PEIDETUD KUNINGRIIK

Öötaeva säravate tähtede all
Praegu on 21. mai 2018, 20:46

Kõik ajad on GMT + 2 tundi

Tee uus teema Vasta  [ 40 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
 Postituse teema:
PostitusPostitatud: 30. aprill 2004, 08:47 
Aga miks nad siis sauroni langemisega paanikasse sattusid. Nad ei saanud ju kohe teada et nüüd on Sauron kadunud. Ja raamatus on ka tsitaat selle väe kohta orkide taga mille kadudes orke tabas paanika.

Üles

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 30. aprill 2004, 09:24 
Eemal
Korra looja
Tegelase avatar

Postitused: 908
But the Nazgùl turned and fled, and vanished into Mordor's shadows, hearing a sudden terrible call out of the Dark Tower; and even at that moment all the hosts of Mordor trembled, doubt clutched their hearts, their laughter failed, their hands shook and their limbs were loosed. The Power that drove them on and filled them with hate and fury was wavering, its will was removed from them; and now looking in the eyes of their enemies they saw a deadly light and were afraid.

Ei tea, mida sellest lausest arvata. Minu teooria oleks, et Sauroni vägi lihtsalt... inspireeris orke ja muid tegelasi võitlema. Mingit otsest kontrolli siiski ei toimunud,

- Rudolf Hess

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 30. aprill 2004, 09:42 
Eemal
Keskmaa Ordu Relvakandja
Tegelase avatar

Postitused: 444
GrimReaper kirjutab:
Aga miks nad siis sauroni langemisega paanikasse sattusid. Nad ei saanud ju kohe teada et nüüd on Sauron kadunud. Ja raamatus on ka tsitaat selle väe kohta orkide taga mille kadudes orke tabas paanika.

Kui filmi meenutada, siis Orodruini katastroof oli kaugele näha. Seda on kasulik arvestada veel seoses sellega, et Maa ajaloos toimus midagi sarnast inkade impeeriumi jäänustel. Kui mõned faktid, see on nimed ja kohad ületäpsustada, siis toimus järgmine juhtum. Paarkümmend aastat peale Tahuantinsuyu vallutamist Pizarro poolt algas Tupac Amaru juhtimisel üks suuremat sorti mäss, kus inkade pool lõi kaasa isegi hispaanlasi. Otsustav lahing peeti mingi mäe jalamil ning just lahingu ajal otsustas see mägi plahvatuslikus reziimis oma vulkaanilise aktiivsuse taastada. Inkad olid tuldpurskavate mägedega täitsa kursis, kuid just selle mäega oli seotud üsna levinud legend kohaliku maailma/inkade riigi lõpuga. Nii ka läks, sest kui taevasse tõusis tule ja suitsu sammas, siis ülestõusnute vägi pistis punuma.

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 30. aprill 2004, 11:35 
To Elendil. Ma ei mõelnudki otsest kontrolli, just inpiratsiooni ja edasikihutamist.

To El teeme nii et filmi siin ei aruta.. Olgugi et see on tehtud raamatu alusel, ei kajasta see siiski 1:1 seda mis toimus. Tehelikult mürises raamatus turmamägi koguaeg.

Üles

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 01. mai 2004, 08:46 
Eemal
Keskmaa Ordu Relvakandja
Tegelase avatar

Postitused: 444
Olen nõus sellega, et Orodruini katastroofiline plahvatus ei saanud mõjutada niivõrd oluliselt, kuid see võis siiski olla üks lisanduvaid faktoreid. Nõustun eriti veel selle tõttu, et Sauronil oli juba esimesest ajastust ekstrahea side oma alluvatega ja eelkõige ja kindlasti sõrmusekandjate nazgulidega. Tõenäoliselt tähendas "kullakalli" häving kõikide nazgulide, kas just hävingut kuid igal juhul ajutiselt teovõimetuks muutumist.

Kes on uurinud, mis juhtub vägedega, mille kogu kõrgem juhtkond hävitakse koos "raadio"sõrmuse sidega, see võib ette kujutada olukorda, mis tabas orke ja uruke.

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 23. juuni 2004, 20:51 
Eemal
Keskmaa Ordu Rüütel
Tegelase avatar

Postitused: 5079
Lugesin Morgoth's Ringist läbi peatüki 'Athrabeth Finrod ah Andreth'. Ja olen järjekordselt imestunud. Niipalju uut ja mõtlemapanevat inffi, et pää lääb lõhki. Ei osanud nagu oodatagi.

