PEIDETUD KUNINGRIIK

Öötaeva säravate tähtede all
Praegu on 21. mai 2018, 20:54

Kõik ajad on GMT + 2 tundi

Tee uus teema Vasta  [ 22 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2

Kas oleks "põrmu varisenud"?
Jah 51%  51%  [ 30 ]
Ei, aga ta oleks muudel põhjustel kiiresti surnud 27%  27%  [ 16 ]
Ei, ja ta oleks ikka peale seda elanud ka 22%  22%  [ 13 ]
Häälte arv : 59
Autor Sõnum
 Postituse teema:
PostitusPostitatud: 12. oktoober 2005, 19:33 
Eemal
Tegelase avatar

Postitused: 49
Mina arvan et oleks nagu surnd küll. Bilbo suhtes et ta jah ei hakanud Frodot jälitama aga ta oli seda ka vähem kandnud. 61 aastat siis vist, või 60 pool sest ta läks ju teele 50 aastaselt, ning andis sõrmuse oma 111. sünnipäeval. Gollum seevastu aga ca. 500 aastat ning aina rohkem hakkas ta sõrmusega üheks saama. Ma pole kindel, aga äkki gollumi vähene jõud oleks enam vähem sõrmusesse imbunud? Kui Bilbo talt sõrmuse 61 ( ca.62, kui veel Frodo ka liita ) aastaks ära võttis, siis ta vist muutus küll nõrgemaks, aga see jõud mis temast oli sõrmuses, oli veel ju alles. Kui see oleks hävitatud ja tema ellu jäänud siis poleks ta kaua vastu pidanud. Talle oleks langenud peale see 500 aasta koorem. Mitte päris kohe poleks ta põrmu vajunud, aga oleks varsti surnud vanadusse.

See oli siis minu arvamus, loodan et lasin täppi :nool:

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 17. november 2005, 15:22 
Eemal
Keskmaa Ordu Relvakandja
Tegelase avatar

Postitused: 225
Mul võivad vist lugemises mingid äraununemised olla, vana pea, mis teha :twisted: , aga minu meelest said kõik, kes sõrmust iial puutunud, surematuse (kui neid just mättasse ei löödud nagu Isilduri): Frodo läks Valinori, Bilbo samuti. Isegi Juss, kuigi palju hiljem kui teised, ja ta oli sõrmust vaid lühikest aega käes hoidnud.
Minu meelest oleks Gollum ikkagi elusana, kuid vanana kusagile Keskmaale ringi hulkuma jäänud, ei hea ega halvana, sest halb oli hävitatud ja head polnud temas enam kuigi palju järel.

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 17. november 2005, 15:34 
Eemal
Ordumeister
Tegelase avatar

Postitused: 2935
kas sõrmusele turmamäe tulle järele hüppamine on ainult minu meelest kõige loogilisem lahendus? ma arvan, et kui guglunk oli sellega niivõrd seotud ja tema ainus eesmärk tõepoolest oligi ükskõik mis hinna eest tagasi saada, siis mingil kombel oleks tema väändunud mõistus arvanud, et ta võib selle veel tulestki tagasi saada... või on see mingi klisheelik arvamus skisode tüüpkäitumisest, maitea isegi.

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 17. detsember 2005, 12:47 
Eemal
Keskmaa Ordu Relvakandja
Tegelase avatar

Postitused: 1775
Earnarmo kirjutab:
Mul võivad vist lugemises mingid äraununemised olla, vana pea, mis teha :twisted: , aga minu meelest said kõik, kes sõrmust iial puutunud, surematuse (kui neid just mättasse ei löödud nagu Isilduri): Frodo läks Valinori, Bilbo samuti. Isegi Juss, kuigi palju hiljem kui teised, ja ta oli sõrmust vaid lühikest aega käes hoidnud.
Minu meelest oleks Gollum ikkagi elusana, kuid vanana kusagile Keskmaale ringi hulkuma jäänud, ei hea ega halvana, sest halb oli hävitatud ja head polnud temas enam kuigi palju järel.

Kas ikka Valinori?Või Haldjakodusse(või mis selle nimi oli?)Kuskil selles foorumis oli öeldud,et Frodo suri ära.

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 17. detsember 2005, 14:24 
Eemal
Keskmaa Ordu Relvakandja
Tegelase avatar

Postitused: 225
Frodo suremist on mainitud foorumis küll, aga ta ei saanud seda teha mitte enne kui oli läinud Läände. Aga ametlikes allikates pole nagu ta suremist mainitud.
Seda, kas ta jäi Tol Eresseale või läks edasi, selles ma pole tõesti kindel, mul pole hetkel ühtegi tarka raamatut ka käepärast, aga minu meelest olid tal mõlemad võimalused olemas, sest laeval, mille pardal ta lahkus, oli neid, kes ei olnud mitte telerid, kelle hõim elas Tol Eresseal, vaid olid tulnud Amanist (Galadriel nt), seega laev pidi lõpuks ikka seilama Alqualondesse.

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 17. detsember 2005, 16:47 
Eemal
Paadunud tolkienist
Tegelase avatar

Postitused: 7592
Tsiteeri:
Aga ametlikes allikates pole nagu ta suremist mainitud.

Tolkien kirjad on ametlik allikas.

Mis puutub Galadrieli, siis antud kontekstis on suht irrelevantne, mis seltskond paadis oli - see oli niigi kirju, kel vaat et igaühel eri sihtkoht.

Never mind.

Üles
 Profiil  

Postituse teema:
PostitusPostitatud: 04. jaanuar 2006, 19:54 
Eemal

Postitused: 82
ma kipun arvama, et kuna sõrmus oli veel ainus asi, mis talle elus oli jäänud, siis selle hävimise tagajärjel oleks ta surnud hingepiinadesse.. umbes midagi sellist, nagu et don quijotegi suri ju nö südamevalust, kui ta nö terveks sai..

Üles
 Profiil  

Näita postitusi vastavalt:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta  [ 22 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2

Kõik ajad on GMT + 2 tundi

Vaata tegelaste toimetusi

Tegelased siin foorumis: Mitte ühtegi rändurit ja 1 tundmatu seikleja

Sul puuduvad õigused uute teemade algatamiseks siin foorumis
Sul puuduvad õigused postitustele vastamiseks siin foorumis
Sul puuduvad õigused oma postituste muutmiseks siin foorumis
Sul puuduvad volitused oma postituste kustutamiseks siin foorumis
Sul puuduvad volitused manuste lisamiseks siia foorumisse