PEIDETUD KUNINGRIIK

Öötaeva säravate tähtede all
Praegu on 22. oktoober 2017, 17:34

Kõik ajad on GMT + 2 tundi

Tee uus teema Vasta  [ 3 postitust ] 
Autor Sõnum
 Postituse teema: Keskmaa libaloomad
PostitusPostitatud: 03. august 2011, 15:32 
Eemal
Ordumeister
Tegelase avatar

Postitused: 2935
Estconil sai natuke vaieldud küsimuse üle, kas Carcharoth oli libahunt või lihtsalt üks koletu hunt, ja kuna meil ilmselgelt puudub libahunte käsitlev teema, kuigi meil lausa oli olemas Ordu liige libahunt, siis teen siia uue.

internetiotsing defineerib Carcharothi enamasti kui libahunti, samas The Encyclopedia of Arda seda ei maini. küll aga on ju teada, et Carcharoth oli 'Draugluini soost', st kuidagipidi tema järglane, ja Draugluini on Tolkien ise libahundiks nimetanud, nii et ma arvan et siit pärineb ka järeldus, et Carcharoth oli libahunt. kindlasti ei olnud Carcharoth suvaline väga suur hunt, nii et mina kipun ka arvama, et ju siis libaga tegu oli. kuigi ma täpselt ei tea, kuidas Tolkien oma libaloomi ette kujutas - nahamuutja Beorn sai vabalt inimesest loomaks käia, samas kui Draugluin ja Carcharoth olid pidevalt oma hundikehas. ja kui ma õigesti mäletan, siis oli mingi värk ka Thuringwethiliga, kes ei olnud ainult suur nahkhiir. ses suhtes olid esialgsed võimsad libaloomad ju kindlasti maiad ja vb just sellepärast Tolkien neid libadeks nimetaski, et nad ei olnud päris loomad, mis sest et nad enamasti muud kuju ei võtnud.

Üles
 Profiil  

Postituse teema: Re: Keskmaa libaloomad
PostitusPostitatud: 04. august 2011, 17:40 
Eemal
Ordurüütel, Elrondi Koja Sinine Emand
Tegelase avatar

Postitused: 9500
Kui Tolkienil libaloomadest rääkida, siis on mind juba esmakordsest lugemisest saadik vaevanud see, et kui Luthien sai ennast haldjast ära muutuda, siis tema kohta ei tahaks ma kuidagi sõna "liba" kasutada.
Või siiski ...

Kuna Carcharothi kohta on sõnad "Draugluini soost", siis ei peaks tema libahundi olemuses ju kahtlust olema.
Seega jagan Inwe seisukohta.

Üles
 Profiil  

Postituse teema: Re: Keskmaa libaloomad
PostitusPostitatud: 07. august 2011, 11:37 
Eemal
Keskmaa Ordu Relvakandja
Tegelase avatar

Postitused: 1332
Libahunt ja liba-iganes on eristamisnimi ja võib öelda selle kohta, kes oma -hunt või -iganesvälimust kasutab sarnaselt nendega, kes on selleks hundiks või iganeseks sündinud. See ei lähe Tolkieniga vastuollu, kuna tal libahunt eristus päris-hundist, isegi kui jääb mainimata, mis see libakskäija originaalkuju oli või kas tal üldse muud keha oli. Liba-liide eristab teda teistest huntidest, mitte teistest nendest, kes ta ise originaalis on. Nagu meie folklooris libahunt ei ole samal ajal reeglina libainimene, ta on päris inimene, kes käib mittepäris hundiks. Kõiksugused kujumuutjad ei ole teeni küll alati liba-nimetust ära, aga kui jutt käib _võrreldes teiste, originaalsete samakujuliste, näiteks siis huntidega_, siis tohib alati öelda ka libahunt, kui ta tegelikkuses on kas kujumuutja või hundi kujul esinev maia näiteks. Ta pole päris hunt. Ju.

Mistõttu Luthieni puhul minu meelest seda liba-küsimust ei teki haldjuse või maia seoses ega tema erivõimete osas tema olemuse poolt vaadatuna.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi vastavalt:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta  [ 3 postitust ] 

Kõik ajad on GMT + 2 tundi

Vaata tegelaste toimetusi

Tegelased siin foorumis: Mitte ühtegi rändurit ja 1 tundmatu seikleja

Sul puuduvad õigused uute teemade algatamiseks siin foorumis
Sul puuduvad õigused postitustele vastamiseks siin foorumis
Sul puuduvad õigused oma postituste muutmiseks siin foorumis
Sul puuduvad volitused oma postituste kustutamiseks siin foorumis
Sul puuduvad volitused manuste lisamiseks siia foorumisse