PEIDETUD KUNINGRIIK

Öötaeva säravate tähtede all
Praegu on 15. august 2018, 19:07

Kõik ajad on GMT + 2 tundi

Tee uus teema Vasta  [ 32 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3
Autor Sõnum
 Postituse teema: Re:
PostitusPostitatud: 25. juuni 2008, 11:18 
Eemal
Tegelase avatar

Postitused: 241
Nolwendil kirjutab:
Muromets, I. kirjutab:
Ma sattusin ükspäev Silmarillonis lõigule, kus seletatakse midagi taolist - Sauron tegi kaasa ja oli osaline kõigis Morgothi tegemistes Ardal ja JÄRGNES TALLE LÕPUKS TÜHJUSESSE.

Kas siit võiks välja lugeda, et Sauron ikkagi pesitseb koos Morgothiga Vallide taga?

Tühjus võib tähendada hoopis mingit tühjust hinges, kui alles oli ainult pime ja sõge kurjus. Või nii ma pakun.

Kahtlen, et see tähendas hinge tühjust. Children of Hurinis oli ju kirjas, et Morgoth kartis, et Turin muutub liiga tõusikuks ning needusest , millesse Tur oli mässitud, kaob, kui Turin tühjusse satub. Ma kahtlen, et ta mõtles selle all seda, et Turin võtab jalad selga ning jookseb hulludes üle Öö vallide. See tühjus oli lihtsalt sarnane nimetus.

Üles
 Profiil  

Postituse teema: Re: Kuhu kaovad "pahad"?
PostitusPostitatud: 04. märts 2010, 22:50 
Eemal

Postitused: 47
Kaevan ühe vana teema üles.

Mitte, et mul seda millegi muuga tõestada oleks, kui energia jäävuse seadusega, aga ...
Ma arvan, et "pahad" ehk siis sellise taseme pahad nagu lohed, balrogid, sauron ja orkikaptenid, olid oma olemuselt pärit sealtsamast kust head, ehk siis istarid jne. Füüsilise kohaolu võime keskmaal andis neile Laul, headele siis Laulu peamine motiiv oma nüanssidega ja "pahadele" Morgothi ebakõlad ja moonutused. Sest eks ole loomise häda see, et iga asja loomisel mitte millestki luuakse ühtlasi paratamatult ka antiasi.

Ja oma maise keha hävimisel, olles sõltumatud vaimud, lähevad nad tagasi sinna kust tulid. Ehk tühjusesse.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi vastavalt:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta  [ 32 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3

Kõik ajad on GMT + 2 tundi

Vaata tegelaste toimetusi

Tegelased siin foorumis: Mitte ühtegi rändurit ja 2 tundmatut seiklejat

Sul puuduvad õigused uute teemade algatamiseks siin foorumis
Sul puuduvad õigused postitustele vastamiseks siin foorumis
Sul puuduvad õigused oma postituste muutmiseks siin foorumis
Sul puuduvad volitused oma postituste kustutamiseks siin foorumis
Sul puuduvad volitused manuste lisamiseks siia foorumisse