) Lohed kui mingi vorm sisalikust. Selle kasuks räägib fakt, et Tolkien nimetas neid sageli ka "madudeks" (i.k. "serpent").
3) Lohed kui maiarid. Selle kasuks räägib fakt, et lohedel oli maagilisi võimeid nagu too silmadega loitsimine, mida nii Smaug kui ka Glaurung kasutada püüdsid. Ja peale Balrogide ja Sauroni oli Melkoril ju palju teisi teenreid.

Ka on võimalik, et kõik need kolm kokku andsid lõpptulemuseks lohe. Ehk siis, et hiiglaslikku kasvu sisalikule kinnitati kotkaste tiivad ja see keha asustati korrumpeerunud maia vaimuga.

Kommentaarid ja arutelu, paluks!

(Vaata ka:
http://www.thetolkienwiki.org/wiki.cgi?The__Origin__of__Dragons
http://www.lotrplaza.com/forum/display_topic_threads.asp?ForumID=46&TopicID=96643&PagePosition=5)

Merre vajund?
Seitse tähte, seitse kivi,
Ühe valge puu.

Viimati muudetud: Nolwendil; 06. juuni 2004, 22:09, muudetud kokku 2 korda.

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 07. mai 2004, 19:28 
Eemal
Tegelase avatar

Postitused: 255
Ma ei oska eriti midagi öelda, aga ma kaldun arvama, et äkki harrastas Melkor meie mõistes geenitehnoloogiat ja tekitas nö transgeenseid elukaid(näiteks lambale süstitakse ahvi geenid)Nii oli tal ju lugematuid võimalusi tekitada Keskmaale erinevaid jäledaid elajaid. Muidugi oli tõesti ka võimalik erinevate loomade kehaosad kokku õmmelda ja siis võisid pahad maiad neid franken-topiseid kostüümidena kasutada. Juhul kui keegi mäletab "laenas" Luthy Sauroni sõbranjelt Thuringwethililt tema nahkhiirekostüümi.

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 12. mai 2004, 21:06 
Eemal
Keskmaa Ordu Rüütel
Tegelase avatar

"Then suddenly he spoke, by the evil spirit that was in him..." - Silmarillion, Of Turin Turambar.

Tundub kinnitavat maiari-versiooni.

Merre vajund?
Ühe valge puu.

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 19. mai 2004, 12:50 
Eemal
Tegelase avatar

Postitused: 44
Aga kas keegi oskab siis öelda, millest need trollid siis tehti? Orkida saamislugu oli seotud haldjatega, kuid vaevalt, et Morgoth trolle entidest tegi. See tundub kuidagi PUINE, kuid muud varianti ei oska kah pakkuda...

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 19. mai 2004, 15:50 
Eemal
Keskmaa Ordu Rüütel
Tegelase avatar

Trollide puhul on võimalik ka variant, et nad tõsimeeli ei omanud iseseisvat elu, vaid suutsid elada ainult Melkori (või hiljem Sauroni) tahtest juhituna. Siis on võimalik, et trollid olid puhtalt tema oma looming, mitte kellegi matkimine või korrumpeerimine. Samas Moria koopatrolli ei juhtinud ju keegi. Või siiski - balrog?

Merre vajund?
Ühe valge puu.

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 19. mai 2004, 18:09 
Eemal
Peidetud Kuningriigi ilusaim mees

Postitused: 630
Tolkieni maailmas on enamus millegi mõnitamiseks , vasteks loodud. Kõik on millegile tasakaaluks. Orgid - inimesed/haldjad , Huan - Carcharoth jne .. neid on päris palju. Seega kaldun ikkagi arvama , et trollid olid mõeldud entide "mõnitamiseks" nagu seda räägib ka Fangorn. Kuid millest nad tehtud olid, seda ma ei oska küll ära arvata. Kivist? puust? nende segust? ..

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 19. mai 2004, 19:07 
Eemal
Tegelase avatar

Postitused: 44
Trollide päritolust...

No one seems to know. Apparently, though, they were "made" (as opposed to "created") by Melkor. Said Tolkien: "I am not sure about Trolls. I think they are mere 'counterfeits', and hence ... they return to mere stone images when not in the dark. But there are other sorts of Trolls, beside these rather ridiculous, if brutal, Stone-trolls, for which other origins are suggested." (Letters, p. 191) "Counterfeits" here means more-or-less that the Trolls have no independent life of their own but are puppets animated in some way by an external Evil Will. As for the other kind of Troll, the Olog-hai, no reference to their origin has been found, except for Appendix F: "That Sauron bred them none doubted, though from what stock was not known." However, they were definitely true Trolls, not large Orcs.

Kahjuks ei saa sellest siiski teada, millest täpselt trollid tehtud olid ja kuidas.

Link: http://tolkien.slimy.com/tlfaq/DwarfEnemyMisc.html

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 26. mai 2004, 05:14 
Eemal
Tegelase avatar

Postitused: 5045
Lohedest - vat ei mäleta, kust olen lugenud kotkaste ja lohede seostest, aga igal juhul olen. Igal juhul tundub täiesti mõeldav, et lohed on aretatud nii kotkastest kui sisalikest/madudest.

Hinge kohta - ka see on täiesti võimalik, et lohed olid oma võimed saanud erinevatelt maiaritelt. Morgoth suutis üsna paljut ja nii mõnedki maiarid tegid, mida Morgoth tahtis.

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 26. mai 2004, 22:08 
Jumal küll, kas teil kunagi üleküllastus ei hakka üle värvli heitma? Kõiksugu trolli-ja-krati-ja-homunkuluse-ja-lohe-ja -taevas-teab-mis-Tolkieni-küsimused-ja-temaatika on iidamast-aadamast juba neti -ja reaalkeskkonnas nii läbi puretud, et päris nutt tükib silma juba. Mind imestab, kuidas siinsetele hingedele, kel profiilides vanuseks on üle 25e, suudavad ikka huvi pakkuda need kaanonid. Minu ja kõigi mu tuttavate jaoks on Tolkieni teosed ikka olnud mingi noore ea müstiline ja sulnis kogemus, mis vanemaks saades kaob, sest paraku ei ole nendes teostes erilist kõrgelennulist kirjanduslikku väärtust. Don Quijotes profaneeritud rüütli -ning pasotraalromaanina näivad nad mulle nüüd. "Kääbikut" ma siiski hoian au sees veel. Vanameister kirjutas ju suhteliselt lineaarse teose, pole siin mingit hargnevate teede aeda; milleks lõputult fantaseerida kõikvõimalikel teemadel? Analoogselt võiks ju igast teosest tegelasi ja sündmusi välja kiskuda, neile mingid dialektilised küsimused nagu nimbuse pea kohale hõljuma panna ja siis lõputult fantaseerides neid täis puhuda ja jälle tühjaks lasta ja nii mööda surnud ringi koguaeg käia. Tuleb järgmisse punkti lennata, kaasmaalased!

Üles

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 26. mai 2004, 22:42 
Ah soo.......

"Nimbus"; "profaneeritud", "pastoraalromaan", "kaanonid", "sulnis", "dialeketilised"............

Intellekti demonstreerimine ei kukkunud just hästi välja.....

To each its own.

Rohkem tolerantsust "kaasmaalane"!

Üles

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 27. mai 2004, 07:28 
Anonymous kirjutab:
Mind imestab, kuidas siinsetele hingedele, kel profiilides vanuseks on üle 25e, suudavad ikka huvi pakkuda need kaanonid.
Tuleb järgmisse punkti lennata, kaasmaalased!

Jah, huvitav tõesti, miks võrdlev mütoloogia maailmas üha rohkem tuult tiibadesse saab? Ja miks sellele tuulele just Tolkieni nime külge kleebitakse??? Oled Sa sellele mõtelnud? Sinu teksti lugedes arvan, et Sa pole sellele mõtelnud. Ja Sa pole mõtelnud just seepärast, et Sinu arusaam Tolkieni loomingust on nõksa ühekülgne - kipud ta liigitama millegi hulka, millest kasvatakse välja.

Aga mina - 36 aastane - segane tegelinski ei kavatse edasi lennata, vaid jään tuustima tolmunud lehtedes. Aga ma ei keela Sinul edasi lennata. Mine ja lenda ja lehvita!

Aga enne kui Sa edasi lendad, ehk ütled oma nime ja need teosed, mida me Sinu sulest ilmunuks võime pidada. Sest selliste suurte mõtete väljaütlemine (nagu Sina seda teed) eeldab ka et Sul on nendes millegile tõsisemale toetuda kui lihtsalt oma tuulena õhku haihtuv meelepurse!

Üles

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 27. mai 2004, 16:44 
Eemal
Tegelase avatar

Postitused: 5045
Anonymous kirjutab:
Tuleb järgmisse punkti lennata, kaasmaalased !

Arvad jah? Egas midagi, kui Sina juba nii ütled, eks tuleb lennata.

Anna andeks, et olen oma elu valesti elanud. Hinges ma karjun valust ja muserdatusest.

Oijahh!

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 27. mai 2004, 18:38 
Eemal
Peidetud Kuningriigi ilusaim mees

Postitused: 630
ma pole veel 25 seega loodan , et Külaline ei pahanda , kui mina siin olen Pilt

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 27. mai 2004, 20:12 
Eemal
Tegelase avatar

Postitused: 714
Kusjuures.. foorumi profiilides ju ei ole vanuseid :roll:

*Peregrin, kes ka ei ole veel 25. Õnneks on mul veel viis aastat selle maagilise numbrini, siis võin edasi lennata*

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 27. mai 2004, 20:27 
Eemal
Keskmaa Ordu Rüütel
Tegelase avatar

Oh, mul lõbu laialt! :D 11 aastat saan veel muretult tolkienismiga tegeleda, enne kui see hukka mõistetakse :lol: .

Merre vajund?
Ühe valge puu.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi vastavalt:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta  [ 55 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4  Järgmine

Kõik ajad on GMT + 2 tundi

Vaata tegelaste toimetusi

Tegelased siin foorumis: Mitte ühtegi rändurit ja 1 tundmatu seikleja

Sul puuduvad õigused uute teemade algatamiseks siin foorumis
Sul puuduvad õigused postitustele vastamiseks siin foorumis