Nimelt tuleb seal näiteks ilmsiks (kuigi C.Tolkien kahtleb kommentaaris, kas ta isa mitte lõpuks seda teksti ei hüljanud ja nendib, et ei suuda asja adekvaatselt ja lõplikult lahendada), et inimesed olid algselt kavandatud palju tugevamate ja pikaealisematena (võib-olla isegi surematutena), kuid Melkor tuli nende juurde ja meelitas nad kõik oma teenistusse ja käskides neil hüljata Eru õpetused (mida too oli neile saatnud), kasutades ära seda, et Eru ei lubanud neile niipaljut nii kiirelt kui Melkor, ning ei olnud pidevalt nendega. Ja nad võtsid ta endale Jumalaks ning Kuningaks. Kuid Eru rääkis nendega seepeale, ja võttis neilt kõik algselt antud kingid ning nad muutusid nõrkadeks ja surelikeks. Siis põgenesid osad inimestest Varju eest Beleriandi, kuid harva julgesid nad oma minevikust midagi pajatada eldaritele.

Eru kavatsus oli olnud inimeste abiga parandada ja ravida Rikutud Ardat. Melkor rikkus selle plaani. Järjekordne temapoolne võimudemonstratsioon.

Ja haldjate silmade läbi tundub Melkor veel eriti võimas:

Finrod, however, sees now that, as things were, no created thing or being in Arda, or in all Ea, was powerful enough to counteract or heal Evil: that is to subdue Melkor (in his present person, reduced though that was) and the Evil that he had dissipated and sent out from himself into the very structure of the world. Only Eru himself could do this. Therefore, since it was unthinkable that Eru would abandon the world to the ultimate triumph and domination of Melkor (which could mean its ruin and chaos), Eru Himself must some time come to oppose Melkor. But Eru could not enter wholly into the world and its history, which is, however great, only a finite Drama. He must as Author always remain 'outside' the Drama, even though that Drama depends on His design and His will for its beginning and continuance, in every detail and moment. Finrod therefore thinks that He will, when He comes, have to be both 'outside' and inside; and so he glimpses the possibility of complexity or of distinctions in the nature of Eru, which nonetheless leaves Him 'The One'.

Huvitav, kas oleks ka võimalik, et Melkor kui Loodu hävitaks Eru kui oma Looja? Analooge ju on...

Merre vajund?
Seitse tähte, seitse kivi,
Ühe valge puu.

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 24. juuni 2004, 09:20 
Lugesin nimetet ptk. mälu värskendamise eesmärgil uuesti läbi.

Juhin tähelepanu sellele, et info, mis pärineb Andrethi suust on mõjutatud Melkori õpetustest. Mina näen otsest ja räiget paralleeli Sauroni tegudega Numenoris.

Andreth kutsub Jumalaks mitte Erut, vaid Melkorit.

Andreth väidab, et Inimesed olid algselt mõeldud olema surematud.

Andreth usub, et Valarid ei hooli Arda ja Inimeste saatusest.

Seda sama rääkis ju Sauron Numenorlastele!

Puhas vale kõik.

On selge, et inimesed ei olnud mõeldud olema Surematud - see on Melkori jutt, et kihutada Inimesi Eru ja Valarite vastu üles.

Tolkieni essees on Andreth ju tohutult kibestunud - eks seetõttu on temagi Melkori valedele altim.

Mida ma aga usun on see, et Numenorlastele antud eluiga oli tegelikkuses seesama eluea pikkus, mis Inimestele oli Aegade Alguses antud ja hiljem Melkori Varju tõttu lühenenud.

Suhteliselt kaheldav (et mitte öelda naeruväärne) on situatsioon, kus Eru siseneb Maailma, et võidelda (sic!) Melkoriga. Melkorile tegi kaks korda tuule alla Tulkas ja Apokalüpsises hävitatakse Melkor Tulkase, Eonwe ja Turini poolt.

Kui Eru tahab, suudaks ta tõenäoliselt "soovida Melkori olematuks" (i.k. to wish away).

Üles

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 24. juuni 2004, 10:25 
Eemal
Keskmaa Ordu Rüütel
Tegelase avatar

Azaghal kirjutab:
Andreth kutsub Jumalaks mitte Erut, vaid Melkorit.

Seda ainult alguses. Hilisemates versioonides tunnustab ta Erut Ühena ja Melkori Vaenlasena.

Ja surematuse kohta kirjutab Tolk vahepääl üldse nii:

Men (the Followers or Second Kindred) came second, but it is guessed that in the first design of God they were destined (after tutelage) to take on the governance of all the Earth, and ultimately to become the Valar, to 'enrich Heaven', Iluve. But Evil (incarnate in Meleko) seduced them, and they fell.

Mulle tundub pigem, et Tolkien pidi seda legendi 'Inimese Langusest' väljendama kellegi suu läbi ning vast parim viis oli seda teha inimeste läbi. Et siis Melkori valed ei lugenud siin miskit. Hiljem, nagu ma mainisin (minu raamatus lk-d 354-56), hakkas ta selles kahtlema ning "segast panema :lol: " ja C. Tolkien peab nentima:

It seems to me therefore that there are problems in the "Athrabeth Finrod ah Andreth" for the interpretation of my father's thought on these matters; but I am unable to resolve them.

Azaghal kirjutab:
Suhteliselt kaheldav (et mitte öelda naeruväärne) on situatsioon, kus Eru siseneb Maailma, et võidelda (sic!) Melkoriga. Melkorile tegi kaks korda tuule alla Tulkas ja Apokalüpsises hävitatakse Melkor Tulkase, Eonwe ja Turini poolt.

Kui Eru tahab, suudaks ta tõenäoliselt "soovida Melkori olematuks" (i.k. to wish away).

Ei tea jah, tundub küll, et Eru on niivõrd ülim kõigist, et ta suudab kõik selle "malelaua" lihtsalt oma soovi järgi hävitada, aga Tolkien vististi nii ei arvanud. Muidu poleks ta seda sisse toppinud. Ja ega Loojal pole alati Loodu üle täielikku kontrolli.

Aga Melkori alistamise all on mu meelest mõeldud Maailma täielikku puhastamist temast, mitte ainult tema kui isiku hävitamist.

But the power of Melkor over material things was plainly vast. The whole of Arda (and indeed probably many other parts of Ea) had been marred by him. Melkor was not just a local Evil on Earth, nor a Guardian Angel of Earth who had gone wrong: he was the Spirit of Evil, arising even before the making of Ea. His attempt to dominate the structure of Ea, and of Arda in particular, and alter the designs of Eru (which governed all the operations of the faithful Valar), had introduced evil, or a tendency to aberration from the design, into all physical matter of Arda.

Igatahes, Tolkien poleks seda kirjutanud kui ta poleks mingil ajahetkel nii mõelnud. Nii arvan mina.

Merre vajund?
Ühe valge puu.

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 24. juuni 2004, 10:32 
Noh, see Sinu esimene tsitaat ei ole mitte "vahepeal", vaid päris alguses tõenäoliselt 1920-ndatel v-b isegi varem (ütlen seda "Meleko" põhjal). Seega korrektsessse ja viimistletud mütoloogilisse kontektsi sobimatu.

Ning ma ei usu, et Tolkien kõike kirjapandut alati ISE õigeks pidas. Pigem edastas tegelaste kõne läbi NENDE ENDI tõekspidamisi.

Üles

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 24. juuni 2004, 12:38 
Eemal
Keskmaa Ordu Rüütel
Tegelase avatar

Azaghal kirjutab:
Noh, see Sinu esimene tsitaat ei ole mitte "vahepeal", vaid päris alguses tõenäoliselt 1920-ndatel v-b isegi varem (ütlen seda "Meleko" põhjal). Seega korrektsessse ja viimistletud mütoloogilisse kontektsi sobimatu.

Ning ma ei usu, et Tolkien kõike kirjapandut alati ISE õigeks pidas. Pigem edastas tegelaste kõne läbi NENDE ENDI tõekspidamisi.

Daatumit ei leia, aga see pärineb originaalis "Sauron Defeated, Drowning of Anadune-st" (lk. 401). C. Tolkien tsiteerib seda Athrabethis ka.

Tõesti, ALATI ei rääkinud tegelased õigust. Aga ometi sageli kasutas ta just tegelasi kanalitena, mille kaudu lugejani viia oma arvamust. MINA ARVAN, et siin on tegemist just sellega.

Merre vajund?
Ühe valge puu.

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 27. juuni 2004, 12:33 
Eemal
Tegelase avatar

Postitused: 534
Asukoht: Mängupõrgus. Kuid mul on karvane tunne, et olen hoopis viimsis. Ja et olen Põhikooli õpilane.
Melkori jõud on minuarust üpriski ebamäärne. Alguses ta muudab mägesid orgudeks, orge mägedeks jne. Aga hiljem saab 7 suurt haava haldjakuningalt. Ja kardab kui lõputute pisarate lahingus haldjate ratsavägi tema väravate taha jõuab. Ja kui ta on mäekõrgune kuidas siis sai see haldjakuningas talle seitse nii suurt haava lüüja, et ta igavesti lonkama jäi. Ja kui ta mental power nii suur oli, kuidas luthien ta magama pani. (ikkagi valar haldja vastu ükskõik kui suur see vägi luthienil oli)
ma tean et Melkor sai oma suurust muuta, aga ma isiklikult läheks lahingusse ikka mäekõrgusena. Nii sai haldjas talle ainult varvastesse lüüja. :twisted: :!:

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 27. juuni 2004, 12:44 
Eemal
Keskmaa Ordu Rüütel
Tegelase avatar

Luthieni ema, Melian, oli btw maiar.

Ja Melkori jõud oli Fingolfiniga kaklemise ajaks juba drastiliselt kahanenud ning kuju, milles ta Valinoris Ungoliantiga ringi lasi, jäi talle Tolkieni väite kohaselt alatiseks - ta ei suutnud enam kuju muuta. Mäekõrgune see kuju päris ei olnud, küll aga Fingolfinist oluliselt suurem. Tolkien toob võrdluseks, et ta seisis Fingolfini ees kui torn/kants. Kuid noh, eeldame et Fingo tegi samasuguseid trikke nagu Leggy mumaki otsas ja jalga on täitsa võimalik haavata!

Merre vajund?
Ühe valge puu.

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 27. juuni 2004, 13:20 
Eemal
Peidetud Kuningriigi ilusaim mees

Postitused: 630
Ega valarite jõud ei olnud midagi konstantset vaid see kuidas nad lõid uusi asju ja valasid oma jõudu keskmaasse , sedavõrd vähenes ka nende enda jõud. Nagu Nolwendil mainis siis tema jõud oli Fingolfiniga võideldes tublisti vähenenud .

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 27. juuni 2004, 14:54 
Eemal
Tegelase avatar

Postitused: 27
Gamling kirjutab:
Melkori jõud on minuarust üpriski ebamäärne. Alguses ta muudab mägesid orgudeks, orge mägedeks jne. Aga hiljem saab 7 suurt haava haldjakuningalt. Ja kardab kui lõputute pisarate lahingus haldjate ratsavägi tema väravate taha jõuab. Ja kui ta on mäekõrgune kuidas siis sai see haldjakuningas talle seitse nii suurt haava lüüja, et ta igavesti lonkama jäi. Ja kui ta mental power nii suur oli, kuidas luthien ta magama pani. (ikkagi valar haldja vastu ükskõik kui suur see vägi luthienil oli)
ma tean et Melkor sai oma suurust muuta, aga ma isiklikult läheks lahingusse ikka mäekõrgusena. Nii sai haldjas talle ainult varvastesse lüüja. :twisted: :!:

Luthieni kohta et temas oli nagu Haldja ja Maia mõlema verd.Ja see muutis ta nagu pool Maiaks pool Haldjaks või midagi sinna kanti.

No Morgothil see algne vägi mis tal oli hakkas ajapikku kaduma ja vähenema,aga kas sama juhtus ka siis Sauroniga?(kui see välja arvata et ta osa oma jõust sõrmusesse toppis)

Ja pagan mis see kõrgus siin loeb.Troll oli ka kõrgem kui inimene aga loll nagu puujuurikas. :roll:

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 27. juuni 2004, 15:14 
Eemal
Tegelase avatar

Postitused: 534
Asukoht: Mängupõrgus. Kuid mul on karvane tunne, et olen hoopis viimsis. Ja et olen Põhikooli õpilane.
Nojah aga kui vaadelda teisi valareid, siis nende jõud küll eriliselt ei vähenenud. (vaadelge raevusõja kirjeldust)

Üles
 Profiil  

Näita postitusi vastavalt:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta  [ 40 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine

Kõik ajad on GMT + 2 tundi

Vaata tegelaste toimetusi

Tegelased siin foorumis: Mitte ühtegi rändurit ja 1 tundmatu seikleja

Sul puuduvad õigused uute teemade algatamiseks siin foorumis
Sul puuduvad õigused postitustele vastamiseks siin foorumis
Sul puuduvad õigused oma postituste muutmiseks siin foorumis
Sul puuduvad volitused oma postituste kustutamiseks siin foorumis
Sul puuduvad volitused manuste lisamiseks siia foorumisse