PEIDETUD KUNINGRIIK

Öötaeva säravate tähtede all
Praegu on 19. juuni 2018, 14:20

Kõik ajad on GMT + 2 tundi

Tee uus teema Vasta  [ 10 postitust ] 
Autor Sõnum
 Postituse teema: Draakonid
PostitusPostitatud: 08. juuni 2008, 01:49 
Eemal
Tegelase avatar

Postitused: 241
Tere jälle. Seekord olen taas tagasi uue küsimusega. Nimelt, mitu jalga ASoIaF draakonitel siis on? Wikipediat lugedes avastasin, et neil oli 2 JALGA. No mida HEkki ütleks selle peale. Võibolla pole ma oma lugemisega nii kaugele jõudnud, kuid ma oleksin väga rõõmus, kui te saaksite tsiteerida mingit kohta, kus on öeldud, et neil on ainult 2 JALGA. Minu kujutluse paiskas see küll segi sest mina küll sellist jubedust kunagi taas näha ei taha:
http://www.saintgeorgeromancatholicchur ... george.jpg
Suurte Tänudega,
Edwin

Üles
 Profiil  

Postituse teema: Re: Draakonid
PostitusPostitatud: 08. juuni 2008, 22:59 
Eemal
Tegelase avatar

Keegi?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 09. juuni 2008, 08:57 
Eemal
Paadunud tolkienist
Tegelase avatar

Postitused: 7592
Hahaa - hea pilt, kus lambast rüütel lööb piigiga daamikese sülekoeral silma peast välja!

Never mind.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 09. juuni 2008, 10:49 
Eemal
Ordurüütel, Elrondi Koja Sinine Emand
Tegelase avatar

Postitused: 9501
edwin kirjutab:
Keegi?

Kannatlikkus on voorus. Küllap tuleb siia ja mõni muu pilt.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 09. juuni 2008, 11:31 
Eemal
Tubli Keskmaa Tundja
Tegelase avatar

Postitused: 125
See on ju klassika. :read:

Peab uurima. Nüüd hakkas ennast kah huvitama.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 09. juuni 2008, 13:19 
Eemal
Tegelase avatar

Azaghâl kirjutab:
Hahaa - hea pilt, kus lambast rüütel lööb piigiga daamikese sülekoeral silma peast välja!

Sama ütlesin ma õpetajalegi. Minu arust peaks seda naist togima selle piigiga, hoiab vaest draakonit või lohet vangis. :rollsmile:
Kusjuures nüüd tuleb mulle meelde, et kusagil müütide raamatus, mida ma ammu lugesin, oli öeldud, et lohedel on 2 JALGA + 2 tiiba ja draakonitel 4 JALGA + 2 tiiba. Paistab aga, et kurjad, pahad Eesti tõlkijad ei viitsi vist nii pikka sõna tõlkida ja panevad iga Dragon asemel lihtsalt lohe. Muidu ei saa äkki nii keerulisest sõnast veel aru :D.
Ma saan veel aru kui väiksena ajasin ma lohesid kõikide pteranodonide pähe: http://members.tripod.com/~Dinosauria/pteranodon.jpg , siis seda viga ammu ei tee, ning ei saa aru millised oleksid kenad 2-he jalaga lohed.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 09. juuni 2008, 20:31 
Eemal
Tegelase avatar

Postitused: 87
edwin kirjutab:
Kusjuures nüüd tuleb mulle meelde, et kusagil müütide raamatus, mida ma ammu lugesin, oli öeldud, et lohedel on 2 JALGA + 2 tiiba ja draakonitel 4 JALGA + 2 tiiba. Paistab aga, et kurjad, pahad Eesti tõlkijad ei viitsi vist nii pikka sõna tõlkida ja panevad iga Dragon asemel lihtsalt lohe. Muidu ei saa äkki nii keerulisest sõnast veel aru :D

Aga äkki need kurjad pahad tõlkijad lihtsalt ei ole seda raamatut lugenud?Ise kuulen küll sellisest loogikast esimest korda. Lohed on ikka draakonid on lohed, miks seda asja nii keeruliseks ajada eriti kui originaalis kõik üks dragon on

Tsiteeri:
ei saa aru millised oleksid kenad 2-he jalaga lohed.

Aga otsi, küll mõne ikka leiad. Alusta näiteks siit:

http://images.google.com/images?hl=en&q=dragon&gbv=2

või:

http://search.deviantart.com/?section=b ... 5&q=dragon

No kas see ei ole ilus lohe. Täitsa kahe jalaga kah. Ega kuskil pole öeldud, et kui lohel on kaks jalga siis peavad need mingid elevandikoivad olema.

http://www.ravenblack.net/art/pictures/dragon.jpg

ps. vabndust, ei oska kuidagi aadresse lühemalt kirjutada :oops:

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 09. juuni 2008, 20:53 
Eemal
Tegelase avatar

Olid jah kenad pildid. Mulle oli vist mingi draakonite/lohede stereotüüp päha hakand, et kõigil 4 jalga peab olema. Kuid siiski tundub mulle väga kahtlane mingi Türannosauruse mõistatus: Koll ise on suur mis suur, kuid evolutsioonist on jäänud esikäpad täiesti mõtetuks ja tilluks. Loodus ei salli tühja kohta, ning kui lohed, sama suured nagu Balerion kes blokivad Päikese ära, on hiirekoibadega, tekitab minus sellise näljase tunde suuremate jalgade järele.
Nii olen siis 3. raamatu poole peal praegu igastahes ning olen väga vihane, et iga kord kui draakonit kirjeldatakse, siis räägitakse kas sabast, hammastest, värvist, küüntest(äkki kasvavad kõhust välja) või tiibadest!
Kuhu jäävad jalad, need on ka tähtsad ju. We want legs, bring in the legs. Äkki ASoIaF draakonitel ei olegi jalgu? Äkki nad on sellised: http://images.wikia.com/digimon/images/ ... dramon.gif :D
(ärge neid käsi arvestage eriti, need on 80% kahurid)

Nüüd kui meelde tuleb siis HP 4. osas(film) oli kah ju draakon 2 jalaga minuarust. Ning nüüd tuleb ka meelde, et ta liikus mööda maad nagu nahkhiir 2-he tiiva peal. Ma lihtsalt vihkan kui nii uhke loom peab nagu sant tudisema. Kui ta õhust kord alla saadakse pole tal maa peal eriti mingit võimalust sõjaväele vastu saada.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 10. juuni 2008, 16:34 
Eemal
Tubli Keskmaa Tundja
Tegelase avatar

Postitused: 125
Et siis selline lohe või? Pane sinna pisikesed sulelised tiivakesed külge ja saad eriti ägeda neljalagse lohe/draakoni.

Sellised lohe/draakoni jaotused on alati individuaalsed, kui seda just ei rakendata mõnes suurüllitises (üldiselt muutuks ta siis naeruväärseks [nagu potter või Eragon]). Teaduslikus mõttes ei ole kumbagi olemad, kuid pseudoteaduses need tihti eksisteerivad.

Kahjuks ei ütle ka Krüptozoloogia sõnagi sellisest jaotusest (või vähemalt mina ei mäleta). Seega oleks mul alust küsida, kuskohast sa seda lugesid.
Aga tõesti: Dragon on ju ikka üks.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 11. juuni 2008, 00:19 
Eemal
Tegelase avatar

Ega ma ei mäletagi enam, raamat oli igastahes kindlalt, sest kuni 4. klassini mul ligipääs arvutile puudus, niisiis istusin raamatukogus päevad läbi. Läbisirvimisel jäi meelde, kuid kes teab kas see õige oli. Mind lihsalt ärritavad sellised nahkhiirdraakonid. Tehniliselt võttes on igal inimesel mõistuses nagu valmis programmeeritud mõned asjad, mis talle meeldivad ja ei meeldi. Elu24.s leiate selle artikkli üles veel kui viitsite otsida arvatavasti. Ja minule on nagu laks vastu närvipundart selline draakon.

Ove kirjutab:
Et siis selline lohe või? Pane sinna pisikesed sulelised tiivakesed külge ja saad eriti ägeda neljalagse lohe/draakoni.

Kusjuures Glaurung oli just selline(ilma pisikeste tiibadeta muidugi), ainult, et temal jäkus muskulaarset jõudu, et oma keha ka üleval hoida roomates, muidu poleks ta isegi Morgothi abiga sealt praost üle saanud.
Seda pilti vaadates on kohe aru saada kust Godzilla tegijad oma idee said

Üles
 Profiil  

Näita postitusi vastavalt:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta  [ 10 postitust ] 

Kõik ajad on GMT + 2 tundi

Vaata tegelaste toimetusi

Tegelased siin foorumis: Mitte ühtegi rändurit ja 1 tundmatu seikleja

Sul puuduvad õigused uute teemade algatamiseks siin foorumis
Sul puuduvad õigused postitustele vastamiseks siin foorumis
Sul puuduvad õigused oma postituste muutmiseks siin foorumis
Sul puuduvad volitused oma postituste kustutamiseks siin foorumis