PEIDETUD KUNINGRIIK

Öötaeva säravate tähtede all
Praegu on 15. august 2018, 19:08

Kõik ajad on GMT + 2 tundi

Tee uus teema Vasta  [ 71 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
Autor Sõnum
 Postituse teema:
PostitusPostitatud: 27. juuni 2004, 19:29 
Eemal
Tegelase avatar

Postitused: 534
Asukoht: Mängupõrgus. Kuid mul on karvane tunne, et olen hoopis viimsis. Ja et olen Põhikooli õpilane.
Suremattus on ju Ilu kingitus ja ainult temal on võime luua.

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 27. juuni 2004, 19:30 
Eemal
Keskmaa Ordu Rüütel
Tegelase avatar

Postitused: 5079
Gamling kirjutab:
Nojah aga kust me teame Tolkieni arvamust ilma et sa seda ise kirja ei ole pannud.

Ma ei saa sellest lausest üldse aru...

Merre vajund?
Seitse tähte, seitse kivi,
Ühe valge puu.

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 27. juuni 2004, 22:14 
Eemal
Tegelase avatar

Asukoht: Mängupõrgus. Kuid mul on karvane tunne, et olen hoopis viimsis. Ja et olen Põhikooli õpilane.
Nolwendil kirjutab:
Gamling kirjutab:
Nojah aga kust me teame Tolkieni arvamust ilma et sa seda ise kirja ei ole pannud.

Ma ei saa sellest lausest üldse aru...

Tolkien ju ei kirjutanud Silmarillionit. Tema poeg tegi seda.

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 27. juuni 2004, 22:17 
Eemal
Tegelase avatar

Postitused: 714
Christopher pani raamatu isa käsikirjadest kokku, mitte ei kirjutanud seda :roll:

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 28. juuni 2004, 00:11 
Eemal
Keskmaa Ordu Rüütel
Tegelase avatar

Postitused: 2862
Mõnes mõttes on Gamlingil siiski õigus...sõnastagem asi nii: LotR ja Kääbik on kirjandid, Sil ja HoME on nii nende kui ka paljude teiste, puhtalt ümber kirjutamata kirjandite mustandid. Mis siis, et neis sisaldub teavet, mis on täiesti eraldiseisev LotRist ja Kääbikust, nad on siiski vaid mustandid.

Ning nüüd ütelge mulle, kas teie tahaksite, et teie ütleme näiteks keskkooli lõpukirjandile antaks hinnang teie kritseldatud mustandite järgi?

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 28. juuni 2004, 17:37 
Eemal
Keskmaa Ordu Rüütel
Tegelase avatar

See ei ole sama asi. Need polnud alati mustandid. Volüümid 6-8+ 1/3 9-st on puhtalt LotRi mustandid.

Palju peale SI kirjutamist ümberkirjutet "Silmarillioni" peatükkidest lasi ta ka trükimasinal trükkida, aga ta lihtsalt ei jõudnud kunagi oma tööga valmis (ma usun, et osalt ka kirjastajate süül).

Mustandid olid tal need asjad, mis ta kuskile vihikutesse ja paberilehtedele kritseldas ja kust ta hiljem need ümber taipis.

Merre vajund?
Ühe valge puu.

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 29. juuni 2004, 00:45 
Eemal
Keskmaa Ordu Rüütel
Tegelase avatar

Postitused: 2862
Raudselt on mustandid kõikide nähtuste kohta käiv, millest on rohkem kui üks versioon (jutt siin enne T. surma avaldamata materjalist).

/me leiab, et "Kääbik" on kõige õigem ja see, et hiljem kivihiide jne ei mainita on juba Frodo va jobu süü, et ta neid üles ei tähendanud :D .

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 29. juuni 2004, 13:48 
Eemal
Keskmaa Ordu Rüütel
Tegelase avatar

Mõned SI väited hakkasid ka juba tasapisi muutuma, mille järgi ka SI oleks vaid mustand. Igatahes on rumal väita, et seda inffi ei saa mõningase sorteerimise järel tõeks pidada.

Merre vajund?
Ühe valge puu.

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 29. juuni 2004, 17:34 
Eemal
Tegelase avatar

Kui keegi siin just ei too täpset tsitsaati, et orkid on inimestest tehtud (või vähemal midagi mis vihjab sellele) mille on Tolkien ise kirjutanud, siis ma enne seda ei usu.

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 29. juuni 2004, 18:08 
Eemal
Keskmaa Ordu Rüütel
Tegelase avatar

Sa essee lugesid läbi? Seal jagub neid küllaga! Ja siin nad on:

1) Selles on kirjas ka see, et mitte kõik haldjateadurite arvamused-kalkulatsioonid ei andnud inimeste ärkamise daatumiks Esimest Päikesetõusu ning see võib olla seletuseks, kuidas orkid enne päikese loomist haldjaid ründasid. “Those who believe that the Orcs were bred from some kind of Men, captured and perverted by Melkor, assert that it was impossible for the Quendi to have known of Orcs before the Separation and the departure of the Eldar. For though the time of the awakening of Men is not known, even the calculations of the loremasters that place it earliest do not assign it a date long before the Great March began, certainly not long enough before it to allow for the corruption of Men into Orcs [lahendus probleemile leidub järgmistes tsitaatides]. On the other hand, it is plain that soon after his return Morgoth had at his command a great number of these creatures, with whom he ere long began to attack the Elves. There was still less time between his return and these first assaults for the breeding of Orcs and for the transfer of their hosts westward.
This view of the origin of the Orcs thus meets with difficulties of chronology. But though Men may take comfort in this, the theory remains nonetheless the most probable. It accords with all that is known of Melkor, and of the nature and behaviour of Orcs - and of Men
.” (HoME; Morgoth’s Ring)

2) See viitab orkide nõrkusele võrreldes haldjatega, millest võib järeldada, et loogilisem oleks nende pärinemine inimestest. “They needed food and drink, and rest, though many were by training as tough as Dwarves in enduring hardship. They could be slain, and they were subject to disease; but apart from these ills they died and were not immortal, even according to the manner of the Quendi; indeed they appear to have been by nature short-lived compared with the span of Men of higher race, such as the Edain.” (HoME; Morgoth’s Ring)

3) “If is thus probably to Sauron that we may look for a solution of the problem of chronology…
…We may assume, then, that the idea of breeding the Orcs came from Melkor, not at first maybe so much for the provision of servants or the infantry of his wars of destruction, as for the defilement of the Children and the blasphemous mockery of the designs of Eru. The details of the accomplishment of this wickedness were, however, left mainly to the subtleties of Sauron. In that case the conception in mind of the Orcs may go far back into the night of Melkor's thought, though the beginning of their actual breeding must await the awakening of Men
.”(HoME; Morgoth’s Ring)

Ja CT kommentaar:

"This then, as it may appear, was my father's final view of the question: Orcs were bred from Men, and if 'the conception in mind of the Orcs may go far back into the night of Melkor's thought' it was Sauron who, during the ages of Melkor's captivity in Aman, brought into being the black armies that were available to his Master when he returned.”

Oled rahul?

Merre vajund?
Ühe valge puu.

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 06. august 2004, 01:34 
Eemal
Tegelase avatar

Postitused: 5047
Ma tulin praegu mõttele, et Sauron tegi ära kõva töö, luues orkirassi, kes valgust ei kartnud. Morgoth sellega hakkama ei saanud. Sama jutt trollide kohta.

Huvitav, kas siin on tegemist orkide aretamisega teisest rassist?

Üles
 Profiil  

Postituse teema: Re: Orkid
PostitusPostitatud: 19. november 2007, 23:54 
Eemal
Tegelase avatar

Postitused: 241
Kas teid ei aja natuke vihale orkid jne sõnaraamatutes? Ma pean endale otsima raamatust sõnu mis mulle uued on(like hell) ning ork on tõlkes mäekoll või ÖRK. Ütleks wtf is örk. Ning ka goblinid, kuigi need hüljati tolkieni poolt, on ju öeldud ühes hobgoblinitega mäevaimudeks ning paharettideks. Nad rikuvad mu kujutise orkide kohta niimoodi ära kui ma hakkan valgeid linasi aukudega mägikoobastes ringi jooksmas nägema tavaliste rõvedike asemel.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 20. november 2007, 13:10 
Eemal
Keskmaa Ordu Südametunnistus
Tegelase avatar

Postitused: 4695
Ma olen nõus, et raskused tõlkimisel on suured, kuid ma arvan, et asi pole niivõrd sõnaraamatute puudustes kui selles, et kõik sellised kahtlased tüübid on tänapäeval suhteliselt... kahtlased. Nende olemus varieerub raamatust raamatusse, muinasjutust legendi, kord üks, kord teine. Nt mäevaimud tegelikult EI ole valgete linadega kuidagi seotud. See on lihtsalt mulje, mis jääb sõna "vaim" kasutamisest.

Kollidega pole üldse kerge. Nt. kas sa oskaksid mulle öleda, mis asjad on maksamerelised või mis on rukkipaljakas?

Tera paremas käes,
jalge all lõriseb maa,
pilkavalt irvitab taevas.

kelner? midagi verist ja rrrrromantilist mulle, paluks

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 20. november 2007, 16:12 
Eemal
Maakonna Kojaülem
Tegelase avatar

Postitused: 2621
Tindómë kirjutab:
Ma olen nõus, et raskused tõlkimisel on suured, kuid ma arvan, et asi pole niivõrd sõnaraamatute puudustes kui selles, et kõik sellised kahtlased tüübid on tänapäeval suhteliselt... kahtlased. Nende olemus varieerub raamatust raamatusse, muinasjutust legendi, kord üks, kord teine.

Tõlgin ise praegu ühte, kus on terve rida pahalasi, alates night mare'st ja black annis'est ning lõpetades erinevate ghast'ide ja jumbie'dega (peaaegu nagu zombie, aga mitte päris), lihtlabastest wight'idest ja ghoul'idest rääkimata. Kohati ikka hullraske.

Lihtsalt kõrvalepõige, sry.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 20. november 2007, 18:56 
Eemal
Ordurüütel, Elrondi Koja Sinine Emand
Tegelase avatar

Postitused: 9501
Kui tohib pärida, siis mida tõlgid?

Üles
 Profiil  

Näita postitusi vastavalt:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta  [ 71 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine

Kõik ajad on GMT + 2 tundi

Vaata tegelaste toimetusi

Tegelased siin foorumis: Mitte ühtegi rändurit ja 1 tundmatu seikleja

Sul puuduvad õigused uute teemade algatamiseks siin foorumis
Sul puuduvad õigused postitustele vastamiseks siin foorumis
Sul puuduvad õigused oma postituste muutmiseks siin foorumis
Sul puuduvad volitused oma postituste kustutamiseks siin foorumis
Sul puuduvad volitused manuste lisamiseks siia foorumisse

Otsi :
Mine